помогнете парно на голф2

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
golf_sport_team
Мнения: 165
Регистриран на: Сря 10 окт 2007 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

помогнете парно на голф2

Мнениеот golf_sport_team » Нед 06 апр 2008 21:53


извинявам се предварително ако има такава тема някъде мисълта ми е че парното на голфчето ми духа студено вместо топло и умирам от студ зимата :help: дали може да се оправи и как ?




Потребителски аватар
Nachkata
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 10 окт 2007 20:01
Автомобил: VW MK2
Двигател: RP
Местоположение: Русе

Re: помогнете парно на голф2

Мнениеот Nachkata » Нед 06 апр 2008 22:39


Здравеи колега зна4и отиваш на някоя автомивка развиваш двете марку4ета които отиват кум радиатор4ето на парното и със водоструиката го продухваш ще се изумиш каква ръжда ще иско4и така две три минути и си шес аз то4но тази процедура направих и сега зимата бях екстра поздрави от русе


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот rudoni » Нед 06 апр 2008 22:49


Привет на плевен!
проблемът ти е по сложен от колкото си мислиш!
съветът да го промиеш със водна струя е резонен ! в ннякои случаи дава резултат но в други не ! защо ? защото са прецакани клапите на въздуховодите! искат сваляне и т.н.!първо промий и пиши резултата , а после ще обясня на всички как се прави ремонта!


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Мнениеот kaiser666 » Нед 06 апр 2008 22:51


Или нещо е запушено или не е обезвъздушено,както трябва. :wink:


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Нед 06 апр 2008 23:57


...

Последна промяна от vw_golf_2_Memphis на Нед 23 яну 2011 14:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Мнениеот sashobas » Пон 07 апр 2008 7:08


Да или е от байпасните клапани или е от клапата за въздух.Дунапрени хвърчали ли са през духалките?


oxi1
Мнения: 41
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот oxi1 » Пон 07 апр 2008 9:06


колега най вероятно се е запушило напълно пробвай със водоструйката ако не тръгне идва голямото сваляне.ако е от клапите поне малко ще духа по топъл въздух :)


Потребителски аватар
golf_sport_team
Мнения: 165
Регистриран на: Сря 10 окт 2007 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот golf_sport_team » Пон 07 апр 2008 19:11


да ви кажа стана така от както ми протече малкия радиатор и го смених! утре мисля да го промия инсталацията ако не стане ще разглабям няма как иначе но нз кое трябва да свалям после!


Потребителски аватар
golf_sport_team
Мнения: 165
Регистриран на: Сря 10 окт 2007 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот golf_sport_team » Пон 07 апр 2008 19:17


оп натиснах да те игнорирам мн съм разсеян да наистина фърча дунапрен!


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Мнениеот sashobas » Пон 07 апр 2008 20:44


Щом си сменял радиаторчето на парното не видя ли клапите дали имат 3кръгли дупки.


Потребителски аватар
golf_sport_team
Мнения: 165
Регистриран на: Сря 10 окт 2007 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот golf_sport_team » Вто 08 апр 2008 23:02


sashobas написа:Щом си сменял радиаторчето на парното не видя ли клапите дали имат 3кръгли дупки.
как да махна игнора? и неска го оправих промих и изхвърлих един термостат и вързах трабите за постоянен кръговрат и се оправи :twisted:


VANKO57
Мнения: 77
Регистриран на: Пон 04 сеп 2006 17:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VANKO57 » Нед 30 ное 2008 23:52


При мен от цялата жабка духа студено
Явно са се разместили въздуховодите като са сменяли казанчето
Като сваля жабката ще стигна ли до тях?


Потребителски аватар
golf_mania_jambol
Мнения: 802
Регистриран на: Нед 24 фев 2008 23:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Мнениеот golf_mania_jambol » Пон 01 дек 2008 0:10


има 2 клапи треа да ги изолира6 4е е паднал дунапрена за тва духа студено...смесва студения и топлия въздух


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Пон 01 дек 2008 0:41


golf_mania_jambol написа:има 2 клапи треа да ги изолира6 4е е паднал дунапрена за тва духа студено...смесва студения и топлия въздух


Три клапи са. Сваля се всичко и се работи на спокойствие....Клапите могат да се залепят с твърд картон или нещо като пластик. Хубаво е да има неупрен или друг вид дунапрен, който да уплатнява при отваряне и затваряне на клапите... Желатело е да свалите и почистите моторчето.Проверете четките ако са на изживяване ги сменете. При четките и фтулките има много мизерии, капнете след почистване по една капка масло на фтулките. Ако нямате 35лв. за ново радиаторче продухайте добре на пароструйка старото.Много хора нямат филтър на купето и всичко влиза в радиатора. Почистете радиаторчето от паижини прахоляци кал така, че да се отворят ламелите и да може въздуха да минава свободно през тях. Целта е да се поллучи въздуха, който минава през радиатора да ползва всяка една негова точка... Не мийте радиатора на пароструйка от към ламелите или близо до тях защо ще се покривят. Затворете всичко плътно и напаснете добре елементите не трябва да пуска въздух от връзките.... Кутията с клапите направо се разглобява цялата и се мие. Ако нямате филтър на купето сложете иначе ще запушите ламелите за нула време и ефекта ще е временен. Минах скоро през тази процедура вярно гърч си е но с малко повече старание всичко стана супер. Такова парно колата е имала преди 10 години... ;)

ПП.
Байпасите не е желателно да се махат ами да се свалят и почистят тройниците, особенно алуминиевия тройник. Аз ги почистих пръскайки обилно с WD40 вътре в тях... ;)

Последна промяна от Tinko на Чет 15 апр 2010 21:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот leavon » Пет 05 дек 2008 21:39


Правих го това упражнение преди време и сега ми се налага пак (на друга двойка). Само исках да попитам някой с по-пресен спомен: как е хванато таблото в предната си част под предното стъкло? С болтове към подпрозоречната метална част или бяха някакви пластмасови ушички, които се нанизват върху неподвижни държачи?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта