Консултация за закупуване на Голф 3

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Obi_1
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 1:17
Автомобил:
Двигател:

Консултация за закупуване на Голф 3

Мнениеот Obi_1 » Нед 04 фев 2007 1:47


Значи хора здравейте.Изпадна ми оферта за VW Golf 3 1,6 GT с климатик ,ел. стъкла ,лети джанти,ABS и не знам още какви други екстри.Колата е на бензин,100 к.с., 95/96 година, 138 000 км . Виждал съм я само на снимки и ако реша ще ми я пратят от Италия.Цена 4200 БГ лъва.
ТА значи имам нужда от съвет за този модел-горе долу колко харчи,как е окачването ,трудно ли се ремонтира,меко ли вози ?

Държа да отбележа ,че автомобилите не са ми специалност и ще се радвам ако обясните на разбираем език техническите подробности.
Човека уж ми е познат,но много не му вярвам.Моля ви се кажете ми
на този модел може ли да се манипулира пробега и как може да се разбере ако е пипан.Съвети на какво да обърна внимание при огледа преди да я купя също ще приема с радост.
Ето снимки на таралясника
http://www.molia-polzvaite-drug-host-za-snimki/v.php?p=u/84/83926_303.JPG
http://www.molia-polzvaite-drug-host-za-snimki/v.php?p=u/84/83927_318.JPG

Малко лирично отклонение:
Досега карах РЕНО 11 GT 1,7 бензин ,90 к.с. ,но на градско ми идва висок разхода.Не съм го засичал точно но е 7-8 минимум.Иначе е голям дзвер-ускорява много бързо,но понеже вече е старичка (1988) взе доста да се амортизира и ремонтите са ми солени вече .Иначе возеше много меко ,но след смяна на заден мост е като каруца.

Благодаря предварително на всеки отзовал се :)




Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 04 фев 2007 1:54


Тва с километрите :lol: :lol: :lol: 138/12 =11.5 к на година-в Европа няма луди да дадат маса пари за ГТ с екстри ида я калат по 10к километри само.От километрите забрави да избягаш секи търговец ще те излъже ама това не е от особенно значение ако колата е читава.7-8 градско трябва бая леко да караш и то в доста ненатоварен град :? Колата като цяло е хубава и няма някви особенни и скъпи проблеми/и като секи Голф евтин ремонт и части/,ама забрави за газ/щото като сяка нова кола е мултиинжекция с електроника/.За возията се качи на Г3 ГТ/по възможност на няколко/и ще разбереш щото тва с думи не се описва.
Иначе от снимките изглежда супер,а и е с оригинални лети джанти ББС и цената си заслужава.


Obi_1
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 1:17
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Obi_1 » Нед 04 фев 2007 2:08


Това с километрите и мен много ме съмнява.А и тия инжекционни глупости също не ми вдъхват доверие...РАзход над 7-8 на градско крайно не ме устройва и нямам намерение да карам на газ .Ако тази харчи над тези количества ще почакам за друга оферта.Още повече ,че кола над 10 години не ми се кара.
Може да предложите и друг модел макар и по-слаб като кубатура и к.с. от трета серия или поло ,която би се вписала по-добре в картинката.Дизел не е ли по-добра идея?


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот smurf » Нед 04 фев 2007 2:11


за тебе колега само дизел, няма бензинови мотори, които горят под 9-10 градско.....може би с малки изключения, но по скоро няма..... :lol:
иначе цената наистина е страхотна, само да не се окаже за основен ремонт... :twisted:


Obi_1
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 1:17
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Obi_1 » Нед 04 фев 2007 2:28


smurf написа:за тебе колега само дизел, няма бензинови мотори, които горят под 9-10 градско.....може би с малки изключения, но по скоро няма..... :lol:
иначе цената наистина е страхотна, само да не се окаже за основен ремонт... :twisted:

Голф може и да няма ,но виж едно Лупо :)
Между другото ако се закупи кола от Германия не е ли по-сигурно ,че няма да те минат с километрите и колата няма ли да е по-здрава?

Последна промяна от Obi_1 на Нед 04 фев 2007 2:33, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 04 фев 2007 2:33


Да ако искаш по-малък разход се насочи към по-малка кола-Поло или Лупо/ма е по-нова година и повече пари/.Полото е по-реално като покупка и е добре да е дизел.Ако искаш икономична и непретенциозна кола си земи Поло 1.9 СДИ.Принципно при новите коли дизела е по-евтиния вариант като разход щото газов инжекцион е 2к лева,но пък дизелите са по-скъпи/направи си сметка колко караш на година и след колко ще го избиеш/и съответно са на доста повече километри.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Нед 04 фев 2007 2:36


Obi_1 написа:
smurf написа:за тебе колега само дизел, няма бензинови мотори, които горят под 9-10 градско.....може би с малки изключения, но по скоро няма..... :lol:
иначе цената наистина е страхотна, само да не се окаже за основен ремонт... :twisted:

Голф може и да няма ,но виж едно Лупо :)
Между другото ако се закупи кола от Германия не е ли по-сигурно ,че няма да те минат с километрите и колата няма ли да е по-здрава?
не ,там километри се въртят СЪЩО,вси4ко е на късмет


Obi_1
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 1:17
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Obi_1 » Нед 04 фев 2007 2:42


niks76 написа:
Obi_1 написа:
smurf написа:за тебе колега само дизел, няма бензинови мотори, които горят под 9-10 градско.....може би с малки изключения, но по скоро няма..... :lol:
иначе цената наистина е страхотна, само да не се окаже за основен ремонт... :twisted:

Голф може и да няма ,но виж едно Лупо :)
Между другото ако се закупи кола от Германия не е ли по-сигурно ,че няма да те минат с километрите и колата няма ли да е по-здрава?
не ,там километри се въртят СЪЩО,вси4ко е на късмет

Чувал съм ,че в ЩАтите те слагат на топло за такива мурафети....колко е вярно не знам ....


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 04 фев 2007 2:48


И в Германия е така,ама да те хванат за такова нещо ми е малко странно как ще стане.Верно е обаче ,че там практиката за превъртане е в пъти по-малка от другаде.Освен това повечето автомобили са с сервизна книжка/ся някой ще разкаже че и тя се фалшифицира,ма то 100% гаранция няма,а и за такъв автомобил надали/и там всичко е вписано чарно на бяло кога и как е сменео масло и т.н.-такъв автомобил и 300к километри са му малко.Има обаче една забележка от Германия колата щи дойде бая по-скъпа :cry:


Obi_1
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 1:17
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Obi_1 » Нед 04 фев 2007 3:28


Не знам ...много ме притеснява разхода на гориво и това ,че на газ не може да се кара.Цените на бензина станаха много луди, а съм от Дупница-малък град с малки улички и досадни кръстовища.Голяма кола с голяма кубатура и висок разход е последното нещо от което се нуждая...Мисля ,че тая кола отпада като вариант.
:026: Благодаря за информацията на всички .


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Нед 04 фев 2007 5:26


Obi_1 написа:Не знам ...много ме притеснява разхода на гориво и това ,че на газ не може да се кара.Цените на бензина станаха много луди, а съм от Дупница-малък град с малки улички и досадни кръстовища.Голяма кола с голяма кубатура и висок разход е последното нещо от което се нуждая...Мисля ,че тая кола отпада като вариант.
:026: Благодаря за информацията на всички .

Колега сори за офтопика.. ама да те питам как е в момента пазара на коли в Дупница? Все още ли от там минават всички автовози? Също така кой ден от седмицата би препоръчал за авто екскурзия до Дупница?
Мерси предварително.


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Нед 04 фев 2007 9:07


Rabbit_TDI написа:И в Германия е така,ама да те хванат за такова нещо ми е малко странно как ще стане.Верно е обаче ,че там практиката за превъртане е в пъти по-малка от другаде.Освен това повечето автомобили са с сервизна книжка/ся някой ще разкаже че и тя се фалшифицира,ма то 100% гаранция няма,а и за такъв автомобил надали/и там всичко е вписано чарно на бяло кога и как е сменео масло и т.н.-такъв автомобил и 300к километри са му малко.Има обаче една забележка от Германия колата щи дойде бая по-скъпа :cry:


Ако има сервизна книжка - почти сигурно, че не е баран километража...иначе незнам за какви фантастични разходи говорат колегите, но моя разход последно в София (не много натоварено, беше около нова година) беше около 8,5 литра газ...а иначе и на тая май може да се сложи газова, ама не за 400 лева :)


Obi_1
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 1:17
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Obi_1 » Нед 04 фев 2007 10:13


Muncho написа:
Obi_1 написа:Не знам ...много ме притеснява разхода на гориво и това ,че на газ не може да се кара.Цените на бензина станаха много луди, а съм от Дупница-малък град с малки улички и досадни кръстовища.Голяма кола с голяма кубатура и висок разход е последното нещо от което се нуждая...Мисля ,че тая кола отпада като вариант.
:026: Благодаря за информацията на всички .

Колега сори за офтопика.. ама да те питам как е в момента пазара на коли в Дупница? Все още ли от там минават всички автовози? Също така кой ден от седмицата би препоръчал за авто екскурзия до Дупница?
Мерси предварително.

Ами да ви кажа не съм много запознат с пазара на коли в Дупница-има много автокъщи,но тъй като имаме 2 возилата(едното РЕно 5 и е за моргата) и трябва да се отървеме от тях първо,не съм обикалял .Освен това имам познати които могат да ми уредят по-читава кола и на по-изгодна оферта подобна на горната.Затова мисля да не се доверявам
на авто къщите тука.Чувал съм какви ли не легенди за маскирани като нови трошки ,които само чакат да се подлъжеш. Напоследък обаче идват доста хора от други градове и разпитват къде са автокъщите-явно са останали доволни клиенти и са ги напътили насам....
А по отношение на пазара..някой нашега беше ми казал ,че Горубляне се преместило в Дупница :) Доста истина има в това твърдение май :P


Потребителски аватар
kalinveliki
Мнения: 289
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 18:17
Автомобил: VW T4
Двигател: 2.4D
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот kalinveliki » Нед 04 фев 2007 10:30


за тебе колега само дизел, няма бензинови мотори, които горят под 9-10 градско.....може би с малки изключения, но по скоро няма.....
иначе цената наистина е страхотна, само да не се окаже за основен ремонт...


Това е необмисленно и необосновано изказване, може би малките изключения са МНОГО, ако погледнеш каталога за 2006 за разхода на гориво(бензин) който го дават във всеки шоурум друго ще мислиш


Потребителски аватар
kalinveliki
Мнения: 289
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 18:17
Автомобил: VW T4
Двигател: 2.4D
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот kalinveliki » Нед 04 фев 2007 10:31


инак голфа е много як!!!!

за около 4000 си е екстра



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта