VW Sharan 1.9tdi - проблем в охладителната система

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
krustio
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 11 яну 2008 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

VW Sharan 1.9tdi - проблем в охладителната система

Мнениеот krustio » Пет 11 яну 2008 17:32


Здравейте от скоро имам VW Sharan но при продължителна работа потдържа 65 - 70 градуса температура. Само при продължителен стръмен терен стига до 90 градуса. Смених термостата но проблема си остана. Това нормално ли е и ако не е каква може да е причината.
Благодаря предварително!




sharan5
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 16:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sharan5 » Съб 12 яну 2008 11:43


Приятел ако колата ти е след 2000 година би трябвало да имаш печка която помага на двигателя да загрее.Аз имам същия проблем и аз пъро смених термостата но при мен след по продалжително каране колата загрява до 90 градоса.Печката се намира под заната врата зад шофьора.Този тип печки се включват при + 5 гр външна темперетура.Ако нямаш печка просто незнам.


Потребителски аватар
ivoj
Мнения: 47
Регистриран на: Сря 04 апр 2007 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivoj » Съб 12 яну 2008 21:48


Ако си с дизел със сигурност имаш печка. Мойта когато работи се чува едно свистене, освен това ауспухът и е топъл(горещ внимавай ако го пипаш). Праблема с загряването го има и при мене независимо че печката работи. Това което забелязах е че на празен ход или в задръстванията няма загряване, но понастъпя ли я на някоя права и веднага загрява.


Потребителски аватар
Паяка
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 13 яну 2008 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Мнениеот Паяка » Пон 14 яну 2008 22:58


ЗДрасти Колега! и аз така отскоро се сдобих с туй нещо и видях че има още един комин ама никъде не видях отде се пуска пустата му и печка. Иначе загрява двигателя ама само като го назориш и като загрее веднъж до 90 градуса и топли парното и двигатерля не изстива. Та въпросът мой е откъде трябва да се пали тоя допълнителен подгревател щото аз не откривам нищо свързано с него а митът за автоматично паленепри ниска температура май е само МИТ. :oops:


Потребителски аватар
ivoj
Мнения: 47
Регистриран на: Сря 04 апр 2007 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivoj » Вто 15 яну 2008 21:03


Не е мит - пали си сама когато е пуснато парното и двигателят е студен. Ако твойта не работи в това студено време значи има някаква повреда. Най-добре закачи колата на VAG-COM.


sharan5
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 16:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sharan5 » Пет 18 яну 2008 7:58


на VW Sharan са се слагали 2 вида "печки" - Webasto и Eberspacher /последното не знам дали се пише така на немски/. Има разлики освен в производителя, и в начина на работа - едното е допълнителен нагревател на антифриза, а другото има таймер и дистанционно, и се нарича автономна система за отопление. Та ако при теб случая е последния, трябва да имаш часовник и таймер под копчето за осветление на пътника до теб, или над салонното огледало за обратно виждане. Говорим за отоплители като стандартно оборудване, а не допълнително поставяни. Ако си с климатроник, допълнителното отопление се включва автоматично. Това става при външна температура под +5 градуса Целзий, и температура на антифриза под 75 градуса. Изключва се при външна температура +10 градуса. Това при модели до 2001 година. При по-новите включването става при +10 градуса и изключването при +18 градуса. И естествено не трябва да имаш грешки в компютъра по тази част ( блок 18 ) /въпреки че твърдят че с някои може да се пусне/. Ако включването е ръчно, има времезадръжка - макс. 120 секунди - не чакай веднага след като го включиш да "тръгне". Освен това при 3 до 5 неуспешни опита за палене на печката, тя се изключва за по-нататъшни опити.
Ами това е общо-взето.


Потребителски аватар
Паяка
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 13 яну 2008 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Мнениеот Паяка » Пон 21 яну 2008 17:29


ще се навра под него да прегледам жиците и кое накъде е та абрем намеря някакъв механичен проблем. Но знам ли като му гледам коминчето ..... :shock като ново си е нема и грам сажди по него което ме води на мисълта че тва нещо никога и не е работило. А колата е внос от Германия първи собственик ... ако открия нещо ще поствам че виждам това е проблем не само при мен!


dian_russev
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 11 фев 2008 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Мнениеот dian_russev » Пон 11 фев 2008 14:00


За да не отварям нова тема ще задам въпроса тук.
Имам Шаран модификация 2003-та год. Когато го купих през ноември миналата година, външната печка се включваше автоматично и си работеше нормално. Някъде в началото на декември се наложи да сменя акумулатора и колата остана около 2 часа без ток. Оттогава не съм чувал външната печка да проработи и като цяло антифриза се загравя доста по-бавно, особено в тези ниски температури. Възможно ли е при смяна на акумулатор да се затрият някакви настройки в компютъра и по-специално за външната печка или е въпрос на случайност? Изобщо, променя ли се нещо в настройките на автомобила, ако остане по-продължително без акумулатор?


dian_russev
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 11 фев 2008 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Мнениеот dian_russev » Чет 14 фев 2008 11:29


Оказа се, че няма нищо общо със смяната на акумулатора. При проверката на климатроника излиза някаква грешка, която означавала "прекъсната връзка с датчика за температура на охладителната течност". Лошото е, че не са датчиците, които дават информация за таблото или за включване и изключване на вентилатора, а някакъв друг, който аз не знам. Нито какъв е, нито къде се намира.


Потребителски аватар
WYLIX
Мнения: 164
Регистриран на: Пон 10 юли 2006 8:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот WYLIX » Пет 28 мар 2008 9:29


имам ALHAMBRA с AHU мотор 1.9 TDI и загрява много бавно и то максимум на 70-75 градуса,да сменям ли термостата?Така ,като чета ,някои са го сменяли и проблема е останал.Дайте съвет.


Потребителски аватар
*РОСЕН*
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 28 апр 2008 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот *РОСЕН* » Пон 28 апр 2008 10:32


къде се намира това коминче ? имам шаран 2000 бензин с климатроник и чувам включването на печката но не мога да открия комина ! а иначе загрява много бързо , стрелката си стои на половината



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта