Защо ми влизат трудно скоростите?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vekatap
Мнения: 209
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 16:27
Автомобил: Lupo
Двигател: AUA
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Защо ми влизат трудно скоростите?

Мнениеот vekatap » Нед 18 сеп 2005 11:01


Ауе пичове, гледам че сте компетентни по всякакви въпроси, за което много ви се кефя bowdown , та реших и аз да ви попитам нещо:
та значи като карам продължително време на някоя предавка ( колата е Голф 2-ка 1.8 GU 89г.) и после като понеча да изключа от скорост и ми се струва, че все едно лоста е заял и го изкарвам с усилие. след това като включвам на друга предавка - доста трудно влиза gruebel на какво ли се дължи този факт? данеби да трябва да се налива нещо в скоростната кутия и как да разбера това ли е проблема или е другаде :dontknow: Все ми се струва че преди по-лесно си влизаха тапите скорости ама сега защо е така нз. Нека някой ако знае за какво става въпрос да обясни. Много ще съм Ви благодарен :wink:




Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Мнениеот CellNet ™ » Нед 18 сеп 2005 11:04


Мисля че Ваското 1 е твоят човек,
виж телефона му в сервизи и му звънни :wink:


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

скорости

Мнениеот Жоро Делчев » Нед 18 сеп 2005 13:20


1.Провери си маслото в скоростната кутия 2.Жилото на съединителя и от там може да не ти отделя добре 3.На скоростната кутия има едни лостчета ,може да искат регулиране.Успех.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Нед 18 сеп 2005 13:38


CellNet ™ написа:Мисля че Ваското 1 е твоят човек,
виж телефона му в сервизи и му звънни :wink:
Васе,тежка е твойта :( !!!Колега-виж к,ви съвети ще получиш и във Филибето на сервиз,ама проверен-виж в потребители твойте градски и ги питай за сервиз!Успех!


Потребителски аватар
vekatap
Мнения: 209
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 16:27
Автомобил: Lupo
Двигател: AUA
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: скорости

Мнениеот vekatap » Нед 18 сеп 2005 13:46


ъъъ :) мерси за отговорите :wink:
Achim Lauritzen написа:1.Провери си маслото в скоростната кутия

къде по точно се проверява тва масло в скоростната кутия? къде трябва да гледам и някакво по-специално масло ли се налива или.......
Сори за тъпите въпроси ама ми е интересно и искам да проверя нещата преди да се обърна към някой сервиз ала-бала :D


Потребителски аватар
M4r1qn
Мнения: 619
Регистриран на: Пет 01 апр 2005 20:19
Автомобил:
Двигател: C5 X7
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот M4r1qn » Нед 18 сеп 2005 20:33


отиваш на маслар с молитва да ти проверят нивото на маслото в скоросната кутия - охарчваш се един лев и си готов


Потребителски аватар
didodi
Мнения: 1133
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 15:09
Автомобил: Amarok DOUBLE cab
Двигател: CSHA 2014
Местоположение: PB
Контакти:

Мнениеот didodi » Нед 18 сеп 2005 21:14


Вдигаш капака и гледаш точно зад мотора , през това време някой ръчка скоростите и ти ще забележиш един лостов механизъм , който е уплътнен с една ябълка от пластмаса и разни гумени уплътнения и те най вероятно вечи ги няма и лоста има голям луфт , и не уцелва :lol: Дано си ме разбрал :wink:


Потребителски аватар
Ice___Cool
Мнения: 398
Регистриран на: Съб 12 мар 2005 17:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: скорости

Мнениеот Ice___Cool » Нед 18 сеп 2005 21:33


vekatap написа:ъъъ :) мерси за отговорите :wink:
Achim Lauritzen написа:1.Провери си маслото в скоростната кутия

къде по точно се проверява тва масло в скоростната кутия? къде трябва да гледам и някакво по-специално масло ли се налива или.......
Сори за тъпите въпроси ама ми е интересно и искам да проверя нещата преди да се обърна към някой сервиз ала-бала :D



ъъъъ кат гледам кви въпроси задаваш - най-добре иди на сервиз из Пловдив някъде, че туку виж си сипал масло не където трябва :lol:


Потребителски аватар
vekatap
Мнения: 209
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 16:27
Автомобил: Lupo
Двигател: AUA
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: скорости

Мнениеот vekatap » Нед 18 сеп 2005 23:01


Ice___Cool написа:
vekatap написа:ъъъ :) мерси за отговорите :wink:
Achim Lauritzen написа:1.Провери си маслото в скоростната кутия

къде по точно се проверява тва масло в скоростната кутия? къде трябва да гледам и някакво по-специално масло ли се налива или.......
Сори за тъпите въпроси ама ми е интересно и искам да проверя нещата преди да се обърна към някой сервиз ала-бала :D



ъъъъ кат гледам кви въпроси задаваш - най-добре иди на сервиз из Пловдив някъде, че туку виж си сипал масло не където трябва :lol:

шшшш ари стига спам уе! ако няма да пишеш нещо смислено по-добре нищо не пиши :arrow:


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Нед 18 сеп 2005 23:47


И моите скорости бяха така.Смених маслото в кастрол сервиз при кемпеса в кичука и се оправиха .


Потребителски аватар
peshoxx
Мнения: 631
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 1:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Защо ми влизат трудно скоростите?

Мнениеот peshoxx » Пон 19 сеп 2005 0:29


vekatap написа:Ауе пичове, гледам че сте компетентни по всякакви въпроси, за което много ви се кефя bowdown , та реших и аз да ви попитам нещо:
та значи като карам продължително време на някоя предавка ( колата е Голф 2-ка 1.8 GU 89г.) и после като понеча да изключа от скорост и ми се струва, че все едно лоста е заял и го изкарвам с усилие. след това като включвам на друга предавка - доста трудно влиза gruebel на какво ли се дължи този факт? данеби да трябва да се налива нещо в скоростната кутия и как да разбера това ли е проблема или е другаде :dontknow: Все ми се струва че преди по-лесно си влизаха тапите скорости ама сега защо е така нз. Нека някой ако знае за какво става въпрос да обясни. Много ще съм Ви благодарен :wink:

И при мен е така.Кажи какъв е резултата от ходенето на сервиз и какво е било,маслото ли или нещо друго?Да знам и аз какво да правя. :help:


Потребителски аватар
Ice___Cool
Мнения: 398
Регистриран на: Съб 12 мар 2005 17:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: скорости

Мнениеот Ice___Cool » Пон 19 сеп 2005 9:12


.....
vekatap написа:
Ice___Cool написа:ъъъъ кат гледам кви въпроси задаваш - най-добре иди на сервиз из Пловдив някъде, че туку виж си сипал масло не където трябва :lol:

шшшш ари стига спам уе! ако няма да пишеш нещо смислено по-добре нищо не пиши :arrow:



Не спамя - чети малко.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 219 госта