Golf 2 1,3 карб. - проблем от плочката за вкарване на газ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
damon
Мнения: 14
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Golf 2 1,3 карб. - проблем от плочката за вкарване на газ

Мнениеот damon » Чет 28 апр 2005 22:36


Здравейте,
Става дума за Голф 2, 1,3 91 година. Миналата седмица си сложих газова уредба. Карбуратора е двукамерен и първоначално плочката беше с два отвора, но се оказа впоследствие, че с тази плочка започва да не развива мощност и на бензин и на газ, най-вече при високи обороти. Майстора ми каза, че с тази плочка е пускал такъв Голф, но при мен не вървеше а и от дочух от друг майстор, че имало проблеми с плочките и точно тези Голфове. Сложихме плочка с един по-голям отвор - уж копие на италианските, но изглежда доста нескопосано изпълнение. Сега колата е значително по-добре на бензин и на газ, но не мога да кажа че върви по начина по който върви без плочката. Може ли някой да каже решение на този проблем - някакъв друг вид плочка и т.н. Явно тези 1,3 мотори имат такъв проблем.




Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Чет 28 апр 2005 23:28


Ако искаш се обади на хората в горна баня, мисля че ще могат да ти помогнат. Телефона можеш да им го намериш в сервизи


damon
Мнения: 14
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнениеот damon » Пет 29 апр 2005 8:29


pinci написа:Ако искаш се обади на хората в горна баня, мисля че ще могат да ти помогнат. Телефона можеш да им го намериш в сервизи


Малко съм далечко от Горна Баня. :(


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Пет 29 апр 2005 9:32


Ух, извинявай. Не бях погледнал от къде си :oops:


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

1,3 газ

Мнениеот Жоро Делчев » Съб 30 апр 2005 20:42


Mоя мотор също е 1,3 на газ.Плочката на карбуратора е с две дупки за всяка камера.Според мен твоя проблем е в центровката на колата,която след като са сложи газова уредба са променя,става въпрос за центровка на запалването и центровка на горивната смес.При добра центровка на газ,на бензин колата не работи добре,поне моита е така и съм чувал че и при други е същото.Моита кола в момента на втора спокоино си влиза в червеното на оборотомера(към 85 км)и до към 125 на трета (на газ).


damon
Мнения: 14
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: 1,3 газ

Мнениеот damon » Нед 01 май 2005 11:07


Achim Lauritzen написа:Mоя мотор също е 1,3 на газ.Плочката на карбуратора е с две дупки за всяка камера.Според мен твоя проблем е в центровката на колата,която след като са сложи газова уредба са променя,става въпрос за центровка на запалването и центровка на горивната смес.При добра центровка на газ,на бензин колата не работи добре,поне моита е така и съм чувал че и при други е същото.Моита кола в момента на втора спокоино си влиза в червеното на оборотомера(към 85 км)и до към 125 на трета (на газ).


Не мисля, че е това, тъй като се влошава и работата на бензин, но пък може да я закарам на центровка да видим какво ще покаже.


Потребителски аватар
Stefanoz
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 04 яну 2005 17:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Stefanoz » Нед 01 май 2005 20:59


Здр,damon! Къде ходиш на центровка? Ако искаш ела в Горна,ще търсиш сервиза на дебелите-той се намира на колдъс,а там Красю Миланов-бог е на газовите...


dimgeto
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 23 апр 2005 21:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот dimgeto » Вто 03 май 2005 15:01


Скоро и аз си купих апсолютно същия Голф (е цвета сигурно е друг ).Газовата уредба я сложих с мой приятел.Всъщност той я слагаше, а аз помагах. Не знам ти с каква плочка си, но аз съм с "плочка " от две части(най-просто казано).Едната е на запалителната камера (където е клапата на смукача), а другата е една тръбичка, която буквално се вкарва във втората камера.Всичко това е в пространството на въздушния филтър.Но след като го сложихме (газовото) веднага я закарах на елкон.Повярвай ми на слух всичко беше ОК, но като я закачиха на РС-то се оказа че има съществена разлика в настройката на карбуратора.И задължително делкото му се измества градуса.Също така не е маловажно да ти замерят и газовете от ауспуха.Сега моята върви добре, та дори и дава хубав разход.Ако мога да ти помогна с нещо пиши ми на pett@abv.bg


damon
Мнения: 14
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнениеот damon » Вто 03 май 2005 21:30


dimgeto написа:Скоро и аз си купих апсолютно същия Голф (е цвета сигурно е друг ).Газовата уредба я сложих с мой приятел.Всъщност той я слагаше, а аз помагах. Не знам ти с каква плочка си, но аз съм с "плочка " от две части(най-просто казано).Едната е на запалителната камера (където е клапата на смукача), а другата е една тръбичка, която буквално се вкарва във втората камера.Всичко това е в пространството на въздушния филтър.Но след като го сложихме (газовото) веднага я закарах на елкон.Повярвай ми на слух всичко беше ОК, но като я закачиха на РС-то се оказа че има съществена разлика в настройката на карбуратора.И задължително делкото му се измества градуса.Също така не е маловажно да ти замерят и газовете от ауспуха.Сега моята върви добре, та дори и дава хубав разход.Ако мога да ти помогна с нещо пиши ми на pett@abv.bg


Ами всъщност и преди съм карал на газ, но никога не ми се е налагала нова центровка. Какво е това "елкон" - стенд за центровка или е специално за газови уредби. Не съм сигурен, че има такава апаратура в Търново...


dimgeto
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 23 апр 2005 21:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот dimgeto » Сря 04 май 2005 11:13


Няма начин да няма поне един Елкон в Търново. Това е най-просто казано компютър към който се връзва автомобила. С него настройката става много точна.


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Сря 04 май 2005 15:38


dimgeto, а къде е в софия тоя Елкон и колко струва такава центровка (за чист карбуратор)


Потребителски аватар
VWracing
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 05 дек 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWracing » Нед 08 май 2005 10:31


Има нещо гнило в плочката най-вероятно... Диаметри , ъгли на на дифузьорите и т.н... Може също плочката да запушва някой от отворите на карбуратора или да блокира някоя от лостовите системи.
Като махнеш плочката , без да пипаш нищо друго , тръгва ли по-добре на бензин ?


Потребителски аватар
VWracing
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 05 дек 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWracing » Нед 08 май 2005 10:36


dimgeto написа:Няма начин да няма поне един Елкон в Търново. Това е най-просто казано компютър към който се връзва автомобила. С него настройката става много точна.



ЕЛКОН е марка диагностична апаратура , която в България е станала нарицателно дори и за мястото , където се прави диагностика на ДВГ, тъй като преди '89 се работеше само с такава.


damon
Мнения: 14
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнениеот damon » Пет 13 май 2005 16:42


VWracing написа:Има нещо гнило в плочката най-вероятно... Диаметри , ъгли на на дифузьорите и т.н... Може също плочката да запушва някой от отворите на карбуратора или да блокира някоя от лостовите системи.
Като махнеш плочката , без да пипаш нищо друго , тръгва ли по-добре на бензин ?


Значи влошава се работата наистина, но не е чак толкова много. Оказа се, че на газ е трябвало да отворя 2 оборота на клапанчето за подаване на газ и сега поне на газ върви добре. Иначе плочката не изглежда да запушва нещо, явно намалява притока на въздух... Знам ли...


Потребителски аватар
Stefanoz
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 04 яну 2005 17:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Stefanoz » Пет 13 май 2005 16:57


Здр,такъв стенд с компютър има горе до КАТ,вляво влизаш в Школата..МСМ се казваше фирмата.Това се пада под самолетчето Вчера ми оправиха оборотите там,а в Горна ми казаха че са ми заминали мембраните на изпарителя.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 61 госта