Масло в скоростната кутия

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
didaka
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 16 дек 2004 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Масло в скоростната кутия

Мнениеот didaka » Чет 16 дек 2004 16:27


Здравейте, мисля че съм последният регистриран в клуба.
Имам един въпрос: голям ли е проблема, че маслото ми в скоростната кутия е 80W90 (минерално ако не се лъжа), a трябва да е 75W90 (полусинтетика). Освен да влизат по трудно скоростите (особено сутрин когато е студена) може ли да се повреди кутията.
А маслото ми е такова, защото са ми заминали семерингите и ми писна да доливам Кастрол 75W90 за 32 лева литъра, а сега не ми се занимава да ги сменям.
Благодаря




Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Масло в скоростната кутия

Мнениеот tatenceto » Чет 16 дек 2004 16:44


didaka написа:Здравейте, мисля че съм последният регистриран в клуба.
Имам един въпрос: голям ли е проблема, че маслото ми в скоростната кутия е 80W90 (минерално ако не се лъжа), a трябва да е 75W90 (полусинтетика). Освен да влизат по трудно скоростите (особено сутрин когато е студена) може ли да се повреди кутията.
А маслото ми е такова, защото са ми заминали семерингите и ми писна да доливам Кастрол 75W90 за 32 лева литъра, а сега не ми се занимава да ги сменям.
Благодаря
минималното което заминава е синхронизатори


didaka
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 16 дек 2004 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот didaka » Чет 16 дек 2004 17:54


А ако реша да го сменя, как точно трябва да постъпя за да не се пресече (добавка ли се слага някаква). В Ауто плюс и в D&N продават някакви масла 75W90, различни марки (казват че са немски) не се сещам точно, но бяха на цени между 16 и 19 лева- доста по-евтино от Кастрола. Можете ли да ми да кажете нещо за тези масла?


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот tatenceto » Чет 16 дек 2004 18:33


didaka написа:А ако реша да го сменя, как точно трябва да постъпя за да не се пресече (добавка ли се слага някаква). В Ауто плюс и в D&N продават някакви масла 75W90, различни марки (казват че са немски) не се сещам точно, но бяха на цени между 16 и 19 лева- доста по-евтино от Кастрола. Можете ли да ми да кажете нещо за тези масла?
неби трябвало да се пресече а за смяната след като покараш малко за да може маслото да позагрее и по лесно и бързо да изтече а така на БОБ не мога да гадая дали са хубави тези масла за които имаш идея и накрая всичко си зависи колко можеш да дадеш като пари


didaka
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 16 дек 2004 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот didaka » Пет 17 дек 2004 9:33


Благодаря. Питах за пресичането, защото един майстор ми каза че ще се пресекат, т.к. едното е минерално, а другото полусинтетика. Общо взето ми е ясно какво да сложа (Кастрол- то и производителя си го препоръчва), но така или иначе си остава по асфалта......
Аз май не уточних какво карам - GOLF 3 1.8Mi 90 к.с. (не че в случая има някакво значение)


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Пет 17 дек 2004 10:08


и аз така съм чувал, че минералното не е хубаво да се меша


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот tatenceto » Пет 17 дек 2004 15:36


не би трябвало да се пресичат защото ако се наложи да долееш и няма от твоето масло /поне аз така знам/


didaka
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 16 дек 2004 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот didaka » Пон 20 дек 2004 17:34


tatenceto написа:не би трябвало да се пресичат защото ако се наложи да долееш и няма от твоето масло /поне аз така знам/

Е не мисля, че това е основателен довод.
То не можеш да имаш всичко в багажника. Пък и не става дума за екстрени ситуации, а по принцип


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Пон 20 дек 2004 20:53


В Ауто Плюс освен Кастрол продават и FUCHS Titan, то е немско.......за него съм чувал само добри отзиви, но за двигателното, предполагам, че и скоростното няма да е по-зле.Помня че колегата от Плевен (с червения пасат, не му помня ника :oops: ) караше с такова масло в мотора, може по лсучайност и в ск. кутия да е същото....може да налееш и ACDelco.....


didaka
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 16 дек 2004 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот didaka » Вто 21 дек 2004 23:29


[quote="NovobranecGT"]В Ауто Плюс освен Кастрол продават и FUCHS Titan, то е немско.......за него съм чувал само добри отзиви, но за двигателното, предполагам, че и скоростното няма да е по-зле.Помня че колегата от Плевен (с червения пасат, не му помня ника :oops: ) караше с такова масло в мотора, може по лсучайност и в ск. кутия да е същото....може да налееш и ACDelco.....[/quot
еее, почти се мотивирах, благодаря


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот tatenceto » Сря 22 дек 2004 9:58


didaka написа:
tatenceto написа:не би трябвало да се пресичат защото ако се наложи да долееш и няма от твоето масло /поне аз така знам/

Е не мисля, че това е основателен довод.
То не можеш да имаш всичко в багажника. Пък и не става дума за екстрени ситуации, а по принцип
за моторните масла е сигурно не се пресичат така би трябвало да е и с диференциалното



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tsankovski и 271 госта