Шаран автоматик

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
T.Todorow
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 05 май 2008 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Шаран автоматик

Мнениеот T.Todorow » Пон 05 май 2008 20:56


Откачи се един маркуч около радиатора. Мисля, че изтече маслото на скоростната кутия. (Автоматична)
Какво да правя, колко да долея, каква марка масло.

Пробвах с търсачката. Прочетох мн. противоричиви постове (колко събира, колко се точи, колко осстават). би ми била всякаква техн. информация полезна. от къде мога да си сваля.

Голямо МЕРСИ.




Потребителски аватар
ittso
Мнения: 154
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 23:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ittso » Пон 05 май 2008 21:28


Не си уточнил каква е скоростната кутия. Най-добре отиди в сервиз. Предполагам, при теб се долива със шприц, през пробката за наливане на картера (по-голямата), при запален двигател, като нивото трябва се контолира при точно определена температута на скоростната кутия, което се гледа с диагностичен софтуер. :shock
Та, съдейки от въпроса ти, явно не си се занимавал с подобно нещо, отиди в сервиз.


Потребителски аватар
sharan_1
Мнения: 26
Регистриран на: Пон 30 юли 2007 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов
Контакти:

малко помощ може би....

Мнениеот sharan_1 » Пон 05 май 2008 22:15


ето тук има много информация, само да знаеш коя е твоята кутия че аз съм с DNP или другояче казано 099 и я няма в списъка...
http://www.volkswagen.msk.ru/index.php?p=page05

Но най-добре е да отидеш в читав сервиз. Аз си смених маслото в VW сервиз и оттогава си имам проблеми с автоматика.


T.Todorow
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 05 май 2008 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот T.Todorow » Пон 05 май 2008 22:33


На истина не съм подържал автоматик и съм пълен лаик в тая област. Колата е в сервиз, но ми се стори, че и на тях не им е много ясно и затова да им помогна с малко инфо.
Забравих по-горе да спомена, че е 2000 куб. 97г.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта