Открадната Skoda Octavia - София ! - НАМЕРЕНА

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Пон 01 дек 2008 21:44


Никога не си оставям ключовете на волана и запален двигател.
Това и по ЗДП е наказуемо




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Пон 01 дек 2008 22:23


Съжалявам за колегата, много неприятна случка.
Според мен обаче причината за кражбата въобще не е била че ключовете са на волана. Ако са решили да я крадат няма спасение :(


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Пон 01 дек 2008 22:25


е тия не са били решили да я крадат ...просто на момента са действали ...


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот arrougance » Вто 02 дек 2008 1:08


Аз се чудя дали не може при застрахователите да мине като нещо от сорта на въоръжен грабеж и така поне някакви пари да му дадат...


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Мнениеот BeckoTDI » Вто 02 дек 2008 1:16


Аз за тия похвати само истории бях слушал, но ето че и във форума се появи такава случка :shock Много кофти, само където не може да се вземе левче от каското по тоя начин :roll: :? Просто ако ние не се пазим няма кой да ни пази, трябва да не сме толкова разсеяни, аз преди понякога си забравях ключовете на таблото като ходя да платя в бензиностанция или нещо такова, но вече винаги са в мен... от скоро взех да я оставям пред блока да потропа сутрин да подгрее, но с 1ния ключ я паля с другия я заключвам, но знам ли дали няма някой психопат да строши прозореца и с мръсни сажди да забегне на някъде.. ее притесних се вече, ще внимавам нека за всички случилото се ни е като обеца на ухото :!:


Потребителски аватар
chicki
Мнения: 1401
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 14:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот chicki » Вто 02 дек 2008 9:52


Колеги до колкото разбрах,потърпевшия колега вчера си е зел Шкодичката за наше и негово Щастие.
Боби Доктора написа:Само кафе успях да си направя. Още не съм се избръснал и оправил и бързам да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ ВСИЧКИ ВАС!!! Покрай тези неразбории не съм си платил нет-а и сега "крада" от някакъв рутер в махалата. (Белким и аз взема, че открадна нещо, пък било то и безжичен нет :mrgreen: ) Мисля, че има интересни и важни подробности, които е важно да споделя с вас.
За разлика от Фреш-а аз все още не съм толково изоставил "ония" си връзки в квартала (с което не се гордея) и звъннах тук-там. Веднага се намери "услужлив" ПРИЯТЕЛ, който също започна да "звъни".
МА ТЕ И ДРУГИТЕ УСЛУЖЛИВИ БЕ!!! Веднага я "локализираха" в "офиса". Какво съм преживял и какви съм ги наслушал за два дни - няма такъв филм (пък и аз "главен герой" в него :oops: ). Казаха само: "...не е взета за прасе, нема да я Колят, успокой се...", което идеше да рече - нема да я разкостваме, събери силици и се дръж мъжката - ние ще те потърсим.
Точните цифрови подробности по "събиране на сили" са твърде "лични", мъчителни и болезнени за мен и ще си ги запазя. Ще спомена само ДА СА МИ ЖИВИ И ЗДРАВИ МАМА И ТАТЕ, че ако не бяха те с дългосрочния си кредит не знам какво щях да правя... Между другото и фирмата ми (в лицето на съдружника ми Калин) - под формата на служебни авоари) и негови лични средства беше в готовност да ми даде гръб. Отзоваха се и приятели и роднините на жена ми. Не е лесно да намериш хххх пари в неделя в 11:30 вечерта.
Между другото бях вдигнал на крак такситата си за обиколки из Люлин. Другият ми ортак Ради с личното си такси също обикаля за оглед до сутринта. Аз и Ани и още един приятел
ДА СИ ЖИВ И ЗДРАВ СТАНИСЛАВЕ - НЕ ЗНАМ КАК ДА ТИ СЕ ОТБЛАГОДАРЯ
също сновахме до 5 часа сутринта.
Абе - МНОГО КОЛИ ИМА В ТАЯ СОФИЯ ДА ЗНАЕТЕ!!!
Тактиката по обикаляне е била много правилна. За жалост ни е липсвала мааааа-а-а-а-алка доза късмет и лееее-е-е-еееко разширяване на периметъра, но - здраве да е...
Нищо де - на следващия ден (ако някой се е заглеждал в сериала "Бягство от затвора") почна процедурата по размяна на "сили" и "мъжественост" и игра на нерви и пазарлъци. Всичко протече в една хубава, мека, културна и галантна атмосфера... Думи нямам... :evil: :evil: :evil: Пратиха ме на едно място и си намерих рожбата.
ЕЕЕ-Е-Е-Е-ЕХ АКО БЯХМЕ ПООБИКОЛИЛИ В ЗАДНИТЕ ПАРКИНГИ В БЛИЗОСТ ДО СТАМБОЛИЙСКИ........ :evil: :evil: :evil:
Колата си седеше отзад в паркинга на бизнес-сграда, ЗАПУШИЛА ЕДИН ГАРАЖ!!! Между другото понеже се повъртях доста време до колата ме видяха и собствениците на гаража. Дойдоха да се разправят с мен, че цял ден съм ги бил запушил. Питах ги "Абе - извинявайте ама аз кога точно ви запуших?" Оказа се, че цял ден колата е била там :evil: :evil: :evil: Ама пусто - културни хорица - та не са извикали паяка да си ме прибере... :evil: :evil: :evil:

Както и да е - достатъчно писах по моята фиеста. Въпросът е, че колата е при мен. Пари се изкарват. Здраве да има и работа... Заделил съм една сума за "офиса" да вземе да ме запознае с "извършителя". Пък може и да отида с тая сумичка в некой друг "офис" да го помоля той да ПОМОЛИ първия "офис". Абе - няма да ми мине лесно.

Сега е ред на важната информация: поговорих си (неофициално) в полицията доста по моя въпрос. Има работещи и искащи да направят нещо хорица там, ама общо взето работата е умрел кон. Важно е какво разбрах (и полезно). Напоследък случки като моята бележат страхотен пик. Лошото е, че зачестяват случаите с насилствено сваляне от автомобила на светофар. Излишно е да казвам ХОРА НЕ ДОПУСКАЙТЕ МОЯТА ГЛУПОСТ ДА ВИ ПОПАРИ И ВАС. Лошото е, че разбрах, че последния месец има страхотен бум НА ШКОДИ!!!

Аз вече си имам обица на ушето. Не допускайте да Ви сложат и на вас.

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ПАК НА ВСИЧКИ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: мааааа-а-а-алко да си стъпя на крачетата (да се оправя с "офисите" и подмените на ключалки и дистанционни у нас) пък - ще почерпя :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Потребителски аватар
ДАНЧО
Мнения: 794
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 12:25
Автомобил: Audi A4 B6
Двигател: AVB 2003
Местоположение: Ст.Загора

Мнениеот ДАНЧО » Вто 02 дек 2008 10:03


Друг е въпроса обаче , че повечето крадци работят със застрахователите , или най малкото се попознават.Съответно крадеца се обажда на застрахователя на колата и обяснява как точно я е откраднал(В смисъл че ключове и документи са били там.) т.е. и да си извади дубликат на ключовете застрахователите вече да знаят, че е без тях..

П.С. Съжалявам за колата , но пари се печелят , кола се купува , само да сме живи и здрави
:!:


Redline__
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 14 дек 2006 16:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Redline__ » Вто 02 дек 2008 10:07


ДА ! Момчета, благодаря на всички отзовали се от името на колегата Боби от Шкода форума! Колата вече си е при него, по един или друг начин е намерена, както можете да прочетете от цитата.

Наистина е радост за мен, че по авто-форумите се среща такава отзивчивост и съпричастие към колеги в беда!

Много поздрави на всички и не пожелавам никому подобни перипетии!


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Вто 02 дек 2008 10:10


Евала пич.. явно малко ти е оставало да си я намериш.. важното е че всичко се е оправило
а тая четирицифрена сума е доста притеснителна ;( дано да не си се охарчил много


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kambone » Вто 02 дек 2008 10:14


Случката показва едно обаче - обявяването във форума и търсенето може да даде резултат в някои случаи! Тази кола е била паркирана в центъра макар и на вътрешен паркинг. Значи има вероятност в първия ден-два да се намери преди да напусне страната или бъде обезкостена. Ако не я вкарат веднага в двор за части или някъде по селата, може би не рискуват в първия ден или веднага да карат към скривалище може би от риск да бъдат проследени в момента на кражбата.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Вто 02 дек 2008 10:16


колата не е намерена

колата е откупена

какво браво е това ????????

отново мизерниците си напълниха гушите и ще продължават да го правят

утре може да е някой от нас

мигар не ги знаят в полицията поименно крадците и изнудвачите .....
ама нали са си на заплата при тях....


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Вто 02 дек 2008 10:21


и темата май няма нужда повече да стои отключена



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта