Проблем с парно и двигателя

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Ventakis
Мнения: 49
Регистриран на: Вто 25 окт 2005 23:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Проблем с парно и двигателя

Мнениеот Ventakis » Сря 28 ное 2007 12:26


Проблема е: колата запалена на място, загряла от парното духа студено, включа на скорост и веднага започва да духа топло. Карам духа топло, пусна по инерция и започва духа студено. Може да е глупост, ама съм длъжен да попитам.

Последна промяна от Ventakis на Сря 12 дек 2007 13:09, променено общо 1 път.




чакала
Мнения: 445
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 14:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот чакала » Сря 28 ное 2007 13:36


Това май при ниско ниво на антифриза го правеше или греша?


Ventakis
Мнения: 49
Регистриран на: Вто 25 окт 2005 23:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот Ventakis » Сря 28 ное 2007 13:52


антифриза в казанчето е ОК, а ми казаха че сами се самообезвъздушавали тия модели.


STOYO
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 23:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот STOYO » Сря 28 ное 2007 16:12


имах същия проблем и се оказа че нивото на антифриза е ниско но в казанчето не се забелязва защото имах запушена тръба (на казанчето долната тръба) и колкото и да е малко антифриза нивото си стои високо, сипваш а пълниш само казанчето без да отива в системата


Ventakis
Мнения: 49
Регистриран на: Вто 25 окт 2005 23:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот Ventakis » Сря 28 ное 2007 16:18


Помогнете, имам малко дете и при загрял двигател като не е на скорост духа студено, за да затопля колата трябва обикалям махлата и то на обороти. Представете си, спирате с некои пичкор в некои затантено место и без парно ще Ви измразнат кайсиите ...


Ventakis
Мнения: 49
Регистриран на: Вто 25 окт 2005 23:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот Ventakis » Сря 05 дек 2007 9:24


а сега в студа се нетарпи


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Сря 05 дек 2007 11:10


Една хипотеза....
частично запушено радиаторче.....при ниски обороти липсва достатъчно налягане за да премине през стеснението поради по-ниските обороти на водната помпа(няма циркулация няма топло)....при високи обороти дебитът се увеличава -съответно увеличава се налягането към стеснението, стеснението се преодолява и циркулацията на горещия антифриз през радиаторчето се усилва(оттам и затоплянето).....
пробвай да направиш промивка на радиаторчето на пароструйка в автомивка.....мисля,че ще помогне...


Потребителски аватар
Biotest
Мнения: 60
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Biotest » Сря 05 дек 2007 11:27


joker написа:Една хипотеза....
частично запушено радиаторче.....при ниски обороти липсва достатъчно налягане за да премине през стеснението поради по-ниските обороти на водната помпа(няма циркулация няма топло)....при високи обороти дебитът се увеличава -съответно увеличава се налягането към стеснението, стеснението се преодолява и циркулацията на горещия антифриз през радиаторчето се усилва(оттам и затоплянето).....
пробвай да направиш промивка на радиаторчето на пароструйка в автомивка.....мисля,че ще помогне...
аз имах Г2 ,който имаше същия проблем-казанчето беше запушено,да наистина но...смених го с ново пак същото :evil: Какво направих: горе при бобината има 2 маркуча които влизат в купето,там (вътре в мъпкучите,тръбите) има 2 клапи,аз просто премахнах клапите и вси4ко се оправи и ставаше сауна в колата... :wink:


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот martineli » Чет 06 дек 2007 11:53


и при мен се появи сащия проблем.мноо слабо парно пак нямам ни=о запушено.скоро сменях термостатеца и си загряа нормално сигурно има нещо в проклетото радиаторче


Потребителски аватар
rexpitbul
Мнения: 1758
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мелмак

Мнениеот rexpitbul » Чет 06 дек 2007 13:05


martineli написа:и при мен се появи сащия проблем.мноо слабо парно пак нямам ни=о запушено.скоро сменях термостатеца и си загряа нормално сигурно има нещо в проклетото радиаторче


Или клапите които насочват въздуха в купето са сдали багажа и топлото вместо да влиза вътре си грее навън !!! При мен беше така !!!


Потребителски аватар
fidrimku
Мнения: 260
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот fidrimku » Чет 06 дек 2007 14:15


rexpitbul написа:
martineli написа:и при мен се появи сащия проблем.мноо слабо парно пак нямам ни=о запушено.скоро сменях термостатеца и си загряа нормално сигурно има нещо в проклетото радиаторче


Или клапите които насочват въздуха в купето са сдали багажа и топлото вместо да влиза вътре си грее навън !!! При мен беше така !!!
И аз залагам на клапите!Доста често срещан проблем :wink:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Чет 06 дек 2007 14:17


rexpitbul написа:
martineli написа:и при мен се появи сащия проблем.мноо слабо парно пак нямам ни=о запушено.скоро сменях термостатеца и си загряа нормално сигурно има нещо в проклетото радиаторче


Или клапите които насочват въздуха в купето са сдали багажа и топлото вместо да влиза вътре си грее навън !!! При мен беше така !!!

не четете внимателно.....когато се повишат оборотите на ДВГ почва да духа топло...какво общо имат оборотите с клапите!Не обърквайте човека!


Потребителски аватар
fidrimku
Мнения: 260
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот fidrimku » Чет 06 дек 2007 14:24


joker написа:
rexpitbul написа:
martineli написа:и при мен се появи сащия проблем.мноо слабо парно пак нямам ни=о запушено.скоро сменях термостатеца и си загряа нормално сигурно има нещо в проклетото радиаторче


Или клапите които насочват въздуха в купето са сдали багажа и топлото вместо да влиза вътре си грее навън !!! При мен беше така !!!

не четете внимателно.....когато се повишат оборотите на ДВГ почва да духа топло...какво общо имат оборотите с клапите!Не обърквайте човека!
:shock знаех си че трябва да си сложа очилата :shock


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот martineli » Чет 06 дек 2007 18:05


ма при мен оборота не оказва влияние.просто парното е мноо слабо


Потребителски аватар
rexpitbul
Мнения: 1758
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мелмак

Мнениеот rexpitbul » Чет 06 дек 2007 18:49


martineli написа:ма при мен оборота не оказва влияние.просто парното е мноо слабо


И аз така те разбрах затова писах за клапите !!!

Проблема на колегата с оборотите ми е интересно какво ще се окаже !!! Дано се намери някой да го насочи към проблема и да го оправи !!!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта