Монтаж на разпънка(стрът бар)

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
london
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 17 юни 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Монтаж на разпънка(стрът бар)

Мнениеот london » Вто 17 юни 2008 19:01


На голф 2 искам да сложа разпънка между ботушите отпред.
Обаче ме е страх да не хванат ръжда след време, какво да направя за да не избие?
Мисля да я хвана с болтове отдолу-нагоре и отгоре с гайки :roll:




Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот paco » Сря 18 юни 2008 8:38


Ако се притесняваш за боловете..сложи от неръждавейка а в дупките преди да сложиш ботовете вкарай грес да гони водата. Аз до сега не съм видял да избива ръжда там :roll:

РАСО


Потребителски аватар
K_Power
Мнения: 750
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 23:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот K_Power » Сря 18 юни 2008 8:44


Избива Пацо, виждал съм на коли вкарани от чужбина с такива разпънки, които са сложени преди години и си има малко ръждичка по бомбетата! Най-добре е като пробиеш дупките, с едни напоен парцал с масло мини отвътре под калника бомбето точно при тампона на амортисьора и нищо не ти пречи да намажеш и мястото където ляга фланеца на разпорната щанга!


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот paco » Сря 18 юни 2008 8:51


Е аз нали затуй му викам да сложи грес ве...нали само ще се разтече а така винаги можеш да избършеш излишното.

РАСО


Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Мнениеот Съмнителният » Пет 20 юни 2008 12:40


И аз ще слагам, та въпроса ми е:Трябва ли да се пробива, за да се хване разпънката или има и друг начин?


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот paco » Пет 20 юни 2008 15:43


Съмнителният написа:И аз ще слагам, та въпроса ми е:Трябва ли да се пробива, за да се хване разпънката или има и друг начин?


Е ти как мислиш?!?!
Мможе и със силикон да си я залепиш ама ще изпълнява тогава една съвем друга функция клоняща към декорация :lol:

РАСО

п.п. Поне с по 3 болта на ботуш и то 8мм. Ако разпънката е без корекция на разпъване разпробиването и монтажа се прави задължително когато колата е вдигната цялата на подемнк.

Последна промяна от paco на Сря 01 апр 2009 9:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Пет 20 юни 2008 16:47


Продава се един консервант, който се пръска и служи като изолатор от вода. Цената му е около 6 - 7лв. и се продава по бояджийските магазини. С него можеш да си напръскаш профилактично и вратите, задния капак и калниците от вътрешната страна. Дупките на ботушите преди да ги напръскаш с него е хубаво да се мацнат малко с грунд :wink:


Потребителски аватар
london
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 17 юни 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот london » Пет 20 юни 2008 19:21


paco написа:п.п. Поне с по 3 болта на ботуш и то 8мм. Ако разпънката е без корекция на разпъване разпробиването и монтава се прави задулжително когато колата е вдигната цялата на подемнк.

Разпънката която имам е без реглаж :( Обаче като я наложа на ботушите когато колата си е на земята и застава идеално, да не би ако се вдигне да не застане така хубаво?

А и има само по 2 дупки на ботуш, малко ли ще са?


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот paco » Пет 20 юни 2008 21:40


Идеята на този вид монтаж е разпънката да е под напрежение когато колата стъпи на колела. Ако не се направи по този начин тя поема много по-малка част от напрегнатостта на коша/ботушите и съответно не е толкова ефикасна. Това са дребни неща на които човек трябва обръща внимание преди да монтира и се отнася само за не регулиращи се разпънки. За пълното укрепване на предницата се слага и щанга/разпънка между предните носачи коят цели само да спре частичното събиране при резки преходи като каране по шикани.

РАСО


Потребителски аватар
K_Power
Мнения: 750
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 23:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот K_Power » Съб 21 юни 2008 0:01


А е гот да се сложи и между задните бомбета, защото са много по-слабо укрепени от предните и поддават при по-яко напъване ... но виж, ако караш градско само и леко, няма да усетиш разлика, но ако отидеш да покараш на Бухово например, ще усетиш действието й! Аз за моя ще си правя раздвижни на предните и на задните бомбета и една между носачите и като легне ниско, задължително скара под мотор и скорости


Потребителски аватар
london
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 17 юни 2008 18:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот london » Съб 21 юни 2008 10:47


Окачването ми е кони, отпред имам разпънка долна м/у носачите, имам и защита за картера :arrow:
А има ли вариант тази разпънка да се направи с корекция?
А и другия проблем е че не може да се разкача като повечето разпънки ами е цяла!
Формата и е подобна
http://images.importtuner.com/features/ ... ut_bar.jpg

Дали ще може да се направи да се разглобява, за да не се налага да се откача от ботушите всеки път :roll:


Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Мнениеот Съмнителният » Съб 21 юни 2008 21:32


paco написа:Ако разпънката е без корекция на разпъване разпробиването и монтава се прави задулжително когато колата е вдигната цялата на подемнк.

Тази, която ще слагам е с регулиране.Трябва ли да се монтира на подемник?


Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на разпънка(стрът бар)

Мнениеот biostrong » Сря 01 апр 2009 1:08


искам да попитам, на долната страна на бомбето трябва ли пак да има някакъв фланец през който да минат болтовете за разпънката или просто си надупчвам бомбето и мушкам болтовете ?


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на разпънка(стрът бар)

Мнениеот paco » Сря 01 апр 2009 9:47


Не ти трябват фланци от доло а само по-големи шайби. Ламарината там е двойна и няма как да се предаде.

РАСО


Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на разпънка(стрът бар)

Мнениеот biostrong » Сря 01 апр 2009 10:32


ок мерси, и аз така предполагах но не бях съвсем сигурен



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 139 госта