Ланчия Либра

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19161
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ланчия Либра

Мнениеот stefan4o » Пон 30 юли 2012 20:57


Не знам, гледам покрай дискусията, колко е яка Ланча Либра ще вземете и епитети да си раздавате още малко :lol:
Да не съм съвсем оффтопик - имам приятел с такава, возил съм се неколкократно, не блести с нещо особено. Неговата е 1.8 16волта (те май 8 нямат). Сравнено с ФИАТ изглежда доста по-луксозна, за съжаление табълцето й е сделано от кофти пластмаса тип "корейска кола от началото на 90те", което малко си противоречи с имиджа, към който претендира Ланча (знаем, че тя е най-луксозната във ФИАТ ГРУП). Длъжен съм да призная, че има и неща, които ми харесаха - велурената синя тапицерия ми е слабост (дори при Мк2 на Голф/Джета има такъв син плюшен салон, който много харесвам), прилично обезшуменото купе, музикалната система (Bose), която междувпрочем не може да бъде подменена с афтърмаркет такава, доколкото знам.
Казано накратко - за парите си не е лоша кола, но и не е нещо особено.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Ланчия Либра

Мнениеот muns61 » Пон 30 юли 2012 21:04


Така ми приказва един съсед, колко добра била бирата Амброзиус от Кауфланд, що си купувам Загорка! :lol:


cacho
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 18 авг 2005 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ланчия Либра

Мнениеот cacho » Пон 30 юли 2012 21:08


muns61 написа:Така ми приказва един съсед, колко добра била бирата Амброзиус от Кауфланд, що си купувам Загорка! :lol:

Не бъркай нещата!
То по тая логика що изобщо живееш в България- тя изобщо не е добра? :mrgreen:


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Ланчия Либра

Мнениеот enigma79 » Пон 30 юли 2012 21:09


cacho
Ти имаш ли хабер малко от коли??????????????
Седна да говориш за поло 1.9 дизел,ти наясно ли си че тази кола е издънката на марката.С една дума кошник от класа и нещо подобно като на Ланчията само където е по издържлив от към материали по купето.Работят си ел.стъклата,пластмасите са по здрави,ама за ГНП Лукас и дума няма да говоря,за демферният маховик и за него :banghead: За обслужване и там ужас,а това да сложиш филтъра в предната броня,о кой велик пиян конструктор го о е допуснал,имам идея че полото е конструирано от италианци,като немците са се намесили накрая че са видели каква изгъзица се получава.
Относно коментарите на повечето тука в темата,ами оставям го без коментар,когато се заровите малко поне сред мръсотията на вашите модерни италиянски коли и започните сами да си подменяте консумативите и тогава ще си говорим за трудности и как ще псувате и бягате следващият път до някой майстор.А относно меките ламарини,това го знаят и малките деца,пример преди две години се удрят италинска кола и една немска барака,иаталианската е брак,а немската нищо и няма.Извода е ясен,толкова им са меки ламарините е просто няма за накъде и това не са един или два случая.

Последна промяна от enigma79 на Пон 30 юли 2012 21:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Ланчия Либра

Мнениеот muns61 » Пон 30 юли 2012 21:17


cacho написа:
muns61 написа:Така ми приказва един съсед, колко добра била бирата Амброзиус от Кауфланд, що си купувам Загорка! :lol:

Не бъркай нещата!
То по тая логика що изобщо живееш в България- тя изобщо не е добра? :mrgreen:

Ако си чел темата, нямам нищо против да ремонтирам италианки! Имал съм руски, италиански, немски, японски коли. В момента имам немска и японска, не зная каква ще е следващата ми, но определено няма да е италианска. Колите са като жените - всеки ходи по ку*ви, но само глупаците се женят за тях!


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Ланчия Либра

Мнениеот enigma79 » Пон 30 юли 2012 21:19


muns61 написа:
cacho написа:
muns61 написа:Така ми приказва един съсед, колко добра била бирата Амброзиус от Кауфланд, що си купувам Загорка! :lol:

Не бъркай нещата!
То по тая логика що изобщо живееш в България- тя изобщо не е добра? :mrgreen:

Ако си чел темата, нямам нищо против да ремонтирам италианки! Имал съм руски, италиански, немски, японски коли. В момента имам немска и японска, не зная каква ще е следващата ми, но определено няма да е италианска. Колите са като жените - всеки ходи по ку*ви, но само глупаците се женят за тях!

И да допълня:
Че само глупаците се обесняват колко им са добри ку..тe им.Нали все пак са се набутали та гледат и други да набутат mhihi


cacho
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 18 авг 2005 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ланчия Либра

Мнениеот cacho » Пон 30 юли 2012 21:33


enigma79 написа: ку..ти им.

Колегата, не разбрах кво и към кой е това. Аз съм се набутал, да! С един Голф 2 EZ и вервай, няма да повторя с голфовете. :mrgreen:
Интересно ми е за издънката на марката. Поне явно ги разбираш- кажи за паст б4, и него ли правиха италианци? Или първите Голф 3-ки... :mrgreen:

muns61 написа: Колите са като жените - всеки ходи по ку*ви, но само глупаците се женят за тях!

Абсолютно!
Аз си падам по леките :mrgreen: явно (въпреки че имам и Гофъл2- той е от куртоазия така, малко за колорит :Mr Green Fun ), пари давам за красавици до момента в който не почнат да нервничат.
Добрия майстор ку*ва не връща :mrgreen:
А кой къде го сърби (италианско ли, френско ли), ми да се чеше.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Ланчия Либра

Мнениеот enigma79 » Пон 30 юли 2012 21:56


cacho
Ти чадо мое търсиш тука внимание,е аз не давам безплатно внимание :063:
Та казвам за последно в тази тема ето това:
До като немската инжинерна мисъл е решила че от време на време ще прави издънки,мерцедес А класа,VW поло 1.9 мъртвеца нали на принципа много хубаво не е на хубаво,но хубавото че тези модели се броят на пръсти.
То италианците са решили точно обратното,от време на време да правят някакъв сполучлив модел(интегреле и др.)За съжаление те се броят на пръсти mhihi
Останалите им модели с извинение са пълни кошове,абе с една дума кенефи и то химически :063:
Та колега не си длъжен да ми отговаряш,иди и намери внимание от твоята италианска любоф,а съм сигурен че някой майстор най много нея я обича и твоя продънен джоб :063:


Потребителски аватар
avanto
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Ланчия Либра

Мнениеот avanto » Пон 30 юли 2012 21:56


3 часа демонтаж на динамо ?! Определено не е вярно. 1 час и е долу на какъвто и дизел се сетиш 2.4 или 1.9. На 1.8 16v и за по-малко става. Примерно 30-40 минути. Пробвано е доста пъти. Ако е Дедра е там вече си такова мамата. За там съм съгласен да е 3 часа.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Ланчия Либра

Мнениеот tisho_psg » Пон 30 юли 2012 23:49


enigma79 написа:cacho
Ти чадо мое търсиш тука внимание,е аз не давам безплатно внимание :063:
Та казвам за последно в тази тема ето това:
...
:063:

Ей това е инженерна мисъл-немската инженерна мисъл решила това,италиянската решела онова,а инженерната enigma79-мисъл решила да ги квалифицира и двете,защото решила и направила много други неща :bowdown
Браво enigma79,спечели си вниманието mhihi


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Ланчия Либра

Мнениеот 2.4I » Вто 31 юли 2012 8:05


Леле майко 7 страници празни приказки, толкова смислена тема, че ако я прочетеш от началото до края ти иде да си засилиш компютъра през терасата.
Това не го бройте за ОФФ щото засега цялата тема е ОФФ, т.е. съм писал по темата.


lucata
Мнения: 114
Регистриран на: Съб 24 окт 2009 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Ланчия Либра

Мнениеот lucata » Вто 31 юли 2012 10:28


посъветвах се и с някой друг маистор и ми казаха че не са от наи сполучливите и не са за нашите пътища така че този вариант отпада мерси за отговорите все пак maikomila :beer


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13443
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ланчия Либра

Мнениеот kris11 » Вто 31 юли 2012 11:01


enigma79 написа:cacho
То италианците са решили точно обратното,от време на време да правят някакъв сполучлив модел(интегреле и др.)За съжаление те се броят на пръсти mhihi
Останалите им модели с извинение са пълни кошове,абе с една дума кенефи и то химически :063:

Италианците правят хубави двигатели за разлика от хилавите по мощност и дърти по конструкция двигатели на VW,
Oще 1992 г правт 2л двигателс 8V -147k.s с верига на нагренажа и 4 дюзи разделно пръскащи , а не като хилавия 2Е с 4 едновременно пикаещи дюзи и едва 115 к.с./имал съм и съм продал автомобил с такъв двигател на 409ХХХ км /+ още поне 100 к върнати от джамбазите/. Ремонт по двигателя никога не е правен.
JTD двигателите са също много сполучливи. Ще кажеш ама има проблеми с електрониката - ами електрониката им е на Бош. Нима сега VW сега хич нямат проблеми с електрониката, с електрическите люкове ел.стъклата, дроселни клапи и т.н., ниско налягане на маслото, прегряване ?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Ланчия Либра

Мнениеот radi_nrj » Вто 31 юли 2012 11:24


Наистина дизелите не са лоши. Електрониката си прави проблеми при всякакви коли, на нашата брава 2 пъти сменяме регулатор за налягането на горивото за 2 години (въпросния е Bosch). Ако се търси евтина дизелова кола както казах не е лошо да погледнеш Marea със същия мотор от последните години. Има вариант, който заводски е с голямата броня и с фарове с лупи и повечето са с климатроник. Това, което не харесвам при Фиат, е че повечето са с барабани отзад включително и коли над 100кс, отделно почти всички са само с предни ел. стъкла.


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Ланчия Либра

Мнениеот 2.4I » Вто 31 юли 2012 12:01


Колега жив си изгорел, тук се обсъжда, че Ланчия в частност Либра е „кенеф", ти Фиат хвалиш.Тук се хвали VW и най-вече Голф.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта