Нов автомобил до 55 хил. лева

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
telefunken
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот telefunken » Вто 07 май 2024 18:52


Когато ми върнаха капарото за Екссийд от Киа, отидох в София и си купих Т-рок на VW, който ми излезе по-евтин. Доставиха ми го за по-малко от 6 месеца. Не се лъжете, че корейските са евтини. Не са. За 10 000 километра годишно, по-добре нещо на 3 цилиндъра, без екстри, с максимално дълга гаранция. Климатик имат всички (без електрическите, в тях не се ползва).




chifut
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот chifut » Вто 07 май 2024 19:20


thanis написа:Golf 8 за личен автомобил без никакви отстъпки е тотално голяма финансова грешка, освен ако не си изключително голям любител. Голф 8 НЕ си заслужава парите в почти никоя конфигурация. Ако може да вземе средно напудрен с 20% отстъпка - Да. Иначе на финални цени на Порше е много лош избор, особено когато бюджета е 55 хиляди на горна граница.

Когато аз се чудех между Октавия и Голф8 разликата в офертите при що годе идентични екстри беше 4300лв. Като махнем един комплект зимни гуми за 2000лв.които дадоха Порше. 2300лв. Айде като сложим някоя несъществена екстра дето Голфа няма нека да са 3500лв.. За цена от 60000х. Не мисля че това е разликата която да те накара да предпочетеш Октавия за сметка на по-добро окачване, по-добра возия,по-добра обезшуменост, по-добро пътно поведение по-качестен салон -няма паразитни шумове и като чета по-малко
софтуерни бъгове. На фона всичко това "по" раликата в цената е адекватна и е нормално да я има. Съвсем друга тема е ако се равняват промоционални цени на Октавия които ЕТ пуска когато чисти количетва и покрива квоти за стар модел преди да излезе нов.Тогава разликата дествително може да е значителна. За съжаление при Фолкса няма такава аванта.
Ако не настояваше жена ми щях да избера Октавия и ако се случеше да карам едновременно и двата модела както сега щях да съжалявам. Инак щях да си мисля че Октавията е най-яката кола и както споменах в началото колата е хубава но не същата като Голфа както всички твърдят.
Споделям личен разбира се субективен опит с който не бих дразнил колегите от Шкода форума.


thanis
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот thanis » Вто 07 май 2024 19:52


Голф 8 със сигурност няма по-добро окачване, по-добра возия по-добра обезшуменост и по-добро пътно поведение и по-качествен салон спрямо Октавия. Това са все субективни фактори. Ако реално ти харесва повече голф-а скачай.

Октавията е по-широка, по-дълга, с по-къс радиус на завой (въпреки че е с почти половин метър повече), повече пространство вътре, значително по-голям багажник, който буквално изключва комби версията за практичност.

Голф-а уж се води по пош, защото е VW, а не Skoda или Seat. Но обективно погледнато е по-лошата семейна кола. Вече ако на жената не и харесва Октавия и примерно не можеш да я склониш за Leon комби. Golf-а остава, ако искаш да е VAG.

Голф 8 сам по себе си не е лоша кола, проблема е цената която му се иска за това което е. Последните 3-4 години цените на МПС-тата рязко се качиха за нивото на оборудване и материали които се предлагат. За лични автомобили с лични средства, без възможност за отстъпки, ДДС и всякакъв вид отбиване от цена. Голф 8 е лош семеен избор.

Всеки си има средства и си преценява как да харчи парите. Ако толкова много държиш на комфорт и возия, обезшуменост и т.н. Вземи си нещо премиум клас втора употреба.

Тотално ли си се спрял на VAG групата или приемаш кореец или французин (Рено). Като вземем под внимание тези които не искаш. Форд са скъпи, Пежо също, Мазда също е скъпа. Евентуално корола седан нехибридна можеш да гледаш, но там ще е доста спартанска на фона на VAG като усещане, не че ще ти липсват екстри. Тойота имат опция за 10 години гаранция също при определени условия. Хибрида на Тойота е най-добър на пазара, но там проблема е, че корола хибрид е точно 55 хиляди.

Та, сподели как ги виждаш нещата. Само VAG ли ще гледаш или си склонен за други


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот fur1ous » Вто 07 май 2024 20:09


Мен ако питате за 10к км годишен пробег всяка нова кола е лош избор


chifut
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот chifut » Вто 07 май 2024 20:25


Каза той казах аз. Аз казах има той каза няма. Голфа със споменатия мотор е с многораменно за разлика от Октавия. Октавия не е по широка в салона порови повечко в гугъла. И не, не е по дълга с 50см. Ти даже не си разбрал, че говоря за Голф Вариант но пък си в боя по принцип. Не мисля да споря с никого още повече че не се нуждая от нечие съгласие за да се чувствам добре. Споделих лични впечатления от първа ръка и конкретни факти и цени . Ако за някой е полезно ок ако ли не още по-добре. Има бол интернет експерти нека слуша тях.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8421
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот samo_pechka » Вто 07 май 2024 20:44


Каквото си харесаш , само едно гледай: да е с четири бутала. И най-голямата кубатура мотор според бюджета. А ако е повдигната-супер, плюсовете са повече от минусите.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12829
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 08 май 2024 6:30


КИА Хceed от 2022, 1.5Т/160кс. Приятен автомобил. Икономичен, мощен. Но със сравнително малък багажник.


bongoo
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот bongoo » Сря 08 май 2024 9:50


Като се обсъжда темата ръчка срещу автомат искам да споделя фактите от личен опит.Преди 6 год.купих пасат б8 само на 3г.и 170хил.км от Германия, но...ръчка. През годините четох какви ли не мнения, че автомата е в пъти по-предпочитан на този автомобил, както и че никой вече не търси ръчка на тези коли и едва ли не няма да има продаване след време. Е, миналата година дойде време да го продавам и каква изненада.За цената, която обявих имаше образно казано 10 обяви за ръчка и 100 за автомат.За една и съща цена автоматиците бяха и по-нови и с по-вече екстри.За кратко време получих доста обаждания за оглед и всички купувачи изрично не искаха автоматик.Така много бързо продадох "екзотичната" ръчка и то на по-добра цена от тази на автоматиците. Обаче.....автоматика е голям комфорт и глезотия. За това не споря, като понякога даже разхода на гориво е по-нисък от колкото при ръчните скорости.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот Petrolhead » Сря 08 май 2024 10:19


thanis написа:Голф 8 със сигурност няма по-добро окачване, по-добра возия по-добра обезшуменост и по-добро пътно поведение и по-качествен салон спрямо Октавия. Това са все субективни фактори. Ако реално ти харесва повече голф-а скачай.

Октавията е по-широка, по-дълга, с по-къс радиус на завой (въпреки че е с почти половин метър повече), повече пространство вътре, значително по-голям багажник, който буквално изключва комби версията за практичност.

Голф-а уж се води по пош, защото е VW, а не Skoda или Seat. Но обективно погледнато е по-лошата семейна кола. Вече ако на жената не и харесва Октавия и примерно не можеш да я склониш за Leon комби. Golf-а остава, ако искаш да е VAG.

Голф 8 сам по себе си не е лоша кола, проблема е цената която му се иска за това което е. Последните 3-4 години цените на МПС-тата рязко се качиха за нивото на оборудване и материали които се предлагат. За лични автомобили с лични средства, без възможност за отстъпки, ДДС и всякакъв вид отбиване от цена. Голф 8 е лош семеен избор.

Всеки си има средства и си преценява как да харчи парите. Ако толкова много държиш на комфорт и возия, обезшуменост и т.н. Вземи си нещо премиум клас втора употреба.

Тотално ли си се спрял на VAG групата или приемаш кореец или французин (Рено). Като вземем под внимание тези които не искаш. Форд са скъпи, Пежо също, Мазда също е скъпа. Евентуално корола седан нехибридна можеш да гледаш, но там ще е доста спартанска на фона на VAG като усещане, не че ще ти липсват екстри. Тойота имат опция за 10 години гаранция също при определени условия. Хибрида на Тойота е най-добър на пазара, но там проблема е, че корола хибрид е точно 55 хиляди.

Та, сподели как ги виждаш нещата. Само VAG ли ще гледаш или си склонен за други


колега за пореден път коментираш неща, които тотално не разбираш.
колко нови голфове и шкоди си си купувал? или пак си чел до късно в интернет?

и стига си се опитвал да натрисаш на хората корейски, японски и френски талиги. все пак има някаква причина форума да е за фолксваген.


thanis
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот thanis » Сря 08 май 2024 11:00


Не Петроле, обективно оценка на тези показатели става по следния начин. Вземаш двата автомобила и ги тестваш при 4-5 различни сценария при различни скорости. Примерно с шумомер при скорост 50, 80, 100 и 120 км/ч. Возията се мери с вибромер. Салона се пори и се прави анализ и т.н. за дебелина на материал, произход, качество и т.н. Така се прави ако реално оценяваме нещо. Тъй като в реалния живот никой няма да тръгне да го прави, споменах, че е субективен фактор в 99% от времето. Независимото окачване минимално влияние ще окаже, ако 95% от времето карам на магистрала със 110км/ч. Обезшумяването минимално влияние ще окаже, ако съм свикнал да слушам металика на макс, по-добро пътно поведение минимално влияние ще окаже, ако си спокоен шофьор и не си нервак. Т.е. Golf 8 може да е по-добър избор за един човек, но друг да не може да ги оцени или види тези неща.

Не се опитвам да му лансирам японски, корейски и френски талиги. Буквално го питах, дали иска да е ограничен във VAG групата.

Най-добрия съвет който можем да му дадем е да направи тест драйв за по няколко дни на набелязаните автомобили и да седне и хубаво да прецени, към кое го влече повече.

Така както на теб никога не бих ти препоръчал да си вземеш Октавия комби 1.0TSI, понеже имаш Golf GTI и ти търсиш и цениш други неща, така и се опитваме всички да помогнем на човека, спрямо това което е споделил. Реално финалното решение си е в него и са си негови парите. Недай си Боже да ти препоръчам на теб френски автомобил или електрокар, ритуално ще помолиш да ме изгонят от форума.

Автора търси кола по определени критерии. VAG не беше от тях, както и факта, че сме VW forum не означава, че винаги VAG избора е правилен. Преди няколко теми се спомена, че качеството на материалите в Golf 8 е по-ниско от колкото в Golf 7, ама иначе 8-цата е най-хубавата, защото е по-нова.

Нагледал съм се на хора купуващи автомобили да имат еди си какви екстри, еди си какви функции, да има какво ли не и като седнеш да се возиш с него, не може да си нагласи климатика както трябва, не знае от къде да си пусне подгрева на седалките, не знае, че трябва да се долива AdBlue все някога, нямат представа защо не трябва да се минава през легнал полицай с 70, щот нали колата е нова е здрава.

Също така за финал, материалите в Golf Life и Golf GTI нямат много общо. За всеки влак си има пътници. Нормален Голф 8 за парите които автора е споделил, че иска да даде няма. Общо взето опира до това кое те влече повече: Мисълта, че си първия собственик или мисълта за най-добра възможна сделка за парите си (дори и за автомобил 2-ра употреба на малко км и възраст).


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот Petrolhead » Сря 08 май 2024 11:54


имам нещастието да имам шкода. нова шкода.
никога повече няма да си купя кола с тази марка. разликата в цената в сравнение с фв не си заслужава компромисите.

някой по-горе беше коментирал точно това, ако можеш да си вземеш фв, не си взимай шкода

относно голф 8 срещу голф 7. 8цата е наравена с очевидно по-евтини материали, но е нова, а голф 7 не е. а това си е важен плюс.
да не говорим, че 8цата е вози по-добре, върви повече и има повече съвремени глезотии


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 418
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот mitko66 » Сря 08 май 2024 16:32


и аз малко офтопик за разликите между голф 7 и 8. Имал съм ги и двата за дълго (8 продължавам) и честно казано се чувствам по-добре в 8.
Качеството на материалите (каквото и да значи това) не е по-добро при Мк7 освен за две-три дреболии - филца в жабката, щоричката на поставките за чащи (която ми липсва) и амортресьорчето на капака на двигателя, което е икономисано при 8.
За сметка на това има други неща, които ми харесват много повече - седалки, фарове, дори и толкова хейтвания от някои селектор на ДСГ-то.
Качвал съм се в Оки 4 и не се чувствам толкова добре зад волана.
Толкоз.

Последна промяна от mitko66 на Сря 08 май 2024 20:04, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот maniac_55 » Сря 08 май 2024 18:26


А защо не погледнеш за Audi A6 4G Avant, аз го виждам като перфектен семеен автомобил. За 30-35к намираш такъв на старо, може и да има някой проблем за решаване и оставащите кинти бюджет като налееш в него ще го направиш слънце. Ако бях на твое място, това бих взел. Вероятно мотор 2.0 TDI с ремък, автоматик, защото 3.0 TDI с верига е по-скъп за обслужване и лично за мен по-ненадежден. A4 B8.5 Avant също минава за семеен автомобил, по-здрав от А6цата дори. btw сори за офтипика, все пак се търси нов автомобил


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3928
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот joro_kem » Сря 08 май 2024 20:38


+1 за октавия


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 09 май 2024 6:34


Някой спомена kia xceed по горе. Януари месец един приятел си купил нова такава. Дигитално табло, 1.5 140 или 150 коня е, не знам, автоматик излезнала 65 хил лв.
Друг познат си купи спортидж преди 2 години на изплащане щото го имало наличен, а беше капарирал сиид щото е с две деца човекът, оказа се, че не може да събере нищо в багажника.
И трети приятел имам със спортидж на 5 години, онзи ден го изплати,крайна цена 45 хил лв, но е доста по обемен от по новите модели



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dinko_bonev, padrino, tdi fen и 31 госта