Трябва ли ми зелена карта за Гърция!?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Трябва ли ми зелена карта за Гърция!?

Мнениеот bomber » Пон 28 апр 2008 12:32


Трябва ли ми зелена карта за да отида в Гърция, че ми предстои пътуване до там. Също така колата не е на мое име и трябва ли специално пълномощно че мога да напускам България? Ми това е май ?! :oops:




Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот nero » Пон 28 апр 2008 12:38


за по голяма сигурност си носи и ЗК и пълномощно :idea:


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Пон 28 апр 2008 12:39


Според застрахователната ми агентка за византийско трябва зелена карта.
За плномощно мисля че може и без него.


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Пон 28 апр 2008 12:56


Тц, обикновенна гражданска върши работа. Трябва само да се завери за чужбина (безплатно) :idea: Аз го свърших това още при издаването на полицата.


Потребителски аватар
petkovsky
Черният лебед
Мнения: 1403
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/с.Ставерци

Мнениеот petkovsky » Пон 28 апр 2008 14:43


брат зада нямаш проблем си направи генерално пълномощно и си вземи зелена карта.


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Мнениеот K » Пон 28 апр 2008 14:53


Не ги ли махнаха тия зелени карти вече ?
Аз ходих преди седмица до Гърция без такива неща и няма грижи. Спираха ме и полицаи, дадох им документа за колата, лична карта и поживо поздраво ме пуснаха. На границата също няма проблеми, само гледат личните карти и понякога те карат да отваряш багажника да не би някой да се е скрил там :)


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Мнениеот bomber » Пон 28 апр 2008 16:00


petkovski_dido_kimi написа:брат зада нямаш проблем си направи генерално пълномощно и си вземи зелена карта.

Какво е това генерално пълномощно :roll:


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Мнениеот K » Пон 28 апр 2008 16:04


Абе няма такива неща с пълномощни. При влизане в Гърция никой не ти иска документ за колата и не те пита твоя ли е или не е. Искат се само ЛИЧНИ КАРТИ. Ако те спрат полицаи в Гърция ти искат само талона на колата и личната ти карта. Ако си изряден и не си направил нарушение си тръгваш по пътя без проблеми.


Потребителски аватар
Prodriver
Мнения: 646
Регистриран на: Пон 23 май 2005 1:01
Автомобил: VW Polo VW 1300
Двигател: AEE 1996 AB 1971
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Prodriver » Пон 28 апр 2008 16:32


Ходих до Гърция миналия месец,на границата искат само ЛК,за зелени карти не питат изобщо,аз бях само с гражданска.Пълномощно си извади обаче за да нямаш ядове,въпреки че другата кола с която бяхме се водеше на майката на момчето и нашия митничар го пита за пълномощно,той нямаше защото не знаехме,че трябва,но го пусна все пак. :)


Потребителски аватар
DAKSUN
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DAKSUN » Пон 28 апр 2008 17:10


Muncho написа:Според застрахователната ми агентка за византийско трябва зелена карта.
За плномощно мисля че може и без него.

Агентката ти е нещо недоучила или поизостанала с инфото. Аз това работя ежедневно от 10-ина години (застраховател) и категорично мога да заявя, че за минаване през границата ти на която и да е страна от ЕС трябват само 5 минути време и 50 грама гориво. НИЩО ДРУГО. Лични карти чат-пат искат на нашата си граница, но гърчетата дори не те и поглеждат. Вече за да си подсигурен при евентуално ПТП е хубаво да си изкараш една карта, но за преминаване не е. Така че мога само да ти пожелая приятен път. :)


Потребителски аватар
jetttlii
Мнения: 1198
Регистриран на: Сря 30 май 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jetttlii » Пон 28 апр 2008 17:25


DAKSUN написа:
Muncho написа:Според застрахователната ми агентка за византийско трябва зелена карта.
За плномощно мисля че може и без него.

Агентката ти е нещо недоучила или поизостанала с инфото. Аз това работя ежедневно от 10-ина години (застраховател) и категорично мога да заявя, че за минаване през границата ти на която и да е страна от ЕС трябват само 5 минути време и 50 грама гориво. НИЩО ДРУГО. Лични карти чат-пат искат на нашата си граница, но гърчетата дори не те и поглеждат. Вече за да си подсигурен при евентуално ПТП е хубаво да си изкараш една карта, но за преминаване не е. Така че мога само да ти пожелая приятен път. :)
:006: пълномощно не ти трябва, никъде не искат документи на колата, но е хубаво да си го имаш дори и за БГ :wink: , но на нашата си граница записват номера на колата и модела с която излизаш и съответно го сравняват с номера когато влизаш :wink:


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Мнениеот bomber » Пон 28 апр 2008 20:04


Значи последно карам си с застраховката без да права зелени кати и такива глупости :) :?:


Потребителски аватар
Printmaster
Мнения: 537
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 20:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село Марково / Пловдив
Контакти:

Мнениеот Printmaster » Пон 28 апр 2008 20:38


Да. Миналата седмица ходих до Солун и обратно и никой не ми е искал никакви зелени карти. На връщане даже не ми искаха и личната карта на границата.


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Пон 28 апр 2008 20:53


DAKSUN написа:
Muncho написа:Според застрахователната ми агентка за византийско трябва зелена карта.
За плномощно мисля че може и без него.

Агентката ти е нещо недоучила или поизостанала с инфото. Аз това работя ежедневно от 10-ина години (застраховател) и категорично мога да заявя, че за минаване през границата ти на която и да е страна от ЕС трябват само 5 минути време и 50 грама гориво. НИЩО ДРУГО. Лични карти чат-пат искат на нашата си граница, но гърчетата дори не те и поглеждат. Вече за да си подсигурен при евентуално ПТП е хубаво да си изкараш една карта, но за преминаване не е. Така че мога само да ти пожелая приятен път. :)

Еми не знам.. моята ГО е на вноски и като питах дали ми трябва ЗК, ми каза че ми трябва като за да я получа трябва да внеса всички вноски и да додам още 10на лева.
Иначе предполагам че границата може да се мине и без самия документ, но най-важното е дали застрахователя ще покрие щетите ако евентуално стане ПТП в което другият участник не е виновен.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пон 28 апр 2008 21:33


Аз ще съм на Халкидики от 1 до 5 май, ако имаш проблеми звънкай.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта