Kое е по добре? Избор на автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
k_o_k_i_
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 12 дек 2010 2:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Kое е по добре? Избор на автомобил

Мнениеот k_o_k_i_ » Вто 14 дек 2010 4:41


Здравеите.Искам един съвет.Тъй като ми предстой да си купувам колица,и съм хвърлил око на Поло 3,ако може малко "просветление" за това кои модели двигатели да се избягват.Чета тук в форума,доста е оплюван 1000 кубиковият.Бензин или Дизел?Като цяло колата ще се ползва предимно в градски условия,но поне веднъж в месеца ще ми се налага и за по-дълго извънградско пътуване,дали Поло-то е подходящо?И накрая мнението ви за Голф3 и Сеат ИбисаMk2.Мерси предварително,всяко мнение е от полза :beer




gar4a
Мнения: 272
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 10:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Kое е по добре?

Мнениеот gar4a » Вто 14 дек 2010 14:58


Здравей колега най-подходящото поло за градски условия е 1.4 aex 60коня е има горе долу мощност иначе проблемите който могат да ти възникнат като по сериозни са дросел клапа или проблемна кутия. :beer


Потребителски аватар
ilkomotor
Мнения: 640
Регистриран на: Пет 14 юли 2006 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Kое е по добре?

Мнениеот ilkomotor » Сря 15 дек 2010 15:28


БЕНЗИН - 1.4 :да:


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Kое е по добре?

Мнениеот Layer » Сря 15 дек 2010 18:13


ilkomotor написа:БЕНЗИН - 1.4 :да:

:да:


Потребителски аватар
nikolai_an
Мнения: 1224
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: Kое е по добре?

Мнениеот nikolai_an » Сря 15 дек 2010 19:42


Polo 1.4 APQ 60коня :да: :да: :да: еднакво добра в градски и извънградски условия,пъргав мотор с нормален разход!


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Kое е по добре?

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 15 дек 2010 19:50


nikolai_an написа:Polo 1.4 APQ 60коня :да: :да: :да: еднакво добра в градски и извънградски условия,пъргав мотор с нормален разход!

Напълно изчерпателно!
Аз имам Г3 със същият мотор, но съм шофирал и поло, много по пъргаво е полото, голфа е по-тромав, защото е по-тежък, но път Голф-а е по широК вътре от Полото!
Ако намериш читаво поло, ще му се радваш дълги години, гледай да не е внос, от Германия нито Австрия, а от Швейцария, поне там повечето мой познати са попадали на по-читави коли, но всичко е късмет!
Колегите по-горе са ти казали Минусите и Плюсовете!
Аз мога да добавя че Полото има много стегната возия! :да:
Желая ти късмет при избора!


k_o_k_i_
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 12 дек 2010 2:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Kое е по добре?

Мнениеот k_o_k_i_ » Сря 15 дек 2010 21:50


Мерси за инфо-то


Потребителски аватар
muhtarov
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 03 сеп 2010 22:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Kое е по добре?

Мнениеот muhtarov » Сря 15 дек 2010 22:23


горд собственик на поло 9N3 1.4 бензин 75к.с.
еднакво добре се кара в града и извън града. по магистралата с лекота набира 130км/ч
и мн лесен когато трябва да търся място за паркиране.


lenard
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 08 юли 2008 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Kое е по добре?

Мнениеот lenard » Сря 05 яну 2011 16:38


1.4 TDI супер за градско и много добра извън


Потребителски аватар
slayerchooo
Мнения: 33
Регистриран на: Чет 08 юли 2010 11:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Kое е по добре?

Мнениеот slayerchooo » Сря 05 яну 2011 17:39


1.4 TDI не, но 1.9 D 64 коня да! 1.4-то е 3 цилиндъра и общо взето затова не го харесвам. Докато 1.9 AEF двигателя е 4 цилиндров атмосферен дизел и ако си намериш читав такъв няма да имаш никакви проблеми с него. За градско е идеален 5.5/100 нафтица, а и за извънградско не е никак зле. 120-130 км/ч си ги поддържаш без да ти мигне окото :)


Потребителски аватар
nfworld
Мнения: 34
Регистриран на: Пет 30 юли 2010 11:29
Автомобил: VW GOLF III 1.6 GT
Двигател: AFT 1997
Местоположение: Sofia

Re: Kое е по добре? Избор на автомобил

Мнениеот nfworld » Чет 06 яну 2011 0:02


Най-доброто е най-запазения автомбил, който можеш да намериш, търси кола с реален нисък пробег и гледай да не те минат, вземи човек ако не разбираш много. Аз не бих ти препоръчал Полото, най-добро мнение за малка кола от тези години имам за Фиеста 1.25 Зетек, но в такава не се събирам и нямах избор :D ...каквото и да купиш не прибързвай, много има писано как се оглежда стара кола за да не те минат. И да ти кажа честно не двигателя е проблемен при тези коли (Полотата), по-скоро всичко останало покрай него - дросели, скоростни кутии, ABS агрегати и разхода не е цвете за мирисане, но той само за бензиновите. Минеш ли се с кола на километри ще се почнат нещата едно след друго и ще има як екшън филм без край. И да не бъда голословен за фиестата - нейните седалки са в пъти по-удобни от който и да било друг малък автомобил, задари лумбалната опора, а това е най-важно за дългия път - при поло седалките са откровено безнадеждни за дълги пътувания, а на корса например са просто меки, но не и комфортни. Всички коли от този клас са шумнички при скорост, така че това не е фактор. Успех и умната!


Потребителски аватар
vwpolo6n
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 11 дек 2010 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: италия

Re: Kое е по добре? Избор на автомобил

Мнениеот vwpolo6n » Пет 07 яну 2011 14:25


пич само ще кажа е форд фиеста 1.25 зетек не е наи добрия избор аз имах такава преди полото и почти секи месец бях по сервизи . сега карам от 1 месец поло 1.4 101 коня и съм много доволен само разхода малко ме плаши но сигорно е нормален


Потребителски аватар
nikolai_an
Мнения: 1224
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: Kое е по добре? Избор на автомобил

Мнениеот nikolai_an » Съб 08 яну 2011 19:56


nfworld написа:Най-доброто е най-запазения автомбил, който можеш да намериш, търси кола с реален нисък пробег и гледай да не те минат, вземи човек ако не разбираш много. Аз не бих ти препоръчал Полото, най-добро мнение за малка кола от тези години имам за Фиеста 1.25 Зетек, но в такава не се събирам и нямах избор :D ...каквото и да купиш не прибързвай, много има писано как се оглежда стара кола за да не те минат. И да ти кажа честно не двигателя е проблемен при тези коли (Полотата), по-скоро всичко останало покрай него - дросели, скоростни кутии, ABS агрегати и разхода не е цвете за мирисане, но той само за бензиновите. Минеш ли се с кола на километри ще се почнат нещата едно след друго и ще има як екшън филм без край. И да не бъда голословен за фиестата - нейните седалки са в пъти по-удобни от който и да било друг малък автомобил, задари лумбалната опора, а това е най-важно за дългия път - при поло седалките са откровено безнадеждни за дълги пътувания, а на корса например са просто меки, но не и комфортни. Всички коли от този клас са шумнички при скорост, така че това не е фактор. Успех и умната!

съгласен съм че няма нищо по добро от запазения автомобил,но не си взимаи форд,освен ако не е чисто нов!!! определено поло-то е много пред фиестата,макар и фиестата да изглежда по-комфортна и ергономича-понякога това е измамно!!!


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Kое е по добре? Избор на автомобил

Мнениеот StS » Нед 09 яну 2011 17:13


Колеги може ли да се включа но и аз с въпрос - каква е разликата при модела от 2001г с 1.4 двигател но съответно с 60,75 и 101к.с може ли да кажете дали има някакво съществено значение кой ще бъде избран ? И разхода много по-различен ли е ? Вродени дефекти.. ?


Потребителски аватар
nfworld
Мнения: 34
Регистриран на: Пет 30 юли 2010 11:29
Автомобил: VW GOLF III 1.6 GT
Двигател: AFT 1997
Местоположение: Sofia

Re: Kое е по добре? Избор на автомобил

Мнениеот nfworld » Нед 09 яну 2011 19:13


С 60к.с. е 1.4MPI двигателя, той е с 8 клапана и с по-евтина поддръжка.
Със 75к.с. и 100к.с. е 1.4 16v разликата е в управлението на двигателя и разхода. Той е с 16 клапана и малко по-претенциозен и скъп за поддръжка. За разлика от 1.4 16v(AFH) при Поло отпреди фейслифта, при този капака на клапаните и гарнитурата му са отделно и теча на масло от там се оправя по-лесно и по-евтино, което е както ти казваш детска болест на този двигател.

Имам една молба към колегите да си аргументират отговорите поне малко, че не става много ясно защо не са останали доволни от колата или защо полото е по-добрия избор.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony и 27 госта