VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
lexusfan
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 13 фев 2012 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот lexusfan » Пон 13 фев 2012 14:15


решил съм да купувам кола и съм се спрял на тези три модела - BMW 730d; Audi A8 3.0TDI/4.OTDI; VW Phaeton 3.0TDI. Интересува ме каква е поддръжката? Цени на части, чести проблеми, ГО, годишни такси, абе общо взето всичко. Моля за компетентни мения без глупости от сорта на "ако купуваш такъв клас кола парите не са ти проблем и т.н." Кой е най-добрия вариант, кой какви проблеми прави, предимства и недостатъци на дадените автомобили, здравина на двигателя, общо взето всичко което можете да се сетите и може да ми помогне в избора, благодаря предварително.




Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот Plehi » Пон 13 фев 2012 16:29


Ако търсиш удобства и возия 7цата е твоя автомобил. Съседа има същия мотор , на който си се спрял и ти. Има я от една година и до момента имаше проблем с алармата и климатроника.Общо взето електроника.С този двигател е мудна. 8цата е по - спортен вариянт и , ако можеш търси дизеловия 4.2 , от други собственици знам , че дребни забележки са изчистени при този мотор , изключително пъргав , а и разхода не е сериозен. Познат на бащата кара такава вече втора година. Над файтона нямам наблюдения. На всичките разновидности ГО ти е над 250лв, каското е според зависи , годината и модела , но под 1к забравяш. Данъка ти е 260-270лв по спомен за 3-литровите споменати по - горе.За цени на части не съм се интересувал , хората карат,чупят,правят,плащат и си заминават.


Потребителски аватар
RO$$KO
Мнения: 454
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 15:04
Автомобил: VW MK6 GTI
Двигател: TSI EA888 2009
Местоположение: София

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот RO$$KO » Пон 13 фев 2012 17:56


Наи добрия вариант е ауди а8 4,2 тди фасе лифта.


Quottzot
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот Quottzot » Пон 13 фев 2012 18:49


Според мен седмицата от конкурентното поколение на посочените други два автомобила, не е редно да се сравнява с тях, както по визия, така и по другите критерии. От посочените автомобили, според мен, най-добрият избор е А8 4.0тди, главно заради двигателя - едно е V8, друго е V6, който е карал, знае за какво говоря. Двигателя не го водят много добър, тъй като го сравняват с 4.2-литровия, който няма как да е по-лош, защото е подобрен вариант на 4-литровия. Ако ще търсиш икономичност, по-добре си вземи 3-литров шестак, ако не ти е проблем до 3-4л разход отгоре, взимай V8.
Съдейки по колите, към които си се насочил, си правя извод, че си наясно с възможните проблеми и цените на обслужването, което по форумни приказки за А8 3.0тди е около 2бона, ако ти се дават всяка година поне по веднъж, скачай на такъв тип автомобил, независимо от марката, защото при тези модели избора е според симпатиите, а не според разходите.


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот doubledTSI » Пон 13 фев 2012 19:31


viewtopic.php?f=19&t=245174

Цялата тема може да ти е полезна. Аз също се интересувам от А8.
Малко инфо за Phaeton:
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/volkswagen/phaeton/
Колега, който може би ще ти даде информация от опит - garage_vehicle.php?mode=view_vehicle&VID=4448

viewtopic.php?f=59&t=145267&hilit=phaeton


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот santo_trafficante » Пон 13 фев 2012 19:41


Преки наблюдения в/у 7-ца :wink: Купуваш за 22к и за 1 месец си +10000лв наляти в нея :D Другите не са по различни.. :? Ама кеф цена няма :mrgreen: Много ме кефи някой да си купи Ес-класа и да изпусне окачването :D Карат си ги криви защото нямат кинти да го оправят mhihi
п.с.Остани си Лексус Фен :wink:


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот pensiq » Пон 13 фев 2012 19:48


Свидетел съм на 6 (да шест) възглавнички гръмнали за доста кратък период от време.Истината е 3-4 хилки за непредвидени ремонти.Спирачни дискове, накладки, смяна на консумативи, масло за скоростна кутия,гуми почти всеки сезон и още много други.Споменавал съм, че с мой доста заможен познат гледахме един Файтон и майсторчето направо го отказа.Ако наистина парите не са проблем за теб, вземи си кола за твоя стил и имидж.Моя избор определено е Файтона.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот brabus » Пон 13 фев 2012 19:55


Добре дошъл.
Аз бих прочел темите в Ауди форума за 4.0 дизела. Има доста изписано. И то изписано от хора, които работят в Порше и от такива, които са имали този мотор. Обобщено - доста проблемен. Суперлативите се изписват за 4.2 ТДИ, но това са по-нови години. А там и цената на колата е друга.
Моята препоръка е да се ориентираш към 3.0 ТДИ (за VAG мотора говоря) или ако имаш възможност да заделиш повече пари и да търсиш А8 с 4.2 дизел.
За БМВ-то нищо не мога да напиша.


Потребителски аватар
rabotnika
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 1427
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 21:15
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: AJM++
Местоположение: Разград

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот rabotnika » Пон 13 фев 2012 20:04


честно казано БМВ никога АМА НИКОГА не бих си купил няма такава кошница а да не говорим колко са им калпави моторите кутиите окачването то май друго не остана от тая кола
виж Аудито......... определено 4.2ТДИ въпреки че и 4.0тди не е лош там нещата са малко на кантар ако случиш на поддържан мотор само ще караш
а за файтона аз лично бих взел 5.0тди но и 3.0тди хич не е за подценяване
поддръжката и на двата модела/изключвам БМВ/ е както каза колегата по горе около 2000лв. годишно което е нищо според мен/щом имаш възможност да си позволиш подобен род автомобил/


Потребителски аватар
1z
Мнения: 758
Регистриран на: Нед 05 авг 2007 7:18
Автомобил: seat ibiza
Двигател: atd
Местоположение: Русе Слънчев Бряг

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот 1z » Пон 13 фев 2012 21:58


Като цяло мнението ми с брабуса е еднакво,файтона няма да го коментирам ако имаш кинти да си вземеш нов и да го караш5-6 години да но втора ръка твърдо не.За бмв-то лошо няма да кажа напротив,но предимството на куатрото :bowdown в милата ни татковина с тея ,,почистени пътища'' eusa


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот milmar » Пон 13 фев 2012 22:41


Аз малко ОФФ в темата :

Аз ако имам пари за файтони и каляски , все ще ми остане някой лев за един 4x4 , Daihatsu примерно , от тези старите , истинските - за през зимата :D .

Иначе - бих избрал Audi-то , като за дизайн говоря .


lexusfan
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 13 фев 2012 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот lexusfan » Пон 13 фев 2012 23:35


Plehi написа:Ако търсиш удобства и возия 7цата е твоя автомобил. Съседа има същия мотор , на който си се спрял и ти. Има я от една година и до момента имаше проблем с алармата и климатроника.Общо взето електроника.С този двигател е мудна. 8цата е по - спортен вариянт и , ако можеш търси дизеловия 4.2 , от други собственици знам , че дребни забележки са изчистени при този мотор , изключително пъргав , а и разхода не е сериозен. Познат на бащата кара такава вече втора година. Над файтона нямам наблюдения. На всичките разновидности ГО ти е над 250лв, каското е според зависи , годината и модела , но под 1к забравяш. Данъка ти е 260-270лв по спомен за 3-литровите споменати по - горе.За цени на части не съм се интересувал , хората карат,чупят,правят,плащат и си заминават.


Еми по това което казваш ГО, Каско и Данък излизат 2000лв, доста добре.

Quottzot написа:Според мен седмицата от конкурентното поколение на посочените други два автомобила, не е редно да се сравнява с тях, както по визия, така и по другите критерии. От посочените автомобили, според мен, най-добрият избор е А8 4.0тди, главно заради двигателя - едно е V8, друго е V6, който е карал, знае за какво говоря. Двигателя не го водят много добър, тъй като го сравняват с 4.2-литровия, който няма как да е по-лош, защото е подобрен вариант на 4-литровия. Ако ще търсиш икономичност, по-добре си вземи 3-литров шестак, ако не ти е проблем до 3-4л разход отгоре, взимай V8.
Съдейки по колите, към които си се насочил, си правя извод, че си наясно с възможните проблеми и цените на обслужването, което по форумни приказки за А8 3.0тди е около 2бона, ако ти се дават всяка година поне по веднъж, скачай на такъв тип автомобил, независимо от марката, защото при тези модели избора е според симпатиите, а не според разходите.

Разхода не ми е проблем, дали е 12 дали 15, дали 17 все тая, просто съм привърженик на дизела за това съм се спрял на тези двигатели, а и не искам да набивам излишни пари за данъци и глупости(като мога да дам по-малко защо не??)
doubledTSI написа:http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=19&t=245174

Цялата тема може да ти е полезна. Аз също се интересувам от А8.
Малко инфо за Phaeton:
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/volkswagen/phaeton/
Колега, който може би ще ти даде информация от опит - garage_vehicle.php?mode=view_vehicle&VID=4448

viewtopic.php?f=59&t=145267&hilit=phaeton


Благодаря много, ще погледна

rabotnika написа:честно казано БМВ никога АМА НИКОГА не бих си купил няма такава кошница а да не говорим колко са им калпави моторите кутиите окачването то май друго не остана от тая кола
виж Аудито......... определено 4.2ТДИ въпреки че и 4.0тди не е лош там нещата са малко на кантар ако случиш на поддържан мотор само ще караш
а за файтона аз лично бих взел 5.0тди но и 3.0тди хич не е за подценяване
поддръжката и на двата модела/изключвам БМВ/ е както каза колегата по горе около 2000лв. годишно което е нищо според мен/щом имаш възможност да си позволиш подобен род автомобил/


Да, принципно 2000лв за такъв автомобил е нищо. Мен ме интересуваше да не е прекалено висок(5000-1000).
2000 за данъци,каско и ГО и още 2-3 хиляди за всеки случай за ремонт, се явява горедолу 5000 на година, което не ми е проблем и за такива коли си заслужава. Благодаря много на всички за съдействието ви и искам само още нещо да ви попитам, Таурега. Как стоят нещата при него, цени ремонти, чести проблеми и как е за офроуд, става ли не става ли. Говорим за офроуд не кой знае колко гаден, но достатачно лека кола да не може да мине и суф да се измъчи.


Потребителски аватар
rabotnika
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 1427
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 21:15
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: AJM++
Местоположение: Разград

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот rabotnika » Пон 13 фев 2012 23:55


Туарег и оффроуд някъкси две несъвместими неща
Първото което ще се разпадне е кардана иначе като цяло е като файтона но пак зависи от екстрите годината и мотора


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот pensiq » Вто 14 фев 2012 1:30


rabotnika написа:Туарег и оффроуд някъкси две несъвместими неща
Първото което ще се разпадне е кардана иначе като цяло е като файтона но пак зависи от екстрите годината и мотора


Мисля,че говориш за опорния му лагер, а не кардана като част.Поправи ме, ако бъркам.


lexusfan
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 13 фев 2012 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Phaeton, Audi A8 или BMW 7

Мнениеот lexusfan » Вто 14 фев 2012 9:29


1z написа:Като цяло мнението ми с брабуса е еднакво,файтона няма да го коментирам ако имаш кинти да си вземеш нов и да го караш5-6 години да но втора ръка твърдо не.За бмв-то лошо няма да кажа напротив,но предимството на куатрото :bowdown в милата ни татковина с тея ,,почистени пътища'' eusa


Quattro е най-добрата 4х4 система, това е ясно, но и Файтона е 4х4 и се прави от същите хора които правят quattro-то, така че на дали и то ще е лошо. Това е единствения недостатък на 7цата, няма 4х4, а за БГ е важно.

rabotnika написа:Туарег и оффроуд някъкси две несъвместими неща
Първото което ще се разпадне е кардана иначе като цяло е като файтона но пак зависи от екстрите годината и мотора

Ок, бързо бързо ме отказа, иначе за годината мислех 2007-8. Все още ще продължавам да чета и други мнения по други форуми относно три коли, но за сега съм се ориентирал към A8 3.0TDi, мерси много.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deas, zdravkop64 и 37 госта