Монтаж на Климатроник VENTO/ABF

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
ishodov
Мнения: 160
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 9:27
Автомобил: Passat Corrado
Двигател: BMR 2007 VR6 1994
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Монтаж на Климатроник VENTO/ABF

Мнениеот ishodov » Пон 30 юни 2008 19:35


Привет на всички,,,

След като повече от полвин година климатроника ми стоя в гаража , дойдоха жегите и реших да го монтирам сам
Климатроника го купих комплект всичко от ударен голф 3 абф
Необходими части за монтажа
стойка за компресора и алтернатора, компресор, алтернатор,маркучите (заедно с клапаните), радиатор за климатика и охлаждането вече става с две перки (аз взех от голфа цялата предна маска със двата радиатора и перки ), тяло на климатроника заедно с инсталацията
Изображение

Изображение


ще е необходима и нова ролка(издадена) за водната помпа
Изображение
Изображение

започвам с демонтажа на всичко отпред броня, фарове, решетка , маска колата да остане по два рога за да има лесен достъп до всичко
Изображение
след това се монтира новата стойка , компресора и алтернатора стои над компресора(от един 6-пистов ремък се движат алтернатор компресор и колянов вал и пзаразитна ролка)

сменяме ролката на водната с такава за трапецовиден ремък(от трапецовиден ремък се движат в.помпа хидравлична помпа и к.вал)
мотираме маркучите на климатроника новата маска за отпред с радиатор за климатроник за вода и с две перки фарове брони и тн. и

ето как изглеждат ремъците
Изображение
така приключили сме отпред и се прехвърляме вътре демонтира се таблото вади се старото парно (с бая зор ) то се разделя на две части вентилатор и клапи
необходимо е да се направят две дупки една за тръбите и една за конденза и се монтира новото тяло на климатроника

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
на последната снимка вече всичко е монтирано и дори си карам колата без табло :) чакам човека с инсталацията ,защото там ми е доста мътно

Последна промяна от ishodov на Вто 01 юли 2008 10:06, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
ishodov
Мнения: 160
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 9:27
Автомобил: Passat Corrado
Двигател: BMR 2007 VR6 1994
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот ishodov » Пон 30 юни 2008 19:46


забравих най важното
благотдарности на Doktora _GTI намирането и помоща при демонтажа на климатроника
и на Jeisan за помоща при монтажа (,а тои очастваше и в демонтажа )
че по едно време се бях отчаял и си викам край е**х м**та на колата ама всиочко си доиде на мястото и пасна перфектно :)


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Пон 30 юни 2008 21:14


Поздравления за хубавата тема и за добре свършената работа.
Заслужаваш едно голямо БРАВО за доброто обяснение и богатия снимков материал,а и се вижда че добре си се справил :wink: :да:


Потребителски аватар
doktora_gti
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 392
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 10:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот doktora_gti » Вто 01 юли 2008 22:31


Така е,който внимаваше при свалянето на климатроника,сега ще си го монтира сам.......жичгаджиията малко ще поработи и те чакам в четвъртък в Асеновград с Вентото в завършен вид за проба :wink: :wink: :wink:


Потребителски аватар
pro
Мнения: 766
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 14:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pro » Сря 02 юли 2008 17:33


ishodov написа:забравих най важното
благотдарности на Doktora _GTI намирането и помоща при демонтажа на климатроника
и на Jeisan за помоща при монтажа (,а тои очастваше и в демонтажа )
че по едно време се бях отчаял и си викам край е**х м**та на колата ама всиочко си доиде на мястото и пасна перфектно :)


Защо не се обади да доида и аз да се позабавлявам :lol: много съм добър в разглобяването


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот pavlikianov » Сря 02 юли 2008 21:15


Браво колега, аз ще участвам сигурно в подобна процедура скоро!


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Чет 03 юли 2008 14:39


Гледам на снимките,този дехидратор,не е запушен.Ако все още не си го напълнил с фреон го смени,за си нямаш проблеми после, а и ще работи много по добре с нов дехидратор.


P.S.Отдавна е дехидрирал атмосферата до максималните му възможности и сега вече за нищо не става.


Потребителски аватар
FELIPE
Мнения: 1740
Регистриран на: Нед 24 апр 2005 19:51
Автомобил: VW Bora 2002
Двигател: ASZ
Местоположение: Асеновград

Мнениеот FELIPE » Пет 04 юли 2008 18:56


Толкова усилия за нещо, което я ползваш 3-4 пъти в годината, я не, и което моментално става ортак на кесията...това за климатроника,иначе евала за ентусиазма и смелостта и за този ремонт и за трансплантацията на ABF двигателя.
П.П.Моя климатик също е в перфектно състояние,като миналата година броих 200лв за зареждане и спукан маркуч,но за 4 години надали е работил повече от 20 тина часа(80% от тях по пътя за морето).


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот pavlikianov » Пет 04 юли 2008 19:10


FELIPE написа:Толкова усилия за нещо, което я ползваш 3-4 пъти в годината, я не, и което моментално става ортак на кесията...това за климатроника,иначе евала за ентусиазма и смелостта и за този ремонт и за трансплантацията на ABF двигателя.
П.П.Моя климатик също е в перфектно състояние,като миналата година броих 200лв за зареждане и спукан маркуч,но за 4 години надали е работил повече от 20 тина часа(80% от тях по пътя за морето).


Явно на месец минаваш по 23,5 километра! хи хих и, климатика е по голяма екстра и от секса понякога!


Потребителски аватар
ishodov
Мнения: 160
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 9:27
Автомобил: Passat Corrado
Двигател: BMR 2007 VR6 1994
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот ishodov » Пет 04 юли 2008 21:54


FELIPE написа:Толкова усилия за нещо, което я ползваш 3-4 пъти в годината, я не, и което моментално става ортак на кесията...това за климатроника,иначе евала за ентусиазма и смелостта и за този ремонт и за трансплантацията на ABF двигателя.
П.П.Моя климатик също е в перфектно състояние,като миналата година броих 200лв за зареждане и спукан маркуч,но за 4 години надали е работил повече от 20 тина часа(80% от тях по пътя за морето).



мойто мнение е че имам нужда от климатик в тея жеги при положение че карам доста и за това съм го сложил, а че ти си го пускал само няколко пъти ..............

........................................................................................................
а тази тема е пуснах с цел ако може да бъде полезна на някой (защото аз доста рових из форума и други форуми и намерих само една тема за монтажа на климатик), а не за това да питам има ли или няма смисъл от климатика за мен има


Потребителски аватар
shemkov
Мнения: 714
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 18:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сандански

Мнениеот shemkov » Съб 05 юли 2008 0:23


Разбирасе че има значение климатика,
Колега поздравления за добре свършената работа и за усилията да ги качиш и в сайта, вярвам че ще бъде полезно на много хора ;)


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Plamen_RI » Съб 05 юли 2008 10:26


колега ишодов, интересува ме как си решил проблема със филтъра за постъпващия в купето въздух, мисълта ми е, че моя голф няма там филтър а само една решетчица, защото е от по старите, а искам да си сложа филтър, но незнам какво ще ми е нужно освен кутия и филтър :roll:

ПС супер е темата, направо е образец даже как се правят такива теми, може да пуснеш линкче и от онази другата тема която си открил :wink:


Потребителски аватар
ishodov
Мнения: 160
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 9:27
Автомобил: Passat Corrado
Двигател: BMR 2007 VR6 1994
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот ishodov » Сря 09 юли 2008 11:56


Изображение


Потребителски аватар
Skakauec
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 16:54
Автомобил: VW Lupo
Двигател: AMF
Местоположение: Перник/София

Мнениеот Skakauec » Сря 09 юли 2008 13:53


Браво колега перфектно е станало :) Темата е страхотна :)


Потребителски аватар
doktora_gti
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 392
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 10:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот doktora_gti » Сря 09 юли 2008 22:23


олега ишодов, интересува ме как си решил проблема със филтъра за постъпващия в купето въздух, мисълта ми е, че моя голф няма там филтър а само една решетчица, защото е от по старите, а искам да си сложа филтър, но незнам какво ще ми е нужно освен кутия и филтър
Слагаш кутията колега и си готов....махаш твоята и това е цялата работа :!: Ишодов утре те чакам брато да черпиш за климата :wink:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта