VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
Booster
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 15 апр 2010 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: VAG-COM - работа и грешки

Мнениеот Booster » Сря 02 фев 2011 10:15


Онзи ден с един приятел направихме пробно закачване с Ваг.След известно време бърникане тук-там и консултация по телефона с представител на фирмата изпратила му софта , успяхме да влезем в компа и открихме следните грешки , ще ги дам само като номера , понеже лаптопа нямаше грам батерия и в бързината де.
1- 00575 - ако не се лъжа пишеше : Intake minifold pressure (може и да не е точно , не съм сигурен) , тук за дебитомер ли говорим , че и по принцип май имам проблем с него , колата забива.
2- 00553
3- 01266
Венто 1Z.




Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: VAG-COM - работа и грешки

Мнениеот Lisho » Чет 03 фев 2011 18:32


Booster написа:....
1- 00575 - ако не се лъжа пишеше : Intake minifold pressure (може и да не е точно , не съм сигурен) , тук за дебитомер ли говорим , че и по принцип май имам проблем с него , колата забива.
2- 00553
3- 01266
Венто 1Z.

00575 023F Давление во впускном коллекторе (налягане в смукателният колектор)
00553 0229 Расходомер воздуха-G70 (дебитомер)
01266 04F2 Реле свечей накаливания-J52 (реле за подгревни свещи)


Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Re: VAG-COM - работа и грешки

Мнениеот nasttii » Чет 03 фев 2011 19:58


Lisho написа:
nasttii написа:здр да попитам за ето тия грещки на един приятел с бора v5 98г бензин
Address 01: Engine
Control Module Part Number: 071 906 018
Component and/or Version: MOTRONIC M3.8.3 HS V05
Software Coding: 00010
Work Shop Code: WSC 01317
2 Faults Found:

01165 - Throttle Body Control Module (J338)
20-00 - Malfunction in Basic Setting
17973 - Throttle Actuator (J338): Lower Stop not Reached
P1565 - 35-00 - -
нещо с дроселовата клапа е свързано ,но какво точно мерси предварително


17973 - Throttle Actuator (J338): Lower Stop not Reached - дроселовата клапа не достига долният предел.Може би иска да кажат, че клапата не може да се затвори.А причини много.Например натрупана мизерия по клапата или след почистване не е адптирана.
"...Редко но бывает, когда дроссель не адаптируется и после тщательной промывки. Если причина потенциометр - то на выброс. Но чаще - моторчику не хватает усилия на закрытие заслонки в начальный момент адаптации. В этом случае ему нужно помочь, нажав на "язычок", жестко связанный с осью. С 5-6-й попытки удается его "раскачать". Проверено многократно...." взето е от тук

мерси много за помоща :wink:


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: VAG-COM

Мнениеот velinsl » Чет 10 фев 2011 1:49


ceci4 написа:
lyubo_leon написа:гледах ги днес ништо не открих :x ако някои знае кои канал е за налагането на турбото да сподели!поздрави


Канал 165, 166 или 168 забравих, в пръвите два квадрата дава стойности на някакви потенциометри. В трети или четвърти прозорец е стойността на турбото.


Потребителски аватар
lingerov
Low rider
Мнения: 629
Регистриран на: Вто 17 фев 2009 17:34
Автомобил: VW Golf Mk 2
Двигател: Г60 1991
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Vagcom и голф3

Мнениеот lingerov » Нед 13 фев 2011 9:13


Г3 1.8 ABS мотор 92г. Зака4их го на вагком 311.2 мога ли да видя предварението и други работи. Като за първи път ми се стори 4е няма 4ак толкова инфо. Ако знаете трикове с програмата помагайте моля


Потребителски аватар
kalcho
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 21 окт 2007 6:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: VAG-COM - работа и грешки

Мнениеот kalcho » Нед 13 фев 2011 10:10


Здравейте,да попитам за А4 АФН.Излиза ми ето тази грешка и свети лампата на аирбега:
01025 - Trigger for On Board Diagnostic Lamp; Malfunction
31-00 - Open or Short to Ground
Пробвах с ваг ком при разкачени:табло,букса към шоф.аирбег,кабели под седалката и все си я има.Някой може ли да ме насочи към проблема,че залуднах?Грешката се появи преди наколко месеца ,колата си е моя и не са и правени никакви необичайни интервенции :?:


Потребителски аватар
tsvetanovvvv
Мнения: 108
Регистриран на: Чет 19 авг 2010 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: VAG-COM - работа и грешки

Мнениеот tsvetanovvvv » Пон 14 фев 2011 20:43


kalcho написа:Здравейте,да попитам за А4 АФН.Излиза ми ето тази грешка и свети лампата на аирбега:
01025 - Trigger for On Board Diagnostic Lamp; Malfunction
31-00 - Open or Short to Ground
Пробвах с ваг ком при разкачени:табло,букса към шоф.аирбег,кабели под седалката и все си я има.Някой може ли да ме насочи към проблема,че залуднах?Грешката се появи преди наколко месеца ,колата си е моя и не са и правени никакви необичайни интервенции :?:


Autodata казва:
01025 - SRS Warning lamp
Probable cause: Warning lamp, wiring, instrument panel, SRS control module

Би трябвало да е някоя от изброените причини, Аутодата не ме е подвеждала до сега :да:

Опитай си да си спомниш когато ти излезна грешката дали ти не си правил нещо. Мисълта ми е да не би да
си забравил да включиш някой еърбек. Пробвай като изключиш акомулатора, вържи всичко както трябва да бъде,провери да не забравяш нещо, закачи акомулатора и влез с ваг ком и пробвай да изчистиш грешката, ако
всичко е вързано както трябва и СРС модула не е дефектирал би трябвало да угасне.


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: VAG-COM - работа и грешки

Мнениеот Lisho » Вто 15 фев 2011 8:41


kalcho написа:Здравейте,да попитам за А4 АФН.Излиза ми ето тази грешка и свети лампата на аирбега:
01025 - Trigger for On Board Diagnostic Lamp; Malfunction
31-00 - Open or Short to Ground
Пробвах с ваг ком при разкачени:табло,букса към шоф.аирбег,кабели под седалката и все си я има.Някой може ли да ме насочи към проблема,че залуднах?Грешката се появи преди наколко месеца ,колата си е моя и не са и правени никакви необичайни интервенции :?:

Цък


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: VAG-COM - работа и грешки

Мнениеот IvailoOo » Сря 16 фев 2011 12:38


На VAG ми излиза грешка 01596. Излиза "klimaanlage" , което в превод от немски значи " климатик " . Дотук добре :D , но не разбрах трябва да се презареди климатика , има теч на фреон или повреда в компресора :roll:


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: VAG-COM - работа и грешки

Мнениеот policevidin » Вто 22 фев 2011 19:50


Едно/Няколко въпросчета пък дано някои птговори,
ТА става въпрос за прослувутата CAN връзка, въпросът ми е следният:
Ако даден контролер (ЕКУ) на пример АБС-а (на моделите след 2000г изискват CAN) му махнем комуникацията CAN (откачиме кабелите) то той ще функционира ли коректно или ще се побърка и влезе в сервизен режим?
За какво му е CAN на АБС-а
И има ли начин да се подкара даденият контролер/модул/ЕКУ имащ CAN всъзка без такава?

БЛАГОДАРЯ!!


Потребителски аватар
xuliganin
Мнения: 279
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Работа с VAG-COM помощ

Мнениеот xuliganin » Сря 23 фев 2011 12:37


Колеги, понеже от скоро имам проблеми с автомобила си (VW Polo 6N1 1.4 16V), си закупих кабел за диагностика с диск със софтуера.Но понеже досега не съм работил с такова нещо а и диска не е оригинален а правен и на него има доста неща и нз кое трябва да се инсталира и съответно имам затруднения.Ако някой има желание да ми помогне с инсталирането на самата програма и разучаването и ще съм му много благодарен и винаги ще може да разчита на мен на това,че ще може да си прави безплатна диагностика :).

Благодаря ви предварително


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Работа с VAG-COM помощ

Мнениеот policevidin » Сря 23 фев 2011 19:30


xuliganin написа:Колеги, понеже от скоро имам проблеми с автомобила си (VW Polo 6N1 1.4 16V), си закупих кабел за диагностика с диск със софтуера.Но понеже досега не съм работил с такова нещо а и диска не е оригинален а правен и на него има доста неща и нз кое трябва да се инсталира и съответно имам затруднения.Ако някой има желание да ми помогне с инсталирането на самата програма и разучаването и ще съм му много благодарен и винаги ще може да разчита на мен на това,че ще може да си прави безплатна диагностика :).

Благодаря ви предварително


Търси папка vag-com409.1 и в нея трябва да има фаил VAG-COM 409.1-US не е задължително да е дусловно напшисано като при мен но общо взето така се казва папката и фаила. Кажи какви папки има в ЦД-то.
Инсталира се като кликнеш на иконата VAG-COM 409.1-US.... и после некст-некст-некст...... и си ти НО трябва да вкараш в ЮЕСБИТО кабела за да си хване драиварите. С настройките на портовете ако се наложи ще се 'чуеме' пак


Потребителски аватар
xuliganin
Мнения: 279
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот xuliganin » Сря 23 фев 2011 19:46


инсталирах програмата всичко тръгна но се оказа, че работи само на windows XP, а аз съм с windows 7


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот pavlikianov » Сря 23 фев 2011 20:14


xuliganin написа:инсталирах програмата всичко тръгна но се оказа, че работи само на windows XP, а аз съм с windows 7



Колега , аз съм с WINDOWS 7 и нямам проблем и с двете версий, 409 и 812 !


Потребителски аватар
xuliganin
Мнения: 279
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VCDS (VAG-COM) - работа и грешки

Мнениеот xuliganin » Сря 23 фев 2011 20:34


В папката на програмата има един текстов документ и там пише,че работи само с ХР с windows 7 не работи.Разпитах тук там и ми казаха,че повечето са така работят само с ХР нз колко е вярно.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта