Подлежи ли на ремонт компресора на климатика (SD7V16)?РЕШЕНО

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Подлежи ли на ремонт компресора на климатика (SD7V16)?РЕШЕНО

Мнениеот kickd0wn » Чет 10 юли 2008 8:49


Забелязах, че моят компресор е малко шумен и ходих на две места, където пълнят климатици, казаха ми че си е тръгнал, но може да кара и още време. Фреон и масло има, обслужен е преди седмица.

Въпросът е подлежи ли на ремонт или рециклиране и ако да къде и на какви цени ориентировъчно?

Другото ми питане е, има ли някакъв риск за по-големи щети по системата на климатика ако карам с тоя компресор и в даден момент се строши?

Благодаря предварително.

Последна промяна от kickd0wn на Пон 14 юли 2008 18:40, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот vladovelin » Чет 10 юли 2008 10:00


Всяка машина подлежи на ремонт - въпроса е на каква цена.
А рециклиране означава от нещо да направиш вторични суровини за производство на нещо друго.


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kickd0wn » Чет 10 юли 2008 10:03


vladovelin написа:Всяка машина подлежи на ремонт - въпроса е на каква цена.
А рециклиране означава от нещо да направиш вторични суровини за производство на нещо друго.


В случай, че не става ясно от контекста на първият пост:

Как да си реша проблема с най-малко разходи?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот Andonov » Чет 10 юли 2008 10:10


kickd0wn написа:
vladovelin написа:Всяка машина подлежи на ремонт - въпроса е на каква цена.
А рециклиране означава от нещо да направиш вторични суровини за производство на нещо друго.


В случай, че не става ясно от контекста на първият пост:

Как да си реша проблема с най-малко разходи?


Караш докато работи (а той може и да одере колата) и след това втора употреба. :lol: Друг по-евтин начин аз не знам.

Сега по-сериозно:Сигурен ли си,че не е лагера на самия електромагнитен съединител.
Ако е той лесно се сменя и си 6.


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kickd0wn » Чет 10 юли 2008 10:15


andonov написа:
kickd0wn написа:
vladovelin написа:Всяка машина подлежи на ремонт - въпроса е на каква цена.
А рециклиране означава от нещо да направиш вторични суровини за производство на нещо друго.


В случай, че не става ясно от контекста на първият пост:

Как да си реша проблема с най-малко разходи?


Караш докато работи (а той може и да одере колата) и след това втора употреба. :lol: Друг по-евтин начин аз не знам.

Сега по-сериозно:Сигурен ли си,че не е лагера на самия електромагнитен съединител.
Ако е той лесно се сменя и си 6.


На две места го гледаха и казаха, че е от компресора.

А ако го карам докато се строши (което бих искал да направя) има ли вариант да стане някой фал със ситемата и после да ми излезе ремонта златен сравнен само с копресора?


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kickd0wn » Пон 14 юли 2008 15:13


Равносметката за компресора, е че подлежи на ремонт. Днес бях в сервиза на Митко Василев и срещу 250лв. беше отремонтиран. Имаше строшено бутало. Видях старите части, бяха доста потрошени. Освен това съветът да се кара докато се строши не е бил никак удачен - компресор втора ръка 550лв., нов 1300лв.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пон 14 юли 2008 15:22


kickd0wn написа:Равносметката за компресора, е че подлежи на ремонт. Днес бях в сервиза на Митко Василев и срещу 250лв. беше отремонтиран. Имаше строшено бутало. Видях старите части, бяха доста потрошени. Освен това съветът да се кара докато се строши не е бил никак удачен - компресор втора ръка 550лв., нов 1300лв.


Благодарско! Отлично инфо е това! Значи много хора пишат....след това си решават проблема и забравят да попълнят базата данни :)

На теб честито. 250лв звучи нормално за такъв ремонт, като се има предвид, че само качване и сваляне е поне 40-50лв...


drago86
Мнения: 131
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 22:21
Автомобил: Сеат Ибиза
Двигател: AGR
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот drago86 » Пон 14 юли 2008 15:23


колега кажи какъв беше ремонта че моя и тои издава някакъв странен звук и като отидох до един сервиз ми казаха че е от компресора и трябва да се сменя.пиши ми на ЛС какво точно му сменяха .


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kickd0wn » Пон 14 юли 2008 15:33


drago86 написа:колега кажи какъв беше ремонта че моя и тои издава някакъв странен звук и като отидох до един сервиз ми казаха че е от компресора и трябва да се сменя.пиши ми на ЛС какво точно му сменяха .


Не съм присъствал на ремонта, но ми обясниха, че е имало строшено бутало, което е удряло по едни метални пластини. Съответно в компресора са се разхождали строшени парчета метал, които лично видях. Не съм експерт за да навлизам в подробности. Равносметката за мен е 250лв. и сега като пусна климатика охлажда значително по-добре. Преди когато колата не беше в движение студената струя беше доста слаба, сега си прави приятен хлад. Също така преди колата беше доста шумна, почти като дизел, явно това бутало като е удряло е съдавало този звук. Важното, е че ако бях послушал тия пишман майстори скоро щях да се разделя със значително по-голяма сума или просто нямаше да имам климатик. Тъпаците искат само да те закачат на машината да изпразнят, напълнят и да ти вземат парите без да се цапат.


drago86
Мнения: 131
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 22:21
Автомобил: Сеат Ибиза
Двигател: AGR
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот drago86 » Пон 14 юли 2008 16:22


ако можеш пратими адреса и тел. ако имаш на маистора на ЛС .след няколко дена ще ходя до софия и може да мина да видя какво ще каже . до ся всеки ми вика че компресора трябва да сменям че вътре буталата нещо не са вред,а пък неми се дават 800-1000 лв за нов .
при теб да не се чува едно тракане като се пусне климатика ?


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kickd0wn » Пон 14 юли 2008 18:26


Това са координатите: http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=46834 и да чуваше се тракане, като шевна машина или като дизел, нещо подобно.


Потребителски аватар
person
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 17 юни 2008 18:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот person » Вто 05 авг 2008 22:17


Здравейте !
Имам шум от компресора на климатика....???
Близо до до дома ми е сервиза на ЕТ НВЦ - Невенка Никова, ул. Опълченска № 120, зад 7-ма поликлиника .....
Някой може ли да сподели мнението си за този сервиз...
Благодаря ...!!!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: s7151kv, victory1983 и 55 госта