Внимание! Умели авто-мошеници!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Внимание! Умели авто-мошеници!

Мнениеот brother_Tom » Съб 21 яну 2006 20:37


Днес обикаляхме с едно приятелче по автокъщите за да му изберем колица. Обикаляхме София. Със следващите редове искам да споделя един проблем на който се натъкнахме днес и да предпазя някой който е решил да си купува кола. В една автокъща до МАРГЕЛ на разклона за Кремиковци попаднахме на кола с чудесен вид, много добре почистена и напудрена, почти "обслужена" която се оказа че е била под водата по време на летните наводнения :!: Аз гледам бавно и методично и въпреки това следите от наводнението забелязах след 15-20 мин. Като концентрирах вниманието да определя предимно какви са били пораженията от водата се оказа че колата е била залята поне до над страничните огледала :horror: . Маслото на двигателя беше сменено, но при по-щателен оглед в двигателя открихме вода.И кал! А бяха се постарали доста с почистването bowdown, направо професионалисти.
Естествено след половин час оглеждане като запалихме двигателя и вече имахме едно на ум си проличаха и други поражения. А и продавача поразказа това-онова макар и с нежелание.
Таке че, ако купувате кола на старо в заключение искам да Ви препоръчам:
1. Проверете кога е внесена (преди или след наводненията)
2. Не разчитайте на това че: "Тази автокъща не беше под водата" -местят ги от едно място на друго защото хора са ги виждали как плуват!
3. Проверявайте ел инсталацията с особено внимание!
4. Прясно сменено масло+конденз по капачката+кал в двигателя е комбинацията "3в1=подводница"!

Дано съм бил полезен на някого :wink:




Потребителски аватар
Sir T
the STIG
Мнения: 1403
Регистриран на: Сря 20 апр 2005 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот Sir T » Съб 21 яну 2006 22:24


Моментите с наводнените коли бяха хит преди известно време, когато имаше доста проблеми с водни стихии по страните от ЕС. Помня, че доста лъснати, удавени возила плъзнаха по нашенския пазар. Достъпните цени естествено бяха магнит за нашенския "далавераджия" и "купувач-баламурник"!
Цяла наука си е купуването на кола втора ръка + огромна доза късмет. Все още наблюдавам, че в България хората са или неуки или няма желанието да си намерят хубава кола, защото винаги основна мотивация е цената и. Никога не се замислят каква е причината за ниската цена на даден автомобил. Сервизна история, касови бележки, фактури и доказателства за ясния произход и поддръжката на колата в миналото са рядко срещано явление, докато на "запад" това е must have правило!
Българите обичаме възможно най-ниската цена, най-новата кола, на най-малко километри, с най-много екстри ... е такова животно нема!

Моят съвет е винаги да купувате кола с ясна история, винаги правете обратната сметка - от цената в лв. извадете транспорт, митнически сборове, печалба, за да стигнете до евентуалната пазарна стойност, след което с бърза справка в mobile.de вижте какво се продава навън като километри за същия модел и година на тази цена и се ориентирайте за автомобила, който купувате.

Аз съм фанатик на тема състояние и поддръжка на колата. Пиша всичко, което сменям по колата, пазя фактури, дори понякога старите части. Този, който евентуално купи колата след мен ще има пълната и история и моята дума, че е гледана като цвете в саксия! ;)


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Съб 21 яну 2006 23:22


Sir T И аз правим така. :D Само, че нямам печати да слагам в сервизната книга :lol:


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Съб 21 яну 2006 23:34


Sir T написа:....Моят съвет е винаги да купувате кола с ясна история, винаги правете обратната сметка - от цената в лв. извадете транспорт, митнически сборове, печалба, за да стигнете до евентуалната пазарна стойност, след което с бърза справка в mobile.de вижте какво се продава навън като километри за същия модел и година на тази цена и се ориентирайте за автомобила, който купувате. ...


Боже, най - накрая един брат по идея. От кога го дъфча това, че примерно Г3GTI, ако е нов внос и се продава под 5000 лв е взето от моргата, без пари!!!!!! и то говоря за 115 кс с ДДС ~ 2000 лв


Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Re: Внимание! Умели авто-мошеници!

Мнениеот versace » Съб 21 яну 2006 23:55


brother_Tom написа:комбинацията "3в1=подводница"!

:wink:


Автокъщите са много умели при пробутването на коли които за нищо не стават. Жалко че българския потребител все още купува по вуншен вид а не по качество. Евала че сте видяли истината

А цитата е защото много умело си визуализирал колата ;-)


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Мнениеот evgenyh » Нед 22 яну 2006 0:09


Специално за Г3 след 94г./демек от по-новите след ъпгрейда/:

- Цена/не в Германия а в Италия или Австрия, като австрииските са без клима, с ел.нагр.огледала и термотроник/ - 500 - 2000 EURO/като 2000 е 95-97г. TDI :idea: /
-автовоз - 800 - 1500лв. според зависи
-мито - 1000 - 2000лв.
-допълнителни разходи - до към 500лв./повече продавачите-джамбази не дават :!: /
- комисионна за кибика в автокъщата - 200лв./това е твърдата тарифа в София/
-печалба за продавачаа - 500-3000лв.

Което прави: минимална себестойност на колата около 4000лв. а продажна цена около 6000лв. средно :idea:
Тоест читав Г3 под десет години е обявен на не по-малко от 7000лв. :idea: :idea: :idea:


Потребителски аватар
Sir T
the STIG
Мнения: 1403
Регистриран на: Сря 20 апр 2005 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот Sir T » Нед 22 яну 2006 17:58


bobcho написа:Sir T И аз правим така. :D Само, че нямам печати да слагам в сервизната книга :lol:


и мен ме мъчи това ама как да си занеса колата в представителя на VW като им нямам доверие и се доверявам само на моя си механик .. :roll:


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот imedarov » Нед 22 яну 2006 20:47


Когато си купих колата ходих до дилъра на VW и ми дадоха сервизна книжка. Всичко записвам в нея но на мястото за печат пиша "Чичо Златко" демек моя си механик :-)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: maniac_55, w_smith и 30 госта