Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот ecm » Чет 25 ное 2010 15:02


Здравейте! Предстои ми закупуване на първа кола. Нуждая се от семеен автомобил с голям багажник, тъй като имам малко дете, а жената обича да товари :D Ще се ползва предимно за извънградско каране. Бюджетът в момента е 15000 лв. (ако се наложи с 1-2к отгоре). Много важно изискване за мен също е и нивото на безопасност, тъй като нямам никакъв стаж като шофьор. Разбира се, говорим за кола на старо.

Чудя се между Пасат Б5/Б5.5/Б6 - комби, Туаран и Тойота Корола версо.

Човек, на когото имам доверие в момента обаче ми предлага да ми докара Шкода Октавия, комби, 2007-ма, 2.0 TDI на около 80000 км. от Италия на цена 13000 лв.

Моля за всякакви мнения и сравнения относно първите три изброени модела, включително за вид и мощност на двигателя, а също и мнения относно Шкодата спрямо тях.. Малко ме притеснява твърде ниската цена на Шкодата, щото в момента тук гледам започват към 18000 лв. на старо..




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот forski » Чет 25 ное 2010 16:41


За тези пари и на тези километри Шкодата е мн.добра оферта,ако и човека ти е сигурен :да:за нивото на безопастност не се притеснявай колата е екипирана добре.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9880
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот group® » Чет 25 ное 2010 17:26


При положение, че си млад шофьор и това ти е първа кола те съветвам да се насочиш към нещо поне 3 пъти по-евтино :idea:
По-добре годинка да потъркаляш нещо не толкова луксозно, но в пъти по-евтино.
Почти винаги първата кола е жертва на обучението (било технически, екстериорно и дори интериорно) :lol:


п.с. по въпроса със сигурноста няма да има чак толкова фрапантна разлика (да не се налага :bishop )


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот hooligan_sk » Чет 25 ное 2010 21:52


Октавията определно е добър избор. Пасата вози по-добре и е по-голям, но иска пазене, особено б5! Избрах един супърб за мой приятел подобно на теб, човек без опит(има опит от няколко месеца и вече една мнооого тотална щета), колата е с въпросното многоточково алуминиево окачване на Б5, на 38 000км беше бетон, сега на 42 000км също е бетон самоче на павета започва да потропва предницата! А това е кола с оригиналните спирачни дискове и минимален ръб на тях, тоест съвсем нова. Такаче ти препоръчвам Октавията или пасат Б6 с old school носачите и напречния мотор, ако можеш да се "просегнеш" до него разбирасе. Иначе каквото и да вземеш застраховай на 20% по-висока сума от покупната цена, за да нямаш загуби като я потрошиш :да:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот vasstop » Пет 26 ное 2010 6:32


hooligan_sk написа:Иначе каквото и да вземеш застраховай на 20% по-висока сума от покупната цена, за да нямаш загуби като я потрошиш :да:
Това е пълна заблуда! Застрахователната стойност на колата се оценява в момента на щетата по шваке, а не по застрахователна сума в момента на сключване на застраховката...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот hooligan_sk » Пет 26 ное 2010 9:54


vasstop написа:
hooligan_sk написа:Иначе каквото и да вземеш застраховай на 20% по-висока сума от покупната цена, за да нямаш загуби като я потрошиш :да:
Това е пълна заблуда! Застрахователната стойност на колата се оценява в момента на щетата по шваке, а не по застрахователна сума в момента на сключване на застраховката...


застрахователна сума в момента на сключване на застраховката се определя по Шваке и е валидна за следващата 1 година(полиците са годишни). Но може да варира според желанието на клиента в определени граници


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот ecm » Пет 26 ное 2010 10:04


Благодаря на отговорилите!

Гледам, пише, че Октавията има 4 еърбега, докато Пасатите и Турана, май са с по 10? Това не е ли все пак минус по отношение сигурността на пътниците?

Струва ми се също така, видях по други теми тук, че 2.0 TDI двигателите имали проблеми и по принцип мислех за 1.9 TDI да гледам.. Някой може ли да ме осветли повече по въпроса - какви са му точно проблемите на 2.0 TDI и има ли основания за притеснение?


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот Pacho B » Пет 26 ное 2010 10:08


Колега,мога само да те уверя,че съм горд собственик на Touran,наистина е удобен,когато карам не се схващам,бе удобно си е,има GPS оригинален,за музика няма смисъл да мислиш,защото е повече от добра!
А за Октавията-един приятел има и мога да ти кажа същите хубави неща както за Tourana,така и за Shkodata!
И в двата вариянта ти печелиш! :D
Поздрави!И като си купиш колата да ни кажеш!! :D


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот ecm » Пет 26 ное 2010 11:08


Моля за отговор на въпросите ми от предишния ми пост. Също така, има ли лесен начин да се провери Октавията коя модификация (с колко екстри е)?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот forski » Пет 26 ное 2010 13:57




Потребителски аватар
kokokode
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 19:52
Автомобил: Pasat tdi 1.9
Двигател: AHH 1999
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот kokokode » Пет 26 ное 2010 14:13


Аз кола карана 80 000 км в Италия не бих си купил.
Добре е да послушаш колегата който те съветва да си купиш три пъти по евтина кола.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот Kalin72 » Пет 26 ное 2010 14:16


kokokode написа:Аз кола карана 80 000 км в Италия не бих си купил.
Добре е да послушаш колегата който те съветва да си купиш три пъти по евтина кола.

Аз пък бих. И си купих Шкода Октавия, на 145К км, карана в Италия, и за още близо 40К км по българските пътища не съм сменил нищо. Изобщо, легенди са това за италианските неподдържани автомобили...най-вече идващи от това, че у нас се вкарват пълни гробници, напудрени, за да се продадат, а не автомобили втора употреба, поддържани и карани както трябва.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот forski » Пет 26 ное 2010 14:20


kokokode написа:Аз кола карана 80 000 км в Италия не бих си купил.
Добре е да послушаш колегата който те съветва да си купиш три пъти по евтина кола.


И какво да си купи Гоуф 2-ка ли,или 15 годишен Пасат ?
При положение че този който ще я вкара е негов човек,какъв е проблема че е от Италия ?


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот ecm » Пет 26 ное 2010 15:30


Хмм, абе това за Италия, естествено съм го чувал, а и ги знам италианците, че са мърляви, щото съм ходил три пъти натам.. Та, се чудя конкретната кола дали си заслужава, тъй като наистина изглежда мърлява - консултирах се и с един приятел, който преди караше Пасат, а сега - Туран, карал е и други коли преди това, и той също каза, че му стои мърлява - на снимките се вижда, че над предния калник е съвсем леко чукната, без други видими последствия по околните части, на една от задните врати има скъсана тапицерия, подът под краката на шофьора изглежда много мръсен.. Чудя се дали това не предполага и безобразно отношение и при каране?.. Не е задължително, ама ми се струва твърде вероятно все пак?..


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот forski » Пет 26 ное 2010 16:23


Колега ако не си много на зор за кола я по-добре изчакай да ти изпадне наистина добра оферта и тогава купувай.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта