VW Sharan 7N - Препоръки при покупка

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

VW Sharan 7N - Препоръки при покупка

Мнениеот GodLike » Съб 07 сеп 2019 18:08


Здравейте приятели! :biggrin

От известно време съм решил да сменя бебевоза и се оглеждам за Шаран след 2011-2012г дизел задължително. Ще се радвам ако някой сподели от личен опит силни и слаби страни на модела. Да си призная даже не съм сядал в такъв. Не знам също какви мотори се слагат и ако има скапани ще е добре да знам кои кодове са. За плъзгащите врати живо се интересувам дали създават проблеми, ел или обикновени са за предпочитане? Всякакви съвети ще са ми от полза и ще ми спестят бъдещи ядове. Благодаря.




Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Re: VW Sharan 7N - Препоръки при покупка

Мнениеот GodLike » Пет 13 сеп 2019 19:37


Очевидно модела не е особено популярен. Една от причините със сигурност е цената. Моето кратко проучване в немското мобиле показа че за запазена кола под 150к км трябват поне 15к евро. Искам като екстри да има навигация и ксенонови фарове. Това с фаровете също се оказа рядкост при тези коли. Да си призная се бях настроил да похарче 12-13к макс :rolleyes заблуден от нашето родно мобиле
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 319d131d36 Това търся
Май ще разгледам и другите марки като ми остане време. Ако някой има идея за хубав и надежден 7 местен ван и да не е френски да каже.

https://cars-help.com/bg/nachalo/
Някой ползвал ли е услугите на тази фирма?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4285
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: VW Sharan 7N - Препоръки при покупка

Мнениеот tdi fen » Съб 14 сеп 2019 12:09


а seat гледаш ли ? точно колите около 180 к км са най-изгодни


gogogo79
Мнения: 259
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: VW Sharan 7N - Препоръки при покупка

Мнениеот gogogo79 » Съб 14 сеп 2019 22:52


GodLike написа:Очевидно модела не е особено популярен. Една от причините със сигурност е цената. Моето кратко проучване в немското мобиле показа че за запазена кола под 150к км трябват поне 15к евро. Искам като екстри да има навигация и ксенонови фарове. Това с фаровете също се оказа рядкост при тези коли. Да си призная се бях настроил да похарче 12-13к макс :rolleyes заблуден от нашето родно мобиле
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 319d131d36 Това търся
Май ще разгледам и другите марки като ми остане време. Ако някой има идея за хубав и надежден 7 местен ван и да не е френски да каже.

https://cars-help.com/bg/nachalo/
Някой ползвал ли е услугите на тази фирма?

Бих препоръчал Тойота Корола Версо..съответно и по- новия модел Тойота Версо , който е след 2009 г. 7 местен ,чудесен е като функционалност и разбира се най- надежден от всички марки. Разбира се , ако се държи на дизел ,човек трябва да има едно наум за дюзите на Тойота , които са много скъпи...Не случайно , дизела на Тойота е значително по- евтин от бензина.


Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Re: VW Sharan 7N - Препоръки при покупка

Мнениеот GodLike » Нед 15 сеп 2019 5:46


Не ми харесва таблото, което е по средата. А и като размери е по-сходно с Тоуран отколкото с Шаран. Третия ред седалки са много малки и почти неизползваеми. Не е моята кола като цяло. Благдаря за предложението все пак :c020

tdi fen написа:а seat гледаш ли ? точно колите около 180 к км са най-изгодни

Гледах ги, цените са с около 10% надолу, а откъм екстри положението е същото, да не кажа по-зле. Повечето коли са доста постни отвътре и от вън и си личи че при пътвоначалната покупка се е целяло да излязат по-ефтино. Имам оферта за Алхамбра 2011 2.0ТДИ 140кс, ДСГ на 118к км от първи собственик с навигация, но без ксенон като днес трябва да дам отговор дали я искам да ми я карат в България. 9200 евро ще ми излезе, което е добра цена предвид пробега. Емблемата ми е проблем :banghead :love.vw и май ще я откажа само защото не е VW
За 180-те к км не съм забелязал да са най-изгони, може и да е така. На мен 180к не са ми много по принцип но изхождам от това че сегашния ми Шаран беше безпроблемен до 300к км. От тогава за 10-20к км му се счупи какво ли не. Затова искам да е под 150к км за да мога да я карам безпроблемно 4-5г и да я продам на 250к все още в разцвета си. Разбира се това е малко сметка без кръчмар защото никога не знаеш какво може да излезе.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: VW Sharan 7N - Препоръки при покупка

Мнениеот Ivo_ » Чет 10 окт 2019 23:19


Аз карам 7N от 2016 насам, и имам доста наблюдения. Моят е след фейстлифта, не че разликите са толкова големи спрямо предния. Ксенона свети отлично, секцията за завой е вградена в самия фар и осветява много добре в завой при скорости до 30 км/ч. Моето изискване беше за семейна кола с плъзгащи врати, сега след 3 години мога да потвърдя че са изключително удобни и практични. Особено ако имате малки деца. Тесни места между коли, никакъв проблем да влезеш и излезеш от колата. Включително и достъпа до третия ред, където възрастни пътуват нормално и влизат без никакви затруднения. При влизане / достъп до 3тия ред седалки, седалката на втория ред се повдига и приплъзва напред, предния и край се допира до пода, облегалката на практика докосва гърба на предната седалка. Това освобождава достатъчно място за достъп. Аз съм 182 см и стоя спокойно на 3тия ред. Тавана ми идва малко по близо заради панорамния таван, предполагам при обикновения покрив няма да го има скосяването. Моите врати са електрически и са много удобни за малки деца. Проблема е по-скоро с възрастните, пада едно дърпане, бутане и т.н. Веднъж потеглила колата, вратите не се отварят, дори и децата да натискат копчетата. Всяка врата се включва и изключва с отделен бутон на шофьорската врата. Това е защитата за деца.

Мястото е много. При 7месната версия пода на багажника е изравнен с ръба на багажника, докато при 5 местната е с около 20 см по-дълбок.

Позицията на шофьора е висока, видимостта е отлична. Аз предпочитам по високата седалка, така не се сгъвам като сядам. Относно возията, не мога да дам мнение. Моят е голяма друсалка. Фабрично е със спорт пакет - 18ки джанти и 2 см по-ниско окачване. С рън флат гуми и лош път не е особено приятно. Със зимните 17ки комфорта се подобрява значително. Стабилността в тази конфигурация е много добра, волана е доста стегнат, колата не се клатушка. Но ако се търси комфорт моят съвет е да се търси с 16ки и нормално окачване.

Разхода до 120 км в час е около 6, от там нататък започва да се покачва по-сериозно. За пример, пълна кола, семейство и багаж, по пътя София - Бургас, скорост около 140, разход около 7.3 - 7.5 Това е за 2.0ТДИ (184кс) с ДСГ. Ако карам в чужбина, по пътища с по-гладка настилка и по-добри горива, разхода при съпоставими условия пада чувствително. Значение има също това че в БГ изпреварваме на кик-даун с цел някой прелитащ да не ме отнесе, докато навсякъде другаде изпреварванията стават спокойно.

За момента все още не съм се сблъскал с проблеми и дефекти, като се изключи просълзяваща тръба на адблу системата, която беше сменена по гаранция. Може би поради по-високото тегло на колата, или пък че шофирам доста често натоварен, забелязах че гумите и спирачките се износват по-бързо от на Пасата.

Няма да се впускам да обяснявам други екстри за момента. Ако имаш някакви други въпроси ще се радвам да помогна.


Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Re: VW Sharan 7N - Препоръки при покупка

Мнениеот GodLike » Пет 11 окт 2019 18:14


Благодаря за мнението. Отговори ми на въпросите за ел плъзгащите врати, но в изискванията ми не съм ги сложил на челно място. Ако ги има ще е добре, но не е задължително.
Поръчал съм да ми намерят хубава кола с 7 места от чужбина. Изискванията ми сега са за ксенонови фарове и навигация, пробег под 150к км, без удари, със пълна сервизна история и без счупени и скъсани неща в купето. За джантите 16" ми исглеждат малки, 17" и 18" изглеждат доста по добре но не ги слагам в изискванията за да не стеснява избора. Ще си купувам кола, а не джанти за сега :) Избора се оказва не лесна задача защото както писах по-горе повечето коли са с обикновени фарове или са с 5 места. При моите критерии цените също не са малки, но както знаем хубво ефтино няма :cool


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: VW Sharan 7N - Препоръки при покупка

Мнениеот Ivo_ » Пет 11 окт 2019 20:38


Мисля че ще намериш лесно това което искаш. Изискванията ти не са чак толкова много. Все пак виждам че нямаш претенции за цвят, двигател, ск.кутия и други екстри, които вече в комбинация много стесняват избора. Моят съвет е да приемеш дори вариант без навигация, по-късно можеш да си сложиш оригинална или друга. Ако търсиш пред фейслифтовия модел, тогава би могъл да ъпгрейнеш с нави от фейслифтовия модел, което вече има Андроид ауто. Аз ползвам основно Гугъл марс през Андроид ауто, оригиналната навигация съм я ползвал няколко пъти и не мога да и свикна. Гугъл мапс, Waze са ми в пъти по удобни. И финално, Шарана е идентичен с Алахамбрата. Само фаровете и някои дребни детайли се различават. Например няма ЛЕД дневни светлини.

Успех в търсенето!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта