Търся си високо комби

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся си високо комби

Мнениеот santo_trafficante » Сря 25 мар 2015 13:46


IRRITATING написа:Къде го пращате с Волво и Шарани по планините колегата :icon_lol Погледни Нисан Х_трал ако не те притеснява малко странното табло.
Що? volvo cross country xc70 дали не става за планина :c020




Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Търся си високо комби

Мнениеот vaiper 1 » Сря 25 мар 2015 14:24


Хонда HR-V може да погледне :wink


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот Ivailo » Чет 26 мар 2015 10:56


Благодаря за мненията :)
Честно казано въобще не се бях сетил за шаран и touran. Там какви дизели да гледам? Автоматиците читави ли са, въобще какво да гледам? Доста ме блазни идеята да имам възможност за още 2 седалки, защото правим разни трипчета, дето биха били добре дошли :)
Относно жиповете - офроуда ми е да речем 5% от времето и е по черни пътища, не ми трябва нещо високопроходимо. Ако има 4х4 ще е супер, ама толкоз.
Не искам джип заради аеродинамиката, поведението на пътя и разхода, неоправдани са ми за нуждите.
Не е като да ходим само по лифтовете, в България има точно 2 места, от които се лети с лифт - Сопот и Витоша, като на Витоша се качваме с колите до горе, с лифта е по-неудобно.
Просто някои места са заснежени/заледени зимата и ми се ще да имам достъп до тях.
Сега видях, че всички аутбеци (предполагам и форестъри) са с боксеровия двг, който ми казаха да избягвам. Пък след края на 2008 едва ли ще се вместя в тоя бюджет...
Хондите, както и форестъра, ми се виждат малки багажниците...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Търся си високо комби

Мнениеот group® » Чет 26 мар 2015 11:12


Ivailo написа:Не искам джип заради аеродинамиката, поведението на пътя и разхода, неоправдани са ми за нуждите.
..........
Хондите, както и форестъра, ми се виждат малки багажниците...


За 'джип' - CRV и Рав4 са много повече коли отколкото джипове. Направени са точно за 5% офроуд - ЛЕК. Съветвам те да поразгледаш тези модели + соренто или ако искаш по-евтино Спортидж на Киа.
Ако искаш се обади да пробваш Равката с бензинов двигател 2.0 и 150к.с. + Газ = разход 30лв 200++км., ускорение и возия на прекрасно ниво (все пак слизам от пасата и изобщо не съм шокиран, а напротив). Става за дълъг път идеално, за града и лек офроуд. Аеродинамиката му е като на голф4, предвид разход и возия. Моята е къса база, но ще добиеш представа ;)
А за багажника - погледни литрите и имай предвид, че дължината е за сметка на височината и си има предимства, а и много добре им лепва Туле :beer


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Търся си високо комби

Мнениеот escrime » Чет 26 мар 2015 11:23


Ivailo написа:...шаран и touran... Автоматиците читави ли са...


Типтрониците и класическите автоматици (не знам за DSG) от тези години са читави само ако са поддържани (редовна смяна на масло и филтри) и ако са под 250 000 км. пробег.
Честно казано, аз бих ги изключил от уравнението изцяло.

За дизел не мога да те посъветвам. Има и 1.9 ПД и 2.0 ПД (8v и 16v) в зависимост от годината на производство и т.н. Предполагам, че двигателите са със същите проблеми като и при останалите модели VW. Някой по-запознат ще добави двигателите с кой код да се избягват или да се гледа за сервизна акция и сменени дюзи.

Като чета group®, може би Rav4 е сходно с CRV като разход. Лятото с климатик CRV с двигател 2.0 150 к.с. и ръчни скорости на магистрала до 110 км/ч харчи около 13 л. газ на 100 км. Като аеродинамика, шум и поведение аз го усетих доста по-зле от обикновен автомобил комби. При Rav4 може да е различно.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Търся си високо комби

Мнениеот radi_nrj » Пет 27 мар 2015 1:08


От това, което прочетох една баба яга - A6 C4 Quattro като моята ще свърши идеална работа. Само дето е малко старичка ама няма да и се притесняваш, че ще откърши някой амуминиев носач по баирите :mhihi Има 3 вида заводски пружини, от най-високите дават доволен клиренс.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Търся си високо комби

Мнениеот group® » Пет 27 мар 2015 1:22


Малко офф и сори, че облъчвам, ама...:
След като покараш равката ще те повозя* на вранглера за да разбереш, че опре ли до високо комби** - нещата са близо до къса джипка с максимална проходимост :mhihi

-------------------------------------------------------------------------

* сори ама няма как да ти го дам да караш :aa058 :death

**все пак продадох моя пасат със възможно най-високия му сет ъп :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Търся си високо комби

Мнениеот Ivailo » Пет 27 мар 2015 13:30


Ауди-тата именно заради това алуминиево откачване ме притесняват :gruebel Хем по нашите пътища, хем като изляза по къра...
А рав4-ката си е жип, не става въпрос, че паркетниците не са жипове, става въпрос, че е голямо и високо и на магистралата като го настъпиш и духне някакъв ветрец от дясно си в насрещното. Отделно и разхода се вдига, отделно и тежи, абе... Иначе благодаря за предложението :)
Трябва ми градски/извънградски автомобил с елементи на черни пътища :)
Ровя в момента инфо за шарани и турани, пък да видим... Някой ако може да ме насочи ще му бъда благодарен


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Търся си високо комби

Мнениеот DA@KA » Пет 27 мар 2015 14:47


Има раздел"други модели"за Шаран и Туаран има доста темички :horror ,зарови се там.


MMM1
Мнения: 176
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 20:43
Автомобил:
Двигател: Petrol

Re: Търся си високо комби

Мнениеот MMM1 » Пет 27 мар 2015 15:04


Ivailo написа:Трябва ми градски/извънградски автомобил с елементи на черни пътища :)
Ровя в момента инфо за шарани и турани, пък да видим... Някой ако може да ме насочи ще му бъда благодарен


Малък е бюджета, който си отделил.
Това е http://www.cars.bg/c1077155 високо.
От марките, които са с поносима подръжка, това е другото предложение http://www.cars.bg/c1042984. Но цените са други.
Доста приятели с подобно мераци си купиха по един евтин "джип" за втора кола и са доволни. Нещо такова http://www.cars.bg/c1041539


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Търся си високо комби

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 27 мар 2015 15:05


Щом ще е само 5% из черни пътища един б 5.5 комби 1.9 131к.с. ще заспи. Когато е с най-високото окачване пасата си няма и идея из какви чукари се вре, ако шофьора има поне малко опит. Ходил съм с приятели с такъв пасат за риба къде ли не, вре се навсякъде. Ако си мисли, че шарана е по проходим от пасата- :screwy . Говоря за пасат само с предно, а с 4х4 няма да спре никъде :th_up


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Търся си високо комби

Мнениеот group® » Пет 27 мар 2015 18:50


Ivailo написа:...става въпрос, че е голямо и високо и на магистралата като го настъпиш и духне някакъв ветрец от дясно си в насрещното. Отделно и разхода се вдига, отделно и тежи, абе... Иначе благодаря за предложението :)
Трябва ми градски/извънградски автомобил с елементи на черни пътища :)
Ровя в момента инфо за шарани и турани, пък да видим... Някой ако може да ме насочи ще му бъда благодарен


Ок аз не искам да те убеждавам, защото може да не ти е по вкуса, което е ок, но поне не пиши глупости :a045
Явно никога не си карал и затова ти предложих да пробваш :gruebel
Какъв вятър, какъв разход, каква тежест, к'ви 2лв?!?! Тва да не ти е лада нива :eek
Айде почети поне, като не си карал:
разхода на Рав4 е по-нисък от който и да е пасат 5.5 icon_idea
Тежи колкото пасата, ако не и по-лек, а от 4х4 със сигурност!
Скорост от 180 по магистрала се вдига съвсем спокойно и в ураган.
Казваш че не те кефи и това е - няма нужда да се излагаш.
Успех :beer

polovera_9n3 написа:...Говоря за пасат само с предно, а с 4х4 няма да спре никъде...

Става да - ама си носиш резервен картер icon_idea
Аз 3 пъти съм се радвал на тази манипулация.
Проблема му е, че е много тежка кола и се заклаща много, което води до проблем. Дори и да си преценил, че ще мине - едно заклащане и картера се набива на някое камъче. Единственото хубаво е, че не закъсваш докато не изгасиш :mhihi


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: Търся си високо комби

Мнениеот stoev87 » Пет 27 мар 2015 20:00


Колега не че нещо ама само не разбрах кой точно е тоя RAV4 дето вървял повече , харчел по-малко от Пасат B5.5 ? Та и взимал завойте със 180 ? А гледам че нещо за излагане говориш ...

Последна промяна от stoev87 на Пет 27 мар 2015 20:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8419
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Търся си високо комби

Мнениеот samo_pechka » Пет 27 мар 2015 20:04


http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11191347814918234&slink=988d0b
Примерна обява . Според изискванията ти - нещо такова ми се види много удачно . Успех


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9878
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Търся си високо комби

Мнениеот group® » Пет 27 мар 2015 20:11


То си пише - чети :a045
И ми посочи къде съм казал, че върви повече и взима завои с 180?
Айде да се научим да четем и тогава да се изказваме!!!

(и мисля е излишно да влизаме в офф - аз не само съм дал идея, а и опция да пробва. Няма интерес - въпроса приключва. Последния ми пост беше продиктуван единствено от споменаването на заблуди, за които съм готов да споря в съответна тема или където трябва, но не искам да развалям темата на колегата. Който иска може на ЛС да ме пита и ще му покажа технически данни, ще споделя и личен опит с изброените коли и т.н.)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта