Кола от Германия или Горубляне?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Пет 14 юли 2006 10:20


audiokick написа: Само се приготви за ценови шок!



А да хубаво подсети колегата...евтини хубави коли има само в България




Потребителски аватар
audiokick
Мнения: 603
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 8:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот audiokick » Пет 14 юли 2006 10:25


L&R написа:
audiokick написа: Само се приготви за ценови шок!



А да хубаво подсети колегата...евтини хубави коли има само в
България

Абе всички знаеме къде остава контрата, ама ней се


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

личен опит

Мнениеот K22 » Пет 14 юли 2006 12:20


Купих си Кадет от автокъща Омега Плевен и след три дни се оказа че не съм си следил водата?!? и ми се е пробила гарнитурата......
След 2 години отидох и си купих много изгодно от Лудвихсхафен Вектра 1,6И за 550евро. По пътя в Австрия ми се скъса оста на водната помпа!!, а след като смених маслото в България почна да гори по литър на 1000км масло-напълно издухан двигател....
Има и трети вариант да си купиш кола карана от българин-аз например си продадох колите напълно стегнати.
Извода ми е че не трябва да се купува кола без обстоен преглед от кадърни майстори.


Потребителски аватар
Dobermansp
Мнения: 133
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 10:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Dobermansp » Пет 14 юли 2006 12:27


Мисля че тука отговора е ясен и се съдържа във въпроса т.е ако можеш отивах в Германия и не се чуди изобщо!!!
От горубляне освен крик или семки друго не бих си купил. Там са най-големите гробници, везети на смешна цена щото са ги купили потрошени, и после за някаква мижава сума за закърпени... да не казвам че може на Горубляне да са ти свалили нещо дето изобщо да не разбереш че го няма или да е сменено с някаква турска част. Последнич пример беше с датчика на климатика на еголга на един авер. Оня педал го сменил с някакъв боклук и изперкал оригиналния...А ти как да разбереш баси....:(

Относно падането на ДДС- със сигурност ще падне, но и със сигурност ще въведе държавата някакъв друг налог. В вестник Капитал пишеше че държавата печели над 200 милиона лева годишно от ДДС на стари коли...което си е бая пара и няма да се откажат лесно...:(


Потребителски аватар
alien1
Мнения: 339
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот alien1 » Пет 14 юли 2006 12:31


Всичко е въпрос на късмет. Един приател си купи Ситроен Ксантия комби 97 година, с хиляда екстри за 5300 с митото и освен за консумативи и подобрения като газова уредба, МП3 плеяр и т.н. не е правил никакви ремонти и е супер доволен и колата наистина си е перфектна. Друг си взе Ауди 80 91 година и той не е правил никакви ремонти до момента. Така че си е чист късмет. Аз лично предпочитам да обиколя с някой дето поназнайва 10 автокъщи тук и да си избера една по-читава кола отколкото да бъхтя до Германия и обратно и да си изгубя времето и кой знае и на какво ще попадна там.
Ама това си е лично мнение. 8)


stanyo
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 13 юли 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот stanyo » Пет 14 юли 2006 13:31


Syncro написа:
Транспорта без пари ли ще ти е?

Не, ще си платя пътя до там (още не знам колко) и транспортните разходи по автомобила на самоход на връщане. Някой може ли орентировъчно да ми каже коло са разходите на обратно ? Благодаря на всички.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Пет 14 юли 2006 13:33


stanyo написа: Някой може ли орентировъчно да ми каже коло са разходите на обратно ? Благодаря на всички.



под 300е застраховки , номера , евро и път трудно ...и тва на дизелче на бензин малко отгоре.


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Пет 14 юли 2006 13:52


L&R написа:
stanyo написа: Някой може ли орентировъчно да ми каже коло са разходите на обратно ? Благодаря на всички.



под 300е застраховки , номера , евро и път трудно ...и тва на дизелче на бензин малко отгоре.


мда...120-150 прехвърляне, 20-30 за номера, 50-80 за застраховка, 20 евентуално за попълване на документи, други дребни разходи за факс-макс и прочие и пътни грубо 150 (не включвам рушветите)....да не казвам, че на мен последния път на газ ми излезе 145 Евро едната посока :banghead:

от застраховка и попълване на документи можеш да спестиш 50 Евро, ама трябва да си намериш застраховка за 50 Евро при руснаците :D и сам да си попълниш документите...


Потребителски аватар
angell
Мнения: 214
Регистриран на: Пет 18 фев 2005 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот angell » Пет 14 юли 2006 14:32


аз си купих голфа от горубляне. но първо се разходих до холандия-минах през германия и австрия и нищо ---пълни боклуци на цени като тука. купих си я от тука и имах само 1 проблем който беше 500лв--дроселова клапа. и до сега не съм имал нищо да се счупи или прецака а я карам 2 год.....вс. е до късмет


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 14 юли 2006 16:00


Ми премисли варианта за автовоз-имим осещането че е по-изгоден.В Германия са по-скъпи от тука,а не по-евтини.Тука са евтини щото са разни възкръснали франкенщаини.А тва ,че някои кара без проблеми не ми разпправяи.И аз имам разни познати дето навъртат по 10 000 км. на година максимум и карат с 50-то квото и да им дадеш няма да се чупи,или дето тя трака тресе ама на тях не им пука и разправят как никаде не ги е оставяла на пътя(се еноче москвич карат та ша ги остави).Караи па 30-40 000 км. кьопава кола пак ми разправяи после.


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Мнениеот Brezel » Пет 14 юли 2006 16:22


земи си колата от БГ....най добре гледай по форумите щото понякога има мераклий които и подържат колите добре пък после ги продават. В Германия за хубава кола трябват МНОГО ПАРИ и само не си въобразявай че ще спестиш пари. Точно обратното е.


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Пет 14 юли 2006 16:25


Rabbit_TDI написа:Тука са евтини щото са разни възкръснали франкенщаини.А тва ,че някои кара без проблеми не ми разпправяи.И аз имам разни познати дето навъртат по 10 000 км. на година максимум и карат с 50-то квото и да им дадеш няма да се чупи


има истина в тва дет приказваш....купуват ги на хармоника и на кило и след козметична намеса стават "не-е-удряна-бе-казвам-ти-като-на-мой-човек"...между другото, ако ходиш до германия да купуваш - питай продавача "колата удяна ли е", подсъдимо е да те иъзже и го знаят продавачите, но може да ти каже "незнам"....тогава не я купуай :) а ако каже "не е" тогава може да го подпиташ "нещо против да идеме на проверка"...и винаги може да идете някъде да я огледат и да ти кажат дали наистина е удряна, ше дадеш някой лев отгоре, ама ще си сигурен че не е удряна...


Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Пет 14 юли 2006 16:40


Исках да си купя венто. Говорих с един приятел да ми купи от Австрия или Германия. Като предварително уговорката беше колата да няма ръжда и да е около 100 000 км. Човека отиде и стоя там около 10 дена. Обади ми се и ми каза, 4е венто под 200 000км е почти невъзможно да се намери, както и да е без ръжда. Каза ми , че без проблем ще ми вземи някоя за около 700-800 евро ама ще бъде с тръгнала ръжда и на много километри. Можело да се намери и много по-евтино от тея пари но щяла да бъде удавена от наводненията.
Ако нямаш позиции в Германия е невъзможно да уцелиш хубава кола. Пък и те са доста големи мурдари-въпреки, че всеки като каже кола от Германия и почва да му тече мед от устата.
Лично мое мнение е да си купиш кола от България, която е карана малко по нашите пътища, но поне със сигурност ще бъде обслужена и гаранция без ръжда, защото ще е минала през сервиз. Иначе всичко това ще го направиш ти и може да ти излезе по-скъпо.


Dosy
Мнения: 343
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 10:35
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател: CAXA 2012
Местоположение: София

Мнениеот Dosy » Пет 14 юли 2006 17:28


аз си взех мойта от Берлин-без да рабирам много,много-сипах си бензин и минах по цялото протежение на Германия...
след 1000 километра вече съжалявах,щото по разните дорфчета видях супермного евтини и по-хубави от мойта,но вече бях взел-2 наведнъж не мога да карам..


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 14 юли 2006 18:18


Andrian_VT написа:Исках да си купя венто. Говорих с един приятел да ми купи от Австрия или Германия. Като предварително уговорката беше колата да няма ръжда и да е около 100 000 км. Човека отиде и стоя там около 10 дена. Обади ми се и ми каза, 4е венто под 200 000км е почти невъзможно да се намери, както и да е без ръжда. Каза ми , че без проблем ще ми вземи някоя за около 700-800 евро ама ще бъде с тръгнала ръжда и на много километри. Можело да се намери и много по-евтино от тея пари но щяла да бъде удавена от наводненията.
Ако нямаш позиции в Германия е невъзможно да уцелиш хубава кола. Пък и те са доста големи мурдари-въпреки, че всеки като каже кола от Германия и почва да му тече мед от устата.
Лично мое мнение е да си купиш кола от България, която е карана малко по нашите пътища, но поне със сигурност ще бъде обслужена и гаранция без ръжда, защото ще е минала през сервиз. Иначе всичко това ще го направиш ти и може да ти излезе по-скъпо.

Кола над 5 години и под 100 000 км. само в БГ можеш да немериш :lol: Просто такова животно немалНе се научихте че кола като се купува километрите не се гледат-наи-много ако е с сервизна книжка ,ама в австрия намат.В Германия тредно се намира кола над 10 години без тръгнала ражда а в Австрия е невъзможно!!!И хубавата кола на старо не е евтина като покупка,а е евтина като поддръжка,разход и повторна продажба.Верно ,че в форума можеш да намериш поддържана кола за добри пари :!:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта