“Петрол” пуска първия пропан-бутан с подобрители у нас

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

“Петрол” пуска първия пропан-бутан с подобрители у нас

Мнениеот One » Сря 19 сеп 2007 8:15


Автогаз с подобрители, който рязко сваля разходите на автомобила, пуска "Петрол". Това е първото гориво от този вид на пазара у нас. Така лидерът по продажби на дребно в страната излиза с едни гърди пред останалите играчи с ново поколение пропан-бутан Blue Force Gas. Компанията отговаря на изискванията на потребителите. Колите с газови уредби в България стават все повече. По официални данни 20-25% от потреблението на горива в страната се заема от газа. Така излиза, че всяка четвърта кола по родните пътища ползва пропан-бутан. При такситата процентът е над 70. Причините за това са много, като най-често посочваната е по-ниската цена. За да работи обаче добре моторът, е необходимо качествено гориво. Проблемът с некачественият газ мъчи много водачи. А и създава рискове за самата кола.
Газът, който от 24 септември ще бъде пуснат в продажба по бензиностанциите на "Петрол" в страната, е с подобрени показатели. Намалени са различните коефициенти на изгаряне и отделяне на вредни газове в атмосферата, като в същото време дава много предимства на двигателя на автомобила. Blue Force Gas намалява общия разход на автомобила, подобрява смазването на мотора, увеличава километрите, които се изминават с този продукт, в сравнение с друг. Така, зареждайки колата с новото подобрено гориво на "Петрол", шофьорите всъщност инвестират в запазване живота на двигателя и спестяват от намаления разход. А и инвестират и в опазване на околната среда. Причината е, че добавките, които "Петрол" смесва с пропан-бутана, подобряват основните му показатели - мощност на двигателя при изгаряне и икономичност. Лабораторните изследвания върху реални автомобили показват повишаване на мощността между 8 и 10%. При разхода на гориво пък се наблюдава намаляване с над 10-12%. Колко в крайна сметка ще икономисате, зависи и от газовата ви уредба.
Освен това изследванията в лаборатория показват, че Blue Force Gas влияе добре и върху експлоатацията на мотора. А това води до намаляване на разходите за поддръжка на двигателя от подобреното изгаряне на новия газ. В същото време от "Петрол" са категорични, че Blue Force Gas отговаря на европейските изисквания за качество, които в момента са по-високи от българските и към които страната ни се стреми.


ха да видим и това чудо :)




didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Сря 19 сеп 2007 8:22


Хах... ще видим и цената каква ще е. Иначе е оферта - 10% вдигане на мощността - ми това ще върви като бензина ве... :lol: Екстра!


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Сря 19 сеп 2007 8:41


didoriginal написа:Хах... ще видим и цената каква ще е. Иначе е оферта - 10% вдигане на мощността - ми това ще върви като бензина ве... :lol: Екстра!

Само и цената да не му е като на бензина :roll:
Иначе звучи добре пък да види.Аз досега веднъж съм зареждал от Петрол газ и след това останах леко потресен от разхода - около 14-15/100 при нормален около 10 за 1108см3 двигател...оттогава ги проклех :)


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Мнениеот Iavor » Сря 19 сеп 2007 8:49


За да заредя в Петрол(а то ще е след като почна да зареждам в Лукойл,от който не си взимам и вестник,както казват колегите),трябва да съм обут с ония картонените обувки,за еднократна употреба,или това да е последната бензиностанция на Земята,и да е свършил твърдият алкохол на цялата планета,както и керосина,спирта за горене,ферментиралите джанки,и въобще,всичко,което мога да използвам за гориво,вместо продуктите на Петрол!И то-първо на колата на тъщата! :roll:
П.С. -Сори за спама,колега!


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Сря 19 сеп 2007 10:30


интересно....ако вдига мощността ще почна да наказвам повечко коли :lol: :lol: вера една "цетка" 270 CDI остана да си пуши зад мен :lol: :lol:


Потребителски аватар
KING-T
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 11:47
Автомобил: VW Bora TDI 90кс
Двигател: AGR 2000г
Местоположение: Русе

Мнениеот KING-T » Сря 19 сеп 2007 10:34


Оооо аз от Пертол вече не зареждам ,защото много лъжат с гаста и никога няма да заредя от там повече.Дано поне тази газ с подобрители да е добра въпреки,че малко се самнявам.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Сря 19 сеп 2007 10:38


Не вярвам Петрол да са много по-напред от западните компании (визирам ОМВ) в разработките на горива и подобрители.
Аз лично съм много доволен от газта на ОМВ - колата върви много и харчи малко.Никога не са ми сипвали 30литра в 25 литрова бутилка (като Шел) или да имам разход 15/100 при разход на предишното зареждане 10 и при следващо пак 10 както при Петрол...


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Сря 19 сеп 2007 11:21


Като бях последния път на един Лукойл ме "изгониха",защото щели да променят нещо инсталацията и не зареждат.Явно става нещо,дали е за добро (и на каква цена? - 1,20 ако ще е не мерси) времето ще покаже.Ще пробваме.
Отначало ще е добре,после ще е в г**а.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Сря 19 сеп 2007 11:48


andro_ написа:Ще пробваме.
Отначало ще е добре,после ще е в г**а.

Е че то с кое не е така че тук да е изключение :)
Ясно е че цената ще е по-висока ама въпроса е колко по-висока.Ако е 1.20 както каз аколегата то така или иначе няма сми защото при 0.99 и 10/100 са грубо 10лв.С новото при 1.20 трябва да харчи 8.3 за да е същото.Изчислението ми беше че трябва да сваля разхода с 17% (ако смятам правилно) т.е 17% по-добро изгаряне и мощност (иначе няма откъде да дойде икономията) като добавим загубите които ще има при процесите трябва да е поне 20-25% по-ефективно....да ама не ми се вярва да е с 1/4 по-добра :roll:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 19 сеп 2007 12:32


всичко е лъжа и измама
докато нямо кой да контролира и санкционира за качеството на горивата по бензиностанциите ще ни продават боклуци вместо горива!!!
на 1 тон бензин пропорцията е 100 кофи вода - аре майната ви тарикати
ви пауър ми пауър простотии
нали сичкия бензин и нафта иде се от нефтохима се едно лайно ?
ОМВ да не го търкалят от австрия или шел от дания или от майната им ?????

добре че има лапнишарани да вярват


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Сря 19 сеп 2007 12:39


Ами със слагането на "добваки" само доказват едно - и пропан-бутан-а може да се меша с какво ли не т.е. и да се разрежда с какви ли не магарии дето я горят изобщо я не.....после защо с 20литра газ (дали е пропан-бутан или и още нещо никой не знае) колата минала 60км....е защо ли....


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Сря 19 сеп 2007 12:51


По принцип на ЛПГ-то му добавали за обем някакъв газ,който лаишки се нарича "менза" и бил някаква отпадна фракция и се меши до определено съотношение с пропана,ако е повече - лошо,газта не се пали...такива съм ги чувал...колко е вярно,нямам представа.


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Сря 19 сеп 2007 15:13


Хе, остава и някой да повярва на таз реклама.
"рязко сваля разхода", т.е. ще ми гори 5/100 пасата? Щото ако разхода падне с 50мл на 100км, не изглежда да е много "рязко". :-)


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Сря 19 сеп 2007 15:46


Аз не искам да гори по-малко,искам да върви. като на бензин,щото съм с ГИ,добре настроен,ама вървежа не е същия :wink: .


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Сря 19 сеп 2007 16:43


andro_ написа:Аз не искам да гори по-малко,искам да върви. като на бензин,щото съм с ГИ,добре настроен,ама вървежа не е същия :wink: .

АНДРО не се хваля ,не съм и Шехерезада,но при мен колата върви на газ както ина бензин...газовото ми е BRC с оригинални ТАП и ламбда контрол...има и система за ППХ(поне си мисля,че е това....една елекрическа клапа на изхода на изпарителя) и е монитрано в Италия....така я купих колицата...Трета година карам и не съм пипал нищо по него(е освен в началото когато почисстихме цедката на високото налягане на газта)....тюх сега да не вземе да ме чуе дяволът....



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта