VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Apophis
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 25 юли 2009 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Luxembourg

VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот Apophis » Съб 25 юли 2009 16:18


Здравейте на всички!
Имам един (може би стандартен) въпрос:

Кое да избера?
VW Tiguan "Track & Field" 2009 (2.0 TDI, 170 коня)
или
Volvo XC60 2010 (D5 AWD, 205 коня)

Обстоятелствата ми са такива, че мога да ги купя на практически еднаква цена, нови, и с приблизително еднакви екстри.
Моля за съвет, плюсове, минуси?!? В дълбока дилема съм... :? :roll:




Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот Kalin72 » Съб 25 юли 2009 17:26




Apophis
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 25 юли 2009 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Luxembourg

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот Apophis » Съб 25 юли 2009 22:48


Kalin72, благодаря за линковете!
В последните седмици доста ревюта изчетох... може би твърде много. От много добри и за двете (повечето ревюта са генерално положителни), до много лоши... Е може би по-малко са лошите мнения за Волвото, но мисля че това се дължи на по-ниската му популярност спрямо VW.
Още съм на кантара...
Има ли някой с по-експертно мнение, може би да ги е пробвал и двете?


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот веселин » Нед 26 юли 2009 0:42


Отивай в магазините и на двете марки - тествай си ги - и която ти легне на сърцето , нея купувай ! :да:
В нашия автофорум едва ли ще чуеш някой да хули Тигуан , нито пък във Волво форума да недолюбват XC60
Забрави експертното мнение - имай си собствено !
Успех - който и от двата да избереш - няма да съжаляваш!


Потребителски аватар
Sir T
the STIG
Мнения: 1403
Регистриран на: Сря 20 апр 2005 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот Sir T » Нед 26 юли 2009 7:42


Аз също се придържам към мнението на веселин - пробвай ги, покарай и тази, която ти хареса повече. Карал съм и двете, дори жена ми има Tiguan Sport & Style и мога да споделя мнението си, но в крайна сметка колата ще си я караш ти ...


Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот ostavime » Нед 26 юли 2009 10:00


Тигуан не съм карал, но успях да пробвам Волвото, когато излезе модела в България и имаха тест драйв на жълтите павета. Идеята беше да се покаже и да се тества системата им за автоматично спиране. Ако се движиш с до 30 км. в час и пред теб се появи някакъв обект или просто в задръстване човека пред теб набие спирачки, или пък ти се отнесеш и разсееш някъде и забравиш да спреш - колата ти спира сама. Теста беше готин. Имаше един надуваем Голф. Качваш се във Волвото и тръгваш срещу Голфа. Вдигаш краката от педалите и не пипаш нищо. Караш с 25 км. в час. На 50 см. от Голфа Волвото заковава само на място. Направих 3 кръгчета и 3 опита. Перфектно. А и беше мокро, а всеки знае какви са жълтите павета на дъжд. Вътре беше като самолет. Не че другите нови модели не са така де. Супер удобно и комфортно. Кожи, екстри и т.н. Не натруфено и грозно. Стилно издържано. Изискано. Без излишни детайли и шаренийки. Перфектно.
Гореспоменатата екстра се предлага серийно.
Невероятен автомобил. Сигурен съм, че и Тигуана е такъв. ;)


Потребителски аватар
cenitel
Мнения: 193
Регистриран на: Вто 05 юли 2005 19:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот cenitel » Нед 26 юли 2009 15:49


Колега и двете коли са много добри,няма разлика.По-слаба от двете коли много трудно може да се каже коя е!!!Може би vw е малко по разчупена и в момента набляга повече на този вид автомобили,докато волво гледат повече в леките,защото са зле в продажбите.Но,която и да вземеш няма да е зле.Аз съм карал вагена и то доста каран бе на 80 хил на годинка бе мисля.Стоеше добре.УСПЕХ


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот dobrin » Пон 27 юли 2009 9:10




Потребителски аватар
worldcoolesdude_
Мнения: 88
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 1:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chicago

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот worldcoolesdude_ » Вто 28 юли 2009 7:04


Определено бих избрал волво-то без дори да се замислям, карах тигуана 2.0т и като изклу4им външния дизаин не ме впе4атли с абослутно нищо, а волво-то ............просто си е друга бира! :banana


Apophis
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 25 юли 2009 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Luxembourg

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот Apophis » Сря 29 юли 2009 9:10


Благодаря за съветите, колеги!
Вчера тествах Тугуана... както каза някой по-нагоре - легна ми на сърцето.
Въпреки, че имаха за тестване 140 коня TDI автоматик, а аз ще взема с 30 коня повече и с ръчни скорости; страшно пъргав и скоклив, изненада ме колко малко "залита" в завой с висока скорост, за толкова висока кола :) , най-много ми хареса, че не е малък автомобил, но пък нямаш чувството, че караш параход. Някъде по разни ревюта казваха за Тигуана, че е GTI-ката на SUV-тата... склонен съм да се съглася.
Утре ще пробвам XC60, не искам да съм с предубеждения, но се опасявам, че "параходното" чувтво ще е по-силно там. Ще видим...


skidmark
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 23 окт 2007 23:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот skidmark » Сря 29 юли 2009 22:29


Колега ето и нещо което може да наклони везната към VW

ABT Tiguan VS4
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=95849&hilit=ABT+Tiguan


Apophis
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 25 юли 2009 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Luxembourg

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот Apophis » Чет 30 юли 2009 16:53


Определено отивам на Тигана (както му казва жена ми)...
Волвото не ми хареса никак, тествах ги по едни и същи марщрути, които познавам добре.
С по-висока скорост в един завой се уплаших, че изхвърчам... на същия завой и със същата скорост при Тигуана - седи като залепен. Волвото вози по-твърдо!? Въприки Four-C шасито си включено на Comfort - не го очаквах. А като сложиш шасито на Sport или Advanced - каруца (то вярно, че би трябвало да е твърдо - но чак пък толкова)!
Има някакъв много странен feedback на волана, вместо да ти даде леко съпротивление когато трябва, той става още по-лек, много неестествено. И Волвото и VW, които тествах бяха автоматик. Не обичам автоматик, но това имаха за тестдрайв. Тугана ускорява бързо и плавно, сменя скоростите много пъргаво и почти неусетно, ХС60-то "подскача" като сменя предавки, по-зле e като ускорение и много повече бучи отколкото върви.
Малко митове ми се изсясниха за ХС60 - В багажника повечето литри обем се дължат на едни ниши и гънки около калниците, напрактика обема е там, но ще е от полза само ако пренасям 1 тон грах насипно. По разни ревюта четох, че интериора му бил уникален... на снимки - да. На живо - това, което изглежда като дърво е пластмаса, пластмасата по таблото и конзолите стои грубо и евтино, като китайска играчка. Кожената тапицерия е добра, но аз пък и не харесвам кожа в колата. Твърде много копчета! Шведите са забравили KIS принципа - Keep It Simple! В Тигуана, при наличието на същия брой екстри и технологии, нещата са решени по елегантно и интуитивно с доста по-малко копчета и врътки. Монитора, на който се предава камерата за задно виждане и навигацията на Волво е напълно заслепен при облачно време! А на ярко слънце просто изчезва. А и като минах през свързващите лайсни на един мост от подрусването се отвори жабката... :applause:


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот Чудомир » Чет 30 юли 2009 23:31


Колега, като ти гледам местожителството, ми става интересно, дали би споделил цени на колите които си тествал, и какво ниво на оборудване са били?


Apophis
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 25 юли 2009 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Luxembourg

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот Apophis » Пет 31 юли 2009 0:12


Ами...
Тигуан Track & Field 2.0 TDI 170 коня, ръчни скорости - 30К евро, гледам в volkswagen.bg, че е 61К лева... малка е разликата
Екстрите са: климатроник, круйзконтрол, пакет фарове, пакет огледала, RDC 310, паркинг и някой други дребни гъдели, напрактика почти всички имащи смисъл, само без кожа и навигация - всичко това тук излиза около 3 800 евро.

Волвото излиза почти същото с 3000 евро екстри (базовия модел е по-добре зареден).

В чужбина са малко по-евтини от БГ, защото европейците са по-бедни от нас...


Потребителски аватар
Sir T
the STIG
Мнения: 1403
Регистриран на: Сря 20 апр 2005 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: VW Tiguan Vs. Volvo XC60

Мнениеот Sir T » Чет 27 авг 2009 9:12


Хареса ми много ревюто ти на двата автомобила и мога да споделя почти същите впечатления. Също се радвам, че има хора извън така-наречените "коне с капаци", които им е безкрайно трудно да бъдат реалисти с даден автомобил и наистина усещат какво се случва с него. И понеже виждам аналогична посока в разсъжденията, с риск да е прекалено късно - преди да купиш Tiguan 2.0TDI с ръчни скорости - пробвай и такъв. За мен има един малък проблем при ръчните скорости при дизелови мотори (особено доста пъргаво форсиращи се като този на Tiguan) - трябва да сменяш безкрайно често предавки, за да е "жива" колата. Заради късите скорости и лаг-а на турбото на практика имаш около 1900 оборота за работа с мотора - над 1900 и преди 3800. Дори 3800 е шумната граница и около 3500 би следвало да смениш, което скъсява доста полезно-използваемия диапазон. Аз също съм фен на ръчните скорости (макар да карам tiptronic основно), но идва малко в повече ... Затова пробвай преди да поръчаш. Автоматикът наистина е много добър и сега се замислям дали не беше по-добрия избор за Tiguan-а на жена ми. Тя държеше на ръчна кутия, аз също толерирах това решение, за да не влиза в категорията на онези шофьори-юзъри, но сега и двамата сме на мнение, че автоматика би бил правилния избор за тази кола.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта