Мигачите не работят Vw Bora

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
shrek06
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 2:18
Автомобил: Vw Bora
Двигател: 1.6
Местоположение: София

Мигачите не работят Vw Bora

Мнениеот shrek06 » Пон 24 авг 2015 9:39


Здравейте,

Имам един проблем от няколко дни и ще съм благодарен, ако някой може да помогне със съвет. Колата ми е vw Bora 1.6 автоматик 101 к.с. 2002г.
Мигачите и аварийните светлини спряха да работят. При пускане на лян/десен мигач се се чува 1-2 пъти цъкане(като за мигач), но няма индикация на таблото и съответно от мигачите. Всички останали светлини си работят. До колкото разгледах в интернет, релето за магачите се намира зад копчето за аварийните светлини. Изкарах капака на бутона, но отзад има една платка, която не знам как се изкарва, за да е почистя или нещо подобно.

Проблемът не се случи изведнъж, а се появяваше и изчезваше. До скоро когато дам мигач премигваха 1-2 пъти и после спираха. От 2 дена напълно спряха.

Ще съм благодарен за съвет или коментар относно отстраняването на проблема или препоръка за автоелектричар.

Благодаря предварително и успешен ден!




dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Мигачите не работят Vw Bora

Мнениеот dimcho88 » Пон 24 авг 2015 10:33


провери първо бущона, ако е изгорял го смени и пробвай пак, ако пак изгори значи някъде е замасило, търсиш проблема при някоя крушка на мигачите отпред или отзад, ако ли не тогава направо целия ключ, аз така се набутах и смених ключа а то се оказа че беше замасило на предния мигач, ако ти трябва ключ пиши, имам го здрав и работещ.
успех


Volkswangel
Мнения: 615
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Мигачите не работят Vw Bora

Мнениеот Volkswangel » Пон 24 авг 2015 11:30


shrek06 написа:Проблемът не се случи изведнъж, а се появяваше и изчезваше.

Не добър контакт в буксата на релето или в самото реле си мисля. Иначе е около 22лв.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Мигачите не работят Vw Bora

Мнениеот vucata » Пон 24 авг 2015 11:57


Или общо казано...Проблема ти е в копчето на аварийните светлини :th_up


shrek06
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 2:18
Автомобил: Vw Bora
Двигател: 1.6
Местоположение: София

Re: Мигачите не работят Vw Bora

Мнениеот shrek06 » Вто 25 авг 2015 10:40


Благодаря за препоръките.
Ще проверя и бушона, но интересното е че понякога се включват, което означава, че не би трябвало да е от изгорял бушон.

Релето го видях зад бутон на аварийките, но нещо не успявам да го измъкна от там.
Гледам от тази тема http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=32110, че се маха цялото тяло, но не съм сигурен при мен дали ще стан без да се разглобяват пластмасите около него.


Потребителски аватар
sartana
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 14:10
Автомобил: Bora TDI
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Мигачите не работят Vw Bora

Мнениеот sartana » Вто 25 авг 2015 11:02


shrek06 написа:...

Ако тръгнеш да сваляш духалката, само внимавай да не я счупиш, че е дефицитна и скъпа :exclaim

Код: Избери всички

http://workshop-manuals.com/volkswagen/golf-mk4/heating_ventilation_air_conditioning/heating_air_conditioning/heating/heating/removing_vents/removing_centre_vents_in_bora_1999?/



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта