Търся си високо комби

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Търся си високо комби

Мнениеот 110afn » Пет 27 мар 2015 20:18


group®
Колко харчи РАВ-4 и колко тежи, без малко 2 тона
Като вдигнеш съвсем спокойно 180км/ч с тоя щъркел и с това челно съпротивление ми се обади по водомера

Вече си развалил темата
Прочети пак каква небивалица е това:

разхода на Рав4 е по-нисък от който и да е пасат 5.5 icon_idea
Тежи колкото пасата, ако не и по-лек, а от 4х4 със сигурност!
Скорост от 180 по магистрала се вдига съвсем спокойно и в ураган




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9888
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Търся си високо комби

Мнениеот group® » Пет 27 мар 2015 20:43


110afn написа:Вече си развалил темата

Така е и се извинявам на Иво.
Ще се оправдая с хора като теб, които не могат да четат, но не ме извинява :redface

Ето малко сухи данни:
Рав4 2003-2006 2.0 куб. см 150к.с.
Weights
Empty mass:
1245 kg
Top speed: 185km/h
Extra urban consumption: 7.3l/100km
Urban consumption: 11.3l/100km
Trunk capacity: 400-1500 l

За сравнение ти взимам най-малкия и умрял бензинов мотор на Пасат 5.5 с 4х4 - 2.0 куб.см. 115к.с:
Weights
Empty mass:
1431 kg
Близо 200кг. по-тежък!!!!
Top speed: 190km/h
Extra urban consumption: 7.2l/100km
Urban consumption: 12.6l/100km
Trunk capacity: 940-1160 l

Ускорение на пасата 12.6 до 100км/ч
Ускорение на Рав 10.6 до 100км/ч

Посипвам си пепел на главата, че най-икономичния бензинов пасат 4х4 харчи с 0.1л по-малко на 100 от равката на извънградско. Иначе в града с 1.3л повече.
Посипвам си пепел и за багажника в нормална поза - не мислех, че е толкова по-малък на Рав. В сгъната позиция на седалките, обаче печели.

Та както казах - разхода не е по-голям на т.нар. жип! (за мен жип не е, а лека кола, ама аре :icon_lol )
Относно скорост, челно съпротивление и водомери... - който иска идва и ще се разходим. Не виждам как да ще споря с хора, които очевадно не са карали, а говорят по картинка. И все пак от сухите данни може да си извадиш изводи за челното съпротивление, предвид разход извънградско. А за максималната скорост само ще напомня, че в Япония всички коли вдигат 185км/ч :mhihi

п.с. чакам извинение, че пиша небивалици ... пия бира (най-вече) :beer


edit: колегата под този пост много ме засегна на проходимост, защото аз твърдя Рав да е най-проходимия жип :mhihi
Абе какво става тук? Каква е тази масова неграмотност? Айде да четем. Моля Ви! Няма смисъл от дискусия/форум, ако четем диагонал :banghead
И колега - само да вметна: аз имам друга кола (то се вижда, ама и снимки не 'четем'), равката я взех за приятелката ми и имам опит!

Последна промяна от group® на Пет 27 мар 2015 21:09, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот viksanlg » Пет 27 мар 2015 20:56


Колега group®,искам да ти кажа ,че всяка счупена и изгнила нива ,ще те бие ако ти си с един рав4 по проходимост и на пресечен терен ще гори по-малко от такъв японски паркетник,защото то е толкова джип колкото лада нива е комфортна лимузина.
Не знам само, защо колегата бяга от субару аутбак и защо си мисли ,че възможно най- балансирания измислен двигател, а именно боксеровия трябва да бяга от него.Едно време що годе се водиха за претенциозни заради карбураторния им начин на впръскване на гориво и карбораторите на живачен стълб,но сега с инжекционите системи нещата са коренно различни колите са доволно здрави със здрави стоманени носачи и нямат многоточково алуминиево окачване.Имат доста добър разход на гориво имайки предвид най малкия им двигател от 2,5 бензин.Всеки см си преценява но все пак останах с впечатлението ,че не търсиш ван ,а комби и шарана, който ми се мярна на края ако ще да е 8x8 с неговите тон и седемстотин собствена маса все ми е на акъла как ще влезеш в леко разкалян терен или ако щеш на малък налкон за изкачване с прясна росица отгоре на тревата.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8449
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Търся си високо комби

Мнениеот samo_pechka » Пет 27 мар 2015 21:49


Аутбек е много добро предложение ! Субару са за мен лидерите в 4х4 леки бензинови коли . Сега обаче се търси сериозен обем в купе ( багаж , хора и т.н. ) и малки офф-роуд възможности , затова и предложих един автомобил - Шаран 2 фоурмоушън . М/у другото и Аутбек не е много лек като кг.
Това за калта и прочие , някой път и трактор закъсва , па какво остава за други МПС.
П.п. имам А4 куатро, имам и джип с парт-тайм и заден блокаж. В калта прошка няма , с вериги за сняг са ме вадили успешно . Но съм опирал и до текезесарски трактор :wink сигурно щото толкоз си умея да карам и колите не са Субару-та.


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот reroll » Съб 28 мар 2015 9:18


samo_pechka написа:Аутбек е много добро предложение ! Субару са за мен лидерите в 4х4 леки бензинови коли


Ако и проходимостта е важна в зимни условия не виждам кое точно на субару е по-добро и са лидери.В подкрепа на думите ми може да погледнете 2 клипчета:

1.Audi A6 Ц4 quattro vs. Subaru Outback H6 on ice :

https://www.youtube.com/watch?v=l_xGLOA3bj0

2.Audi A4, Audi 90, Subaru WRX Snow Driving

https://www.youtube.com/watch?v=xyrI_tg9iSQ


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот stefan4o » Съб 28 мар 2015 9:29


Като ще се замеряме с клипове, ето ти един, дето се вижда ясно превъзходството на Субару - дори с 1 гума имаща сцепление:
https://www.youtube.com/watch?v=Uwr5_Sd47Us


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот reroll » Съб 28 мар 2015 9:57


stefan4o не замерям никого с клипчета.Освен това на клипчетата не са симулирани условия,а РЕАЛИ,еднакви и за двете/трите коли.Освен това такива тестове могат много лесно да се манипулират,което даже съвпада с коментара на последният гледал го:
Bruno Daneseпреди 2 месеца

There is a guy controlling the ramp.
I do believe Subaru's awd is great. But this test cannot be trusted.

Изобщо каква точно ти е базата за сравнение - реална зима,реален сняг и моторни шейни на вторият клип и някаква симулативна рампа,контролирана от еди си кой от другата страна.Ти насериозно ли реши,че е адекватно сравнението?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот stefan4o » Съб 28 мар 2015 10:03


Защо да не е адекватно сравнението? В случая няма сцепление на 3 от гумите. Дали ще е на рампа или на лед, каква е разликата? Че може и да се манипулира - вероятно е така, да. Но пък това, дето се пързалят с аудитата и субаруто, какво точно трябва да ми покаже? Трите автомобила с еднакви като модел зимни гуми ли са екипирани?


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот reroll » Съб 28 мар 2015 10:15


Нямам информация за гумите или техническото състояние,но поне един от водещите фактори - човешка намеса,е елиминирана.Доста по-показателно е.Едно време субару наистина бяха едни от лидерите,но всичко се развива и вече не са най добрите.Даже като издържливост мога да спомена,че въпросният аутбек,споменат по-горе хвърля съединител за около 50к км,доказано в тест на АБ,а и не само там - не са единични случаите на собственици,оплакващи се от това,а е масово.Поразрови малко и ще се убедиш.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6172
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Търся си високо комби

Мнениеот ktamen » Съб 28 мар 2015 10:19


При толкова малко офроуд за мен най-добре е колата да е само с предно. Двойното предаване само ще ти вдига разхода и ще увеличава броя и цената на ремонтите. Търси си максимално леко купе, което може да се справи с багажа ти. Огледай го отдолу дали има скъпи чаркове за трошене, като пропадне в дълбоки коловози. Железният картер е задължителен.
Сложи си в багажника подходяща макара да те вади от сложни ситуации.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот stefan4o » Съб 28 мар 2015 10:21


Няма смисъл да ровя, аз няма да си избирам кола. Просто не виждам смисъл да намесваме клипове, където има субективни фактори. Относно надеждността - при новите генерации автомобили нещата клонят по-скоро към посещение в оторизиран сервиз, отколкото да се правят ремонти пред блока. Надеждността не е приоритет номер едно, както е било през 70-те и 80-те години, когато са се произвеждали истински здрави автомобили. Тая тема сме я дъвкали многократно, консуматорското мислене на купувача и стремежа да се поевтини максимално себестойността на даден автомобил водят до тая надеждност, дето вече я няма май в никоя от марките (визирам масовките, а не тези дето са ръчно сглобявани).
Сетих се и друго, като видях Шкода Скаут (която е доста добър вариант и според мен). В Шкода предлагат пакет за България, който мисля беше с увеличен просвет. Колегата може да погледне и някое такова комби, стопанисвано от българин, който си го е поръчал като опция, като е купувал колата си.


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот reroll » Съб 28 мар 2015 10:29


ако ти е любопитно разрови,иначе и аз съм на същото мнение.Към автора:

Висока,здрава кола,евентуално 4х4 с голям багажник,да става за лек офф роуд с не много скъпа поддръжка - няма такава кола,трябва да направиш компромис с поне половината изисквания.Аз лично бих си взел 2 по-стари:тази черните пътища доста по-стара,евтина,а другата - по-нова,отговаряща на изискванията за 90%,които си споменал.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот viksanlg » Съб 28 мар 2015 11:14


Понеже има съмнения относно нагласен тест в "нереални условия" ето един елементарен без валяци на обикновена суха пръст!
https://www.youtube.com/watch?v=0_MXK2nzt2Y


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8449
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Търся си високо комби

Мнениеот samo_pechka » Съб 28 мар 2015 11:26


:biggrin хареса ми . Темата взе малко грешен завой . Към колегата задал темата : колега, по-малко питай във форуми , повече се довери на личната си преценка :th_up


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот viksanlg » Съб 28 мар 2015 11:27


:th_up :mhihi



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: drago86 и 29 госта