Проблем с бравата на Голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
el_nino
Мнения: 206
Регистриран на: Пет 25 май 2007 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Проблем с бравата на Голф 3

Мнениеот el_nino » Сря 24 дек 2008 23:00


Проблема е следния вратата един ден се заключи и без никакви интервенции повече непоиска да се отвори ! При отключване на централното брата си щрака нормално , палчето на кората си излиза на горе и няма отваряне нито от вътре нито от вън !
Свалих кората изследвах проблем и установих че проблема е в тази букса :
Изображение
Тази букса влиза във бравата и когато тя е включена брата неиска да отвори варата , а когато буксата не е включена вратата си се отваря и всичко е ок ! При изключена букса ел.прозореца работи , комфорт модула работи , централното работи ! Колата е с вакумно централно !

Някои знае ли за какво е тази букса .... в нея влизат 4 кабела ! За какво са ?
Благодаря предварително !




Потребителски аватар
jjshoshi
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 17:19
Автомобил: golf 4 TDI 90+
Двигател: AGR 98
Местоположение: Монтана

Мнениеот jjshoshi » Сря 24 дек 2008 23:30


а да заключваш случаино с аларма?я пробваи с ключ :D


el_nino
Мнения: 206
Регистриран на: Пет 25 май 2007 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот el_nino » Сря 24 дек 2008 23:42


проблемната брава е на задната врата и всякакъв вид отключване и заключване работят когаот буксата е извадена !


Потребителски аватар
stop
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 29 ное 2005 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София-Дупница

Мнениеот stop » Пет 26 дек 2008 20:49


Колега при мен беше същото има едно малко лосче което се показва през гумено маншонче на самия ръб на вратата до бравата в едното положение дава същия ефект-опитай и при теб да не е от това -явно е някаква болкировка!


el_nino
Мнения: 206
Регистриран на: Пет 25 май 2007 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот el_nino » Пет 26 дек 2008 21:30


това за което говориш ти е блокировката за деца и неможе да се отваря само отвътре , а товън може .... при мен проблема го прави и от двете брави !


Потребителски аватар
stop
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 29 ное 2005 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София-Дупница

Мнениеот stop » Пет 26 дек 2008 21:47


Идея нямам колега при мен е на 3 степени при едната опция прави точно същото както при теб-пиши като намериш решение!


el_nino
Мнения: 206
Регистриран на: Пет 25 май 2007 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот el_nino » Чет 01 яну 2009 21:54


при мен копчето е само на 2 степени ... :roll: все още нямам решение на проблема


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Мнениеот emo-gar » Пет 02 яну 2009 11:32


Колега , във всяка брава има една джаджа наречена "actuator"-активатор,явно на въпросната врата се е скапал.Май е интегриран в самия механизъм и ще трябва да го свалиш.Откачай буксата и изчакай по-топло време
P.S.огледай гумения маншон при пантите на вратата,всичкото кабел оттам минава през букса в колонката


el_nino
Мнения: 206
Регистриран на: Пет 25 май 2007 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот el_nino » Съб 03 яну 2009 18:17


какъв е този активатор и каква функция върши. През тази букса минават 4 кабела за какво са всичките те !
Немога да си обясня за какво и трябват сигнали на тази брава и то 4 различни жички .......

След катъо откачих буксата се случва нещо странно ! Когато заключа централното всичко е ок обаче след 5 секунди помпата на централното се задеиства отново и се опитва да заключи отново вратите въпреки че те са заключени !
Въпреки това всичко по вратата си работи но преди колата не го правеше второто заключване !


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Мнениеот emo-gar » Съб 03 яну 2009 18:55


И аз имам "повторно" заключване, останал съм с впечатление че си е някаква екстра, ма като се замисля...май не пречи.Иначе актуаторите са с по 4 жици 2 за "+" и "-", и два сигнала-отиват в модул централно


el_nino
Мнения: 206
Регистриран на: Пет 25 май 2007 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот el_nino » Съб 03 яну 2009 19:11


а тези сигнали за какво са изобщо ......Утре ще сваля маншона на вратата да видя кабелите там !


Потребителски аватар
ivanbl
Мнения: 293
Регистриран на: Пон 27 окт 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот ivanbl » Съб 03 яну 2009 19:51


буксата има 4 жици

- червено-бял - "+"
- кафяв -маса
- червено-жълт - състояние на ключалката
- за четвъртия не знам още нищо които знае да пише

3тия кабел подава на блока за централно заключване "+" когато вакуумната помпичка е е отключено положение, и "-" когато е в заключено... като си махнеш буксата сам се досещаш че централното не получава коректни "данни" (нито "+" нито "-") и се държи "странно" :-)

по проблема: ами сложи буксата и ръчно вдигай и сваляй бутона за откл/закл и виж дали получаваш правилни сигнали... провери и дали имаш постоянен "+" и "-" на останалите


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Мнениеот emo-gar » Съб 03 яну 2009 23:25


Въпреки че писах и аз по проблема, честно казано има нещо..необяснимо,тая врата е задна,следователно не е водеща.За какво и е някакъв изключвател в бравата изобщо :roll: Сега чоплих из руския сайт и след няколко страници....се откри че има Голф-Вариант '96г. с електро-ключалки-фабрични!!!!Разчепиха го там човека да търси компресор из багажника,ма йок....Бе като гледам снимката...тая врата може ли да е ..електро, да речеме е сменяна някога..Между другото там проблема беше че не се отключва, вадиш щифта-то го дърпа обратно.Сега ще разлистя едни схемки.... :lupe
P.S.Пак разгледах снимката-вакуумно си е ,маркучето се вижда.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Проблем с бравата на Голф 3

Мнениеот emo-gar » Съб 20 юни 2009 21:51


Знам че е остаряла темата,но тъй като съм писал в нея и още повече че имам необясними екстри(повторното заключване),се чувствам длъжен да споделя какво установих:
Та имам си действащо вакуумно с "екстра"-повторно "дозаключване"-дрън,дрън :mrgreen: .Просто имам прекъснат кабел в маншона на вратата и споменатия ACTUATOR подава грешни сигнали на модул "централно заклЕЩване".Та тая електрика имам чувство да я няма всички модели,кабелите към модула(вакуум-помпата) са повечко,сравнявам с Г3,'93г.
Как беше:заключване/отключване-нормално,екстра-дозаключване след около 10сек.Мога ръчно да вдигна бутоните отвътре,разлика прави шофьорския-почва да бучи безкрайно компресора на заключване,деблокирам с lock/unlock на алармата
Как е след възстановяване на кабела в маншона:заключването е единично,при опит да се вдигне който и да е бутон се задейства вакуума до прибирането му обратно
Сега чакам да се скапе тоя "девайс" и да се чудя как да отворя вратата някой ден :Mr Green Fun



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Irnik, КОРАТА и 276 госта