Задните колонки на Б3 Арива комби

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
wo0feR
Мнения: 94
Регистриран на: Пон 30 апр 2007 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Задните колонки на Б3 Арива комби

Мнениеот wo0feR » Нед 11 май 2008 17:18


от къде мога да стигна до тях да ги сваля и подменя евентуално щото ми пращят !
гледам отзад няма никъде така направено че да може да се свалят. Единствения вариант изглежда да срежа отгоре пластмасата ама не искам
хелп!! :roll: :help:




Потребителски аватар
msn
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот msn » Нед 11 май 2008 18:00


сваля се цялата кора


Потребителски аватар
zdravko_1986
Мнения: 157
Регистриран на: Пет 19 окт 2007 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Мнениеот zdravko_1986 » Нед 11 май 2008 18:02


Истината е че доста трудно се стига до тях, а и гнездата не са много голями. Аз си направих кора с колони под покривалото. Иначе със търсачката ми излезе това http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... B%EE%ED%E8
Използвай я имаше и още една тема за пасат Б3 за колонките му.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Нед 11 май 2008 18:54


Не е сложно, но си е играчка!
Сваляш щората отзад и:
Изображение
почваш да сваляш шейната на щората.
Развиваш болтчета №№ 3 и 4, сваляш капаче №6 и разиваш и двата болта под него.
Всичко е с кръстата отверка.
След това си на тази картинка:
Изображение
Махаш страничните капачета и пред теб ще се покажат 2 болтчета. Няма ги нарисувани.
След това трябва да развиеш и болта №7 под тапичка №8, както и гайка 5, намираща се под мокета (тя е с ключ 8 или 10, забравих).
Трябва да свалиш и шапката, където излизат коланите за задната седалка. Единия болт е от страни, в багажното, а другия е отпред, при пасажера, под колана. Издърпваш и тъмничкото пластмасово, на което се опира излизащия там колан и вдигаш шапката. Тогава вече имаш достъп и до болтче №4.
Покрай стъклото пластмасата се държи на щипки с №№9 и 2. Просто се издърпва.
Говорителя е на кората отдолу.
При монтажа внимавай да си вкараш кората в тези щипки, иначе много гадно скърца. Не напъвай, защото пластмасата е стара и чуплива.
Преди да смениш говорителите, виж да не би да има прах и боклучета в тях и те да тропат при баса.
Успех!


Потребителски аватар
Masculan
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ха

Мнениеот Masculan » Нед 11 май 2008 19:25


Колега, Radotom добре те е упътил. Скоро и аз направих същото. Свалих всичко, включително и коланите за да ги сменя! Успех :wink:


Потребителски аватар
DJ_TOLYO
Мнения: 1245
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 0:05
Автомобил: Passat Variant
Двигател: 2E 1991
Местоположение: Търговище

Мнениеот DJ_TOLYO » Нед 11 май 2008 20:24


radotom написа:...както и гайка 5, намираща се под мокета (тя е с ключ 8 или 10, забравих).


10 :idea: Скоро правих упражнението и още помня :lol: При мен кофтито е , че и на двете кори, чоповете където трябва да се завият видийките, които държат говорителите са скъсани, два пъти ги лепих, но успеха е за кратко, откъсват се. Говорителя пада и залепва посредством магнита на калника и почват да свирят кофти... :cry: Някой да е измислил някакво решение?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Нед 11 май 2008 22:13


Да! Второто по гениалност откритие на човечеството след презерватива ->свинските опашки! :lol:
Иначе става и разпробиване с дрелка и декоративни болтчета М4 и гайки отдолу ;)


Потребителски аватар
gozzu
Мнения: 173
Регистриран на: Пон 24 мар 2008 12:00
Автомобил: Vw Golf 4 2_8 V6 4Motion 204 hp
Двигател: BDE 2002 г
Местоположение: София

Мнениеот gozzu » Пон 12 май 2008 13:24


radotom Много благодаря за описанието от 2 седмици имам колони за тия места и не можах да намеря тема с описание, че не ми се дават пари за монтаж, а и не ми се започваше да разглобявам на слука. Утре монтирам :077:


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Вто 13 май 2008 23:54


може и да не ги бараш, ми да си сложиш в корите на задните врати хем и по големи с хубаво басче :twisted: то и без това тези отзад може да ги чуеш само ако се возиш в багажника :lol: вчера завърших това занятие и съм много доволен.ако корите и щипките ти са хубави,няма браждене нито тропане,нищо че са във вратите


Потребителски аватар
mitacee
Мнения: 153
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 20:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот mitacee » Сря 14 май 2008 19:44


аз направих същото монтирах си ги в корите на задните врати и заспаха и много по добре звучи


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Сря 14 май 2008 22:55


mitacee написа:аз направих същото монтирах си ги в корите на задните врати и заспаха и много по добре звучи


звукът е убийствен :twisted: самата врата се явява кутията.само си стегни преди това корите щипки едно, друго.....


Потребителски аватар
gozzu
Мнения: 173
Регистриран на: Пон 24 мар 2008 12:00
Автомобил: Vw Golf 4 2_8 V6 4Motion 204 hp
Двигател: BDE 2002 г
Местоположение: София

Мнениеот gozzu » Чет 15 май 2008 6:20


Добре ама какви са размерите на тия колонки които слагате в задните врати, че аз имам джобове и нямам идея за размера на колонките които може да станат, а и къде точно ги монтирате за да не пречат на стъклото? Тия които сложих на предвидените места 6"x4" Blaupunkt двулентови наистина са гола-вода и сега мисла за някакъв бас или пък за две колонки в задните врати :roll: :screwy


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Чет 15 май 2008 22:19


ми,то аз писах една тема по надолу,ама като незам ка да ти дам линк :roll: значи,сваляш корите(задните)и евентуално имаш изолация,под формата на найлон с дунапрен.ако е така в долната част на вратата под тази изолация има продълговат отвор към вътрешноста на вратата.там се побира задната издадена част на говорителя.за целта изрязваш малко от изолацията(ако при теб липпсва още по-добре)долу отвора е правоъгълен почти от край до край.аз моите ги сложих в единия край към пантите.взех от един магазин декоративни решетки за говорители(1.5-2лв.).вътре си вървят с скобите за монтаж.поставих говорителя върху обратната страна на кората,там където се пада да бъде с/у кухината,и белязах през дупките за монтаж на говорителя местата за пробиване на кората.след това хамалската ги пробих с една отверка :) щото ме мързеше да ходя до горе за дрелката.м/у дупките изрязах една голяма дупка като внимавах да не съм много близо до малките.от там ти минава звука към купето.решетките ги дават ис видии за монтаж,но аз реших да ползвам болтове.те минават отзад през говорителите,през кората,и през скобите на решетките.след това гайки и върху тях черни капачета(от бриколажа/слагат се в/у гайките с леко натискане)кабелите през отвора на вратата в гредата и в праговете до таблото и на горе към сидито :) това е.не забравяй да си провериш щипките на корите да са здрави .важно е за да нямаш после вибрации и бръждене.ако някоя щипка не ти харесва,смени я с здрава от предните врати,защото трудно се намират нови :wink:


Потребителски аватар
mitacee
Мнения: 153
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 20:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот mitacee » Чет 15 май 2008 22:58


долу в дясно до пантите заспиват мойте са 17см


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Чет 15 май 2008 23:05


mitacee написа:долу в дясно до пантите заспиват мойте са 17см
дааа бе забравих за размера-мойте са 20 см.то това май е максимум.иначе такиве басчета вадят доволен звук :twisted: ,а в колата празно пространство :D



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта