Регистрация - нов внос без номера

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот vw16v » Пон 21 апр 2008 22:11


Не е чак толкова сложно,ако си я купил в делничен ден и трябва да пътуваш надалеч и те е страх чак толкова,най сигурно и супер законно е с транзитни номера за да няма проблеми.Другият вариант, който е и най лесния и успешен е с "пилотна" кола пред теб,караш близо зад нея ,спазвате ограниченията ,гледате да се движите с колона и така.Досега няколко коли все без номера така съм придвижвал до Бургас ,включително и от София и никакъв проблем. Варианта с правени номера също действа успешно особено в комбинация с "пилотна" кола.В крайна сметка винаги може да се издъни работата и да те спрат и какво толкова ще те глобят и готово ,няма да ти извадят очите все пак,нито ще фалираш,така че давай смело :evil: и не го мисли чак толкова много. :wink:




Потребителски аватар
rymo
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rymo » Пон 21 апр 2008 22:47


Транзитни номера! Гражданска отговорност. Това е. До София могат да те спрат 100 (сто) пъти.Всичко друго са глупости или по-големи разходи.
Лично мнение.
П.П. А и така е законно :wink:


Потребителски аватар
altras
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 18 апр 2008 12:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Каква е процедурата за прехвърляне на автомобил

Мнениеот altras » Вто 22 апр 2008 15:51


Значи по-подробно имам кола с транзитни номера.Внесена е в България на 10.04.2008 от Италия.Имам договор директно от италиянеца.Платено е гражданската за година напред,има и годишна винетка(до 31.12.2008).Докарах я от София с транзитните номера.И сега искам да я продам.Каква е процедурата?????????


fastanddrift
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот fastanddrift » Вто 22 апр 2008 16:33


Ей много големи умници в тоя форум бе! Няма що. Господин Отворко, само да ти кажа, че когато си купиш колата от "ДЖАМБАЗИН" и както колегата пише, че е без номера най-интересно ми е за какви запори става дума? Какъв запор може да има върху кола, която не е регистрирана в БГ? Нещо като пишеш мислиш ли първо или да се намираме на приказка.

Колкото до номерата естествено че има само два варианта. Транзитни номера, които не са за 2 седмици, а за месец и втория на репатрак. 100% сигурно е, че ако те спипат ти вземат книжката поне за месец. Акта като броим и като пресметнем, че от Ботевград до София могат да те спрат на поне 10места това е санитарен минимум за 35лв дали си заслужава? Освен това застраховката се прави без номер и след това така и така си я ползваш вече за постоянните номера.


fastanddrift
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот fastanddrift » Вто 22 апр 2008 16:40


Това с пилотната кола и ние във Варна го правим, обаче има камери. Ако те видят без номер могат да пуснат луноход да те настигне. Освен това има още: не е до глобата, до книжката е - ако не искат пари ти я вземат когато ти връчат наказателното постановление. С "правени" номера рисувани или каквито и да е освен, че ти вземат книжката, подлежиш на съб. Има и затвор. Та толкова ли е уместно за да се спестят 35лв. да караш с нередовни номера или без такива? Още нещо - ако случайно станеш участник в ПТП гориш автоматично ако не избягаш. Най-малкото нямаш застраховка, но дори да имаш, нямаш рег. табели, преглед и т.н. То страшна сума е това 35лв. Опитвайте да я заобикаляте та дано ви вземат книжките на всички отворковци. А който си спазва закона и си купи транзитни номера да видим какво ще му направят.


Потребителски аватар
vw16v
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 23 авг 2005 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот vw16v » Сря 23 апр 2008 9:19


quote]fastanddrift написа :........[[/quote]Пич не се пали толкова,прав си по принцип и аз лично съм с две ръце "ЗА" транзитните номера и спазване на закона,но проблема е че сме олигофренска държава и за съжаление често се налага да се правим на олигофрени за да се оправяме по някакъв начин.Аз лично както и по-горе казах съм наясно ,че най-добре и сигурно е с транзитни номера и не е проблема в цената им от 35 лв.,а в това,че не винаги може да ги осигуриш. Варианта с пилотната кола е супер незаконен ,но го дадох като възможност ,когато примерно си вземеш кола от дупница или софия в СЪБОТА и трябва да я придвижиш същия ден до Варна,Бургас или където си щеш.При този вариант най добре е колата да е без номера и тогава съгласно чл.175 ЗДвП ако те хванат минаваш с административно наказание лишаване от правоуправление от 1 до 6 м. и глоба 50-200 лв. Ако те хванат с кола с фалшиви номера съгласно чл.345 НК наказанието е до 1 г. ЛС и глоба от 100-300 лв.,като на практика на основание чл.78а НК те освобождават от наказателна отговорност и минаваш с административно наказание глоба 100 до 300 лв./ако не си осъждан и не си освобождаван друг път по този ред/Законните варианти са :спиш в дупница или софия до понеделник/разходи за хотел и два дена треперене дали ще си я намериш в понеделник/ ,минаваш през кат вземаш транзитните и се прибираш;Качваш я на репатрак същия ден и си тръгваш,ама пък до Бургас или Варна примерно цената е такава,че може ти дойде партия на колата тоя с репатрака,а не всеки може да си го позволи,третия е твой приятел с репатрак да се навие да му платиш нафтата и да те докара/добър вариант,но малко хора имат приятели с репатрак/ и най добрия вариант е купуваш си колата в делничен ден в рамките на работното време на КАТ вземаш си транзитните номера и по живо по здраве се прибираш/ако можеш да си вземеш един делничен ден почивка от работа предимствата са,че си супер законен отвсякъде и в делничен ден може да постигнеш малко по-добра цена :wink: / .А всичко може да е толкова лесно,ако примерно на лицензирани търговци се разреши да издават транзитните номера или пък да се издават от КАТ ,но още при вноса да се заявяват транзитни номера от вносителя и да се прави проверка дали не са крадени и т.н.и да се предоставят на разположение на търговеца тези номера,а той само то да завери крайния им срок на действие и така ще е най лесно за купувача и ще е гарантиран,че няма да му наврат крадена кола ,но в нашата държава всичко е направено така ,че да ни е гадно и често да сме в ситуация на §22 за съжаление :wink: .


Потребителски аватар
valeri1
Мнения: 52
Регистриран на: Съб 30 юни 2007 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

valio

Мнениеот valeri1 » Сря 23 апр 2008 16:28


Преди 2мес. го правих това упражнение:За 40лв. на репатрак и нямаш грижи, карат ти я колата до КАТ и това е.


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Мнениеот bulaki » Сря 23 апр 2008 19:17


Колега,защо не написа,че си взел вече колата,за да се разбере какво си направилм,а не всеки да дава акъли как да я предвижиш.В същото време ти вече си джиткаш с новата придобивка "VW PAssat 1,8 T".Мисля че темата е за :lock:


Потребителски аватар
petar4oo
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 09 ное 2015 20:36
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AFN 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Регистрация - нов внос без номера

Мнениеот petar4oo » Сря 25 ное 2015 22:47


Колеги днес попаднах в мн яка ситуация в Понеделник ще ходя да копувам кола от северна България и днес ме информираха че като си я купя си я гледам само в автосалона понеже никъде в КАТ в страната няма транзитни номера и немога да си я пребере до вкъщи.. егати малумщината как няма да има табелки... и сега незнам какво да правя а немога да отложа и покупката понеже после нямам време, обмислях варянта да си сложа на братовчет ми номерата от неговото опелче но като разбрах че глобата е 1000лв и 1,5г без книжка... предпочетох да си я добутам 250км до вкъщи. някой да има някаква информация до кога ще е тая малумщина с табелките..?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Регистрация - нов внос без номера

Мнениеот muns61 » Чет 26 ное 2015 8:34


Номера дават веднага на показалите поне четворка на матурата по български...


Потребителски аватар
petar4oo
Мнения: 57
Регистриран на: Пон 09 ное 2015 20:36
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AFN 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Регистрация - нов внос без номера

Мнениеот petar4oo » Чет 26 ное 2015 11:31


muns61 написа:Номера дават веднага на показалите поне четворка на матурата по български...

ами да ти дам 100лв и да идеш с твойта матура че да ми вземеш едни :)
П.С.Колега ако няма да коментираш по темата моляте не спами :)


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Регистрация - нов внос без номера

Мнениеот vucata » Чет 26 ное 2015 15:17


Днес звънях в КАТ София. Ситуацияата при мен е, че имам издаден временен номер който изтича днес. Съвета на служителя беше да отида в КАТ с документите на колата за да ми продължат регистрацията....


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Регистрация - нов внос без номера

Мнениеот НарКол » Чет 26 ное 2015 16:07





Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта