Проблеми с КАТ :(

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
gkgeorgiev
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 14 яну 2007 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Проблеми с КАТ :(

Мнениеот gkgeorgiev » Пон 19 фев 2007 14:39


Реших да си купя количка, и се влюбих в Голф 3ка 96та, 1.9 TDI, договорихме се с човека от Горубляне. До тук добре, отне ни 1 ден да наденем транзитните номера и съответно трябваше да взема още 2 дена за да отида в родния град да си регистрирам по лична карта Голф-ака. И там почнаха проблемите, трябваше да ходя до сервиз да ми изтъркат номерчето за двигателя, след което чаках цял ден на опашка за да разбера че няма да могат да ме обслужат днес. Отивам аз на следващия ден при тея тъпи кокошки дето бачкат по 6 4аса ( дори и по-малко) и ми изтърсват че ми липсвало някакъв документ.... документ за притежание на предишния собственик от Италия. и аз съответно останах като необрано лозе... таа които има повече инфо за тоя проклет документ, моляви колеги споделете, 4е тая наща шибана държава няма никаква яснотия. Знам само че трябва да има някакво либрето и някакво Чи Ди Пи, каквото и да значат, но май съм сигурен че само Чи Ди Пи-то имам, за другите не съм сигурен.

Мерси предварително!




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 19 фев 2007 15:05


трябва ди преведен на български+оригинала на италиански на стария документ за собственост на колата...без него след ЧНГ не регистрират нововнесени коли


Потребителски аватар
bobo7
форумно КГБ
Мнения: 9453
Регистриран на: Чет 16 юни 2005 20:43
Автомобил:
Двигател: AGN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bobo7 » Пон 19 фев 2007 15:08


еим свънниш на тоя от който си я купил и му искаш талона на колата , договора за покупка, евентуално митническа оценка (или там както се казва) и дали не е забравил неки документи в него, да ти подпецата всички документи, снимай ги, преведи ги (легализирай ги).

някой друг ще добавиоще, аз толкова се сещам


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Пон 19 фев 2007 15:08


Не знам какво точно ти търсят от КАТ колега, обаче си спомням че аз като регистрирах моята преди около 2 години в комплекта от документи които ми дадоха от автокъщата имаше и ксерокопие на италианския талон на колата на бившия собственик с някакъв печат върху него който приличаше на нашата нотариална заверка. Може би нещо такова ти търсят. Дано съм помогнал и да не те объркам нещо. Иначе нямам спомен да е имало друг документ който да показва кой е бил предишния собственик. А по спомен другите документи бяха: митническата декларация, фактурата от нашата автокъща, е тоя ксерокопирания талон дето ти казвам за него по-нагоре, някакъв списък с печат от който се виждаше колко и какви коли са били на автовоза, гражданската отговорност дето си я бях направил аз и .... май това бяха дано не изпускам нещо че беше отдавна. А иначе дали всички са били необходими незнам но нямах проблем.


gkgeorgiev
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 14 яну 2007 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gkgeorgiev » Пон 19 фев 2007 15:10


даммм, кофтито е че май това го имам, ноо може би превода нямам и тея от КАТ да не казват конкретно че превода искат а че просто не виждат такъв документ.


gkgeorgiev
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 14 яну 2007 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gkgeorgiev » Пон 19 фев 2007 15:13


slav написа:Не знам какво точно ти търсят от КАТ колега, обаче си спомням че аз като регистрирах моята преди около 2 години в комплекта от документи които ми дадоха от автокъщата имаше и ксерокопие на италианския талон на колата на бившия собственик с някакъв печат върху него който приличаше на нашата нотариална заверка. Може би нещо такова ти търсят. Дано съм помогнал и да не те объркам нещо. Иначе нямам спомен да е имало друг документ който да показва кой е бил предишния собственик. А по спомен другите документи бяха: митническата декларация, фактурата от нашата автокъща, е тоя ксерокопирания талон дето ти казвам за него по-нагоре, някакъв списък с печат от който се виждаше колко и какви коли са били на автовоза, гражданската отговорност дето си я бях направил аз и .... май това бяха дано не изпускам нещо че беше отдавна. А иначе дали всички са били необходими незнам но нямах проблем.


дамм мерси за мнението, тоя талон го имам, определено не е от него, а и сега е малко по-особенно, не искат нищо от митницата понеже е карана с автовоз а за фактура - не съм го копувал директно от автокъща, просто нагласихме документите все едно съм ходил до Италия и съм го купил лично от човек, все пак се избягва ДДСто :)


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Пон 19 фев 2007 16:23


ТРИ дни регистрираме една кола в КАТ е нема такива животни :twisted:
п.с. утре продължаваме.... :twisted:


gkgeorgiev
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 14 яну 2007 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gkgeorgiev » Пон 19 фев 2007 16:27


santo_trafficante написа:ТРИ дни регистрираме една кола в КАТ е нема такива животни :twisted:
п.с. утре продължаваме.... :twisted:


Офф мани, факт и аз утре ще трябва да гоня човека от автокъщата да видя дали ми е дал всички документи и после и аз в КАТ да видя дали КАТ- София ще ми направят проблем с тея документи, щото КАТ - Русе се са тъпи държавни мижитурки.


Потребителски аватар
ITN
Мнения: 86
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ITN » Пон 19 фев 2007 16:57


Ето ти линк за всичко необходимо за регистрация:http://www.kat.mvr.bg/NewReg.htm.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта