Какво ви е мнението за Шкода Фабия 1.4 ТДИ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Какво ви е мнението за Шкода Фабия 1.4 ТДИ?

Мнениеот Дашо » Пон 05 авг 2013 21:24


За жената съм се спрял на една такава Шкодичка 2006 г., та се интересувам, за някакви плюсове и минуси на модела като цяло и в частност на двигателя. Ще ви бъда благодарен, ако може да ми "отворите" очите малко повече. :biggrin




Потребителски аватар
Mr. S. King
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 07 апр 2013 22:27
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 1995-1999

Re: Какво ви е мнението за Шкода Фабия 1.4 ТДИ?

Мнениеот Mr. S. King » Пон 05 авг 2013 22:03


Мойте впечатления са от две Фабии- едната 1,9Tdi(2002- 101к..), а другата 1,9Sdi(2005- 65к.с.) и двете купени чисто нови от БГ и карани почти като служебни(от 2-3 шофьори всеки месец). Едната е на 226,000, а другата на 158,000км. и не са дали никакви сериозни дефекти. Обслужването е като на Фолксваген от този клас и със сищия мотор, като нашите "хубави" пътища водят до ремонти на окачването. Колата е много добра за градски или втори автомобил, защото е икономична и сравнително компактна и маневрена. За дълги разстояния по-добре е ТДИ-то. Иначе по тези двете са правени дребни неща- ел. стъкло, някакъв дребен дефект на централното, изгорял фар или стоп и други подобни нещица типични за бюджетните коли от ниските класове, но никога, никой не е остана на пътя с тях. За 1,2Хтп(54/64к.с.) съм чувал, че е слаб, а за 1,4Мпи(80/101к.с.), че е добър бензинов мотор с приличен вървеж и поносим разход на бензин. Специално 1,4 ТДИ при Фабия е 70 или 80к.с. и мисля, че ще е доста икономичен, а версията с 80к.с. ще е достатъчно динамична в града. За една от версиите на 1,4ТДИ при Поло знам, че коляновия вал е нещо като консуматив(като при БМВ Е60 2,5Д).



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo, padrino и 29 госта