Питанка за спирачна помпа за VW Passat '93

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
klisurov
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Питанка за спирачна помпа за VW Passat '93

Мнениеот klisurov » Пон 14 авг 2006 15:53


VW Passat, двигател '92, регистрация '93, но 2'000 кубика с двигател 200Е.
Проблем със спирачката (и съединителя), а именно:
1. Няколко път блокаж на спирачките. "Чукна" педала и проблема се оправя;
2. Колата си върви, ама като "чукна" педала започва да върви по-добре;
3. Колата си върви, ама като повдигна педала с крак (около 1-2 см) започва да върви по-добре.

До тук:
1. Майстора ми каза, че такава спирачна помпа не е виждал;
2. Шефа на сервиза към ЕМ КОМПЛЕКТ 33 на Сливница (в София) каза, че такава помпа не могат да оправят (според него, цената на помпата в Юнитрейд е над 3'000 лв.). Прати ме при Ламбрев (срещу затвора);
3. Ламбрев каза, че това не е по електрониката, а е механика. Прати ме при Настев на Антим I;
4. При Настев ми казаха, че в BG такава помпа евентуално може да оправи само инж. Ангел Младенов (не съм 100% сигурен за фамилията) зад Shell на Сливница;5.
5. Инжинера ми каза, че е отпуска до 20.08, да мина след 21.08 да "пробва". Такава помпа е оправял 1 (една), на човека му е излязло около 240 лв.

Та, някой да има идея какво да правя и къде да ходя?!?




Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Re: Питанка за спирачна помпа за VW Passat '93

Мнениеот tyo » Пон 14 авг 2006 16:13


st@klisurov написа:.....


Теглиш им една дълга :censored: на всички и вземаш една от автоморга :wink:

Със ABS li si? Какво точно пише на помпата(добре е да я снимаш) кой модел е?


Потребителски аватар
klisurov
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Питанка за спирачна помпа за VW Passat '93

Мнениеот klisurov » Пон 14 авг 2006 16:21


tyo написа:
st@klisurov написа:.....

Със ABS li si?

Да. И освен това, помпата "управлявала" и съединителя. Абе на сина (на 2 годинки) глава май е по-малка от тази дивотия


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Пон 14 авг 2006 17:48


Уффф... много е сложно от това, дето си дал като инфо да се гадае, но не би трябвало помпата да ти управлява и съединителя. Само дето хидравличната (спирачна) течност ти е в едно и също казанче.
Свети ли лампата за авария на ABS-а, тази, най в ляво на таблото? А въобще присветва ли, като палиш колата?
Трябва да присветне в началото и след малко да изгасне. Ако въобще не светва, значи човекът, от който си купил колата я е изключил, че да не се познава, че има проблем с ABS системата.
При движение (особенно на ниска скорост, около 15-20 км/ч) случва ли се да ти 'рита' педала на спирачките? Аз имах такъв проблем и се оказа скъсан кабел (оплетка) на единия от датчиците на колелата.
Като за начало огледай лампчката и ако там всичко е наред, непременно смени спирачната течност, преди да започнеш да ръчкаш каквото и да било. Възможно е да си е тръгнала помпата, разбира се, но... провери първо другите неща.
Освен това, провери ако изключиш някой от датчиците на колелата какво ще се получи. Те са на куплунзи в двигателния отсек, (предните), куплунзите са захванати м/у ботуша на амортисьорте и предното стъкло. Черни, цилиндрични, пластмасови. Вътре са с 2 извода. Не се притеснявай от това, че като изключиш датчика, ABS-аняма да работи и няма да имаш спирачки. Те ще си спират нормално, но няма да сработва антиблокиращата, ако блокираш колелата при рязко спиране. Карах така около 2 месеца, преди да си оправя датчика.
Успех!


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Пон 14 авг 2006 18:56


Помпата не управлява съединителя, просто течността за спирачките минава и през него ;)))) Същия проблем имах, само дето при мен като натисна педала и потъваше ндолу. Отивай при бат Васко да го види и да го излекува ;)


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Питанка за спирачна помпа за VW Passat '93

Мнениеот Asen_D » Пон 14 авг 2006 21:16


st@klisurov написа:VW Passat, двигател '92, регистрация '93, но 2'000 кубика с двигател 200Е.

Извинявай,да не би да имаш впредвид 2Е.....


Потребителски аватар
klisurov
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Питанка за спирачна помпа за VW Passat '93

Мнениеот klisurov » Вто 15 авг 2006 7:27


AGS написа:
st@klisurov написа:VW Passat, двигател '92, регистрация '93, но 2'000 кубика с двигател 200Е.

Извинявай,да не би да имаш впредвид 2Е.....


Sorry, 2Е си е.


Потребителски аватар
klisurov
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот klisurov » Вто 15 авг 2006 7:28


VW_FEN написа:Помпата не управлява съединителя, просто течността за спирачките минава и през него ;)))) Същия проблем имах, само дето при мен като натисна педала и потъваше ндолу. Отивай при бат Васко да го види и да го излекува ;)


Кой е бат Васко и как да се свържа с него?
Благодаря


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Asen_D » Вто 15 авг 2006 7:30




Потребителски аватар
klisurov
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот klisurov » Вто 05 сеп 2006 9:23




dms1
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 19 сеп 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dms1 » Сря 20 сеп 2006 8:47


Здравейте,

Имах същия проблем с моята кола. Passat 3, двигател 2 Е, ABS. След много митарства установих, че проблемът е в електронния блок на ABS. Тъй като колата ми е Syncro се оказа, че електронният блок е специален и не можах да го намеря никъде. Затова седнах и реших проблема сам. Оказа се, че трябва да излъжа ABS-а с фалшив електрически сигнал и нещата се оправиха, като конструирах едно електронно устройство, което изработва този сигнал. Дали проблема ще се реши така не знам но ЗА ПРОБА СМЕНЕТЕ ЕЛЕКТРОННИЯ БЛОК НА ABS-а С ДРУГ (НАЙ-ДОБРЕ ВТОРА УПОТРЕБА ЗАЩОТО ДАВАТ ДА СЕ ПРОБВА).

Успехи.


Потребителски аватар
klisurov
Мнения: 159
Регистриран на: Пон 14 авг 2006 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот klisurov » Сря 20 сеп 2006 9:16


dms1 написа:... конструирах едно електронно устройство, което изработва този сигнал...
А може ли да пробвам с твоя помощ това устроство, please?!?

За статистиката: vaskoto1 смени доста неща, но проблема със спирачката остана, а именно: нещо "задържа" и е необходимо да се върне педала до край насилствено. Посъветва ме да сменя целият ABS, та за това търся такъв, но ако колегата ми помогне с неговото изобретение, ще ми спести някой лев! :oops:


dms1
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 19 сеп 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dms1 » Сря 20 сеп 2006 10:56


Обадете ми се на тел: 0888 739 850



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: RusH_DeMoN и 173 госта