Ласерман карс - внимавайте!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот ktamen » Чет 13 окт 2016 3:11


Не е нужно човек да е юрист за да знае, че договорните отношения не могат да отменят законови разпоредби.




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот icoico » Чет 13 окт 2016 8:06


$100 написа:
icoico написа:Не, не съм (адвокат)...

Пробвай се да обясниш на какво основание ЗЗП е по-висш от ЗЗД? И двете са закони...


Какво ще да означава "по- висш" в случая? Не сравняваме Голф и Пасат, за да бъде единият по- висш от другия :smile

Ако търсиш някакъв нормативен акт от по висока степен моля:

Наказателен Кодекс
Чл. 209. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода до шест години.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който със същата цел използува заблуждението, неопитността или неосведомеността на някого и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва с лишаване от свобода до три години.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот $100 » Чет 13 окт 2016 8:14


icoico написа:Какво ще да означава "по- висш" в случая?

Означава, че в единия закон пише, че като се сключи договор той се спазва, а в другия "договор, който противоречи на (Това) е невалиден". Излиза, че адвокатите, които съставят договори за покупко-продажба на МПС или са големи некадърници или пишат някакъв блъф за да са доволни продавачите.

icoico написа:Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение

През цялото време коментираме точката, че продавачът носи отговорност дори да не е знаел състоянието на продаваната стока. Какво и кого да заблуждава? Ти ако си продадеш колата на безценица, в която години си наливал пари и след 2 месеца дойде купувача и каже "трябва да правя ремонт на двигателя - дай пари" ще плащаш ли примирено?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот icoico » Чет 13 окт 2016 8:29


$100 написа:
icoico написа:Какво ще да означава "по- висш" в случая?

Означава, че в единия закон пише, че като се сключи договор той се спазва, а в другия "договор, който противоречи на (Това) е невалиден". Излиза, че адвокатите, които съставят договори за покупко-продажба на МПС или са големи некадърници или пишат някакъв блъф за да са доволни продавачите...


А, дойдохме си на думата :icon_lol Още веднъж същата песен, защото я затрупахме назад някъде:

ЗЗД
Чл. 193. Продавачът отговаря, ако продадената вещ има недостатъци, които съществено намаляват нейната цена или нейната годност за обикновеното или за предвиденото в договора употребление.
Продавачът не отговаря за недостатъците, които са били известни на купувача при продажбата.
Продавачът отговаря и когато не е знаел недостатъка. Съглашението за освобождаване от отговорност е недействително.

ЗЗП
Чл. 111. (1) Всяко споразумение или договор, сключени с продавач преди появата на несъответствието на потребителската стока с договора за продажба, което ограничава или изключва отговорността на продавача по този раздел, е нищожно.


Да виждаш някакво противоречие?

$100 написа:... Ти ако си продадеш колата на безценица, в която години си наливал пари и след 2 месеца дойде купувача и каже "трябва да правя ремонт на двигателя - дай пари" ще плащаш ли примирено?


Aз не съм търговец и ЗЗП не ме засяга. Тъй, че самият купувач ще трябва да докаже пред съда, че дефектът не е нормално износване, че е съществувал по време на продажбата и че той не е знаел за него, понеже единствено ЗЗП обръща доказателствената тежест в първоначалния шестмесечен срок :rolleyes

P.S. БТВ, точно същата разлика съществува и в Германия. Поради щото, като видите в Мобилето обява, че търговец продава автомобила nur im Kundenauftrag, тоест от частно на частно лице, бЕгайте далече ...или си поемайте риска :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот $100 » Чет 13 окт 2016 22:05


icoico написа:
$100 написа:... Ти ако си продадеш колата на безценица, в която години си наливал пари и след 2 месеца дойде купувача и каже "трябва да правя ремонт на двигателя - дай пари" ще плащаш ли примирено?


Aз не съм търговец и ЗЗП не ме засяга. Тъй, че самият купувач ще трябва да докаже пред съда, че дефектът не е нормално износване, че е съществувал по време на продажбата и че той не е знаел за него, понеже единствено ЗЗП обръща доказателствената тежест в първоначалния шестмесечен срок :rolleyes

P.S. БТВ, точно същата разлика съществува и в Германия. Поради щото, като видите в Мобилето обява, че търговец продава автомобила nur im Kundenauftrag, тоест от частно на частно лице, бЕгайте далече ...или си поемайте риска :mhihi :mhihi

Хм, поредна новост. Значи всичките тия неща, че продавачът носи отговорност за скрити дефекти дори да не знае за тях важат само, ако е фирма? Ако не важат за частни лица то какво пречи на автокъщите да продават повечето коли или поне по-проблемните от името на частно лице? Щом в единия случай носят неограничена отговорност, а във втория "каквото пише в договора"... Можеш ли цитира къде в ЗЗП е казано, че ЗЗП важи само за търговци-фирми, а не и за продажба на стока от частно лице?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот icoico » Пет 14 окт 2016 8:41


$100 написа:...Значи всичките тия неща, че продавачът носи отговорност за скрити дефекти дори да не знае за тях важат само, ако е фирма? ...


Не, не значи. Да го кажа така, от търговеца много по- лесно си взимаш парите. В по- цивилизованите държави повечето търговци го знаят и реагират адекватно, а го знаят на базата на горчив опит в съдебните зали.

$100 написа:...Ако не важат за частни лица то какво пречи на автокъщите да продават повечето коли или поне по-проблемните от името на частно лице?...


Ами те така и правят. Като си харесаш кола и ти я продадат с договор от името на Антонио ...ъъъ...Хуито от Болоня, да речем с аргумента "всички така правят, брато, аз съм точен пич, нЕма да те прекарам" всъщност се отказваш от правата си на купувач icon_idea





$100 написа:... Можеш ли цитира къде в ЗЗП е казано, че ЗЗП важи само за търговци-фирми, а не и за продажба на стока от частно лице?


Чл. 104. (1) Продавач е всяко физическо или юридическо лице, което в рамките на своята професионална или търговска дейност и въз основа на договор за продажба продава потребителски стоки.

По дефиниция обикновеният гражданин не е такова лице. Поне аз не съм :mhihi


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот 777 » Пет 14 окт 2016 9:29


icoico написа:Ами те така и правят. Като си харесаш кола и ти я продадат с договор от името на Антонио ...ъъъ...Хуито от Болоня, да речем с аргумента "всички така правят, брато, аз съм точен пич, нЕма да те прекарам" всъщност се отказваш от правата си на купувач icon_idea

Има и втори вариант, ако някой държи да купи от българин. Някой от търговците прехвърля колата на негово име (все едно прави договора м/у себе си и Антонио) и после я продава през нотариус. Но пак е физическо лице и не можеш да претендираш по чл. ХХХ за скрити дефекти. Споменатите по-горе осъдени фирми ще са си извадили поука и вече ще карат по тоя начин поне за скъпи и закърпени коли.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Spas » Пет 14 окт 2016 12:38


Jolly Roger написа:
VWGT написа:а случаят описан от автора на темата реален ли е, или не?!
влиза някъв нов, драска пет реда обвинения срещу някакъв друг, и дим да го няма. (в друг форум се оказва, че темата му даже е заключена, що ли?)

Темата в Хонда форума не е заключена, а преместена в раздела Рейтинг на търговци/купувачи, който пък е скрит за нерегистрирани потребители. Причината предполагам е същата поради която и по новините не показват имената на фирмите, които продават колбаси с отрови, или малограмажни детски закуски. Все пак и в тая държава си има закони и трябва стриктно да се спазват.
Ласерман карс.


Ааа, чакай малко, това е форум, Господари на Ефира, като снимат някой мошенник и го покажат по телевизията, да не би да ги съдят? Всичко трябва да се знае...нищо чудно Хонда форума да имат някакви отношения с Ласерман.Но това разбира се са само предположения.


Потребителски аватар
MAYKI
Мнения: 412
Регистриран на: Сря 25 май 2011 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот MAYKI » Сря 19 окт 2016 20:34


Когато е употребявана стока, гаранция няма било то търговец или частно лице.

Всичко това по-горе, което цитирате ми се струва, че става за нова продукция.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот 777 » Чет 20 окт 2016 9:51


Звучи логично, но виж заключенията на съда. Освен на втора инстанция да са вкарали неграмотните в правия път.


Потребителски аватар
v1per
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 25 сеп 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот v1per » Чет 20 окт 2016 16:17


Настоящата ми кола си я купих от там началото на м.Август.
Бяха разбрани момчетата, които работят там и дори ми направиха услуга.
Не съм имал каквито и да е проблеми с колата или нещо да е било прикрито...

След проверка автомобилът ми е на реалните километри, които показва на таблото.
Мисля, че не съществува автокъща в България, където всички автомобили да са изрядни, без удари и скрити дефекти.
Просто не трябва да се хващате за думите на автотърговец, а да си отваряте очите на 4, когато купувате автомобил.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот 777 » Чет 20 окт 2016 16:30


v1per написа:След проверка автомобилът ми е на реалните километри, които показва на таблото.
Мисля, че не съществува автокъща в България, където всички автомобили да са изрядни, без удари и скрити дефекти.

Аз пък мисля, че едва ли има автокъща, която да продава коли без върнат километраж. Как точно провери твоята? Че някак много идеализираш нещата, да не си техен човек?


Потребителски аватар
v1per
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 25 сеп 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот v1per » Чет 20 окт 2016 21:03


777 написа:
v1per написа:След проверка автомобилът ми е на реалните километри, които показва на таблото.
Мисля, че не съществува автокъща в България, където всички автомобили да са изрядни, без удари и скрити дефекти.

Аз пък мисля, че едва ли има автокъща, която да продава коли без върнат километраж. Как точно провери твоята? Че някак много идеализираш нещата, да не си техен човек?

За километрите ходих при една врачка... Доста мнително гледаш на нещата, да не би да си израстнал в Горубляне?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19715
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Vlad777 » Чет 20 окт 2016 21:30


Наистина е доста интересно за километрите. Дори колата да е била наистина на 150'000, то какво би спряло един нагъл и безочлив горублянски търговец като този от Ласерман карс да я врътне на 80'000 и да направи още по-голяма печалба?

Толкова е шокираща случката, описана от колегата, че е смешно да се твърди, че същия този човек продава автомобили на реални километри...


Потребителски аватар
KrasimirMartinov
Мнения: 86
Регистриран на: Нед 13 мар 2016 12:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот KrasimirMartinov » Чет 20 окт 2016 21:44


Има и една поговорка : Кьорав карти не играе.
Ясно е че в Бг 95% е брак, ама ганьо види ли евтино дупката на гъза му се отваря сама.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта