За кондензатор

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Golf-TDI
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЕРНИК

За кондензатор

Мнениеот Golf-TDI » Пон 17 яну 2011 11:12


Колеги може да ми е глупав въпроса но не разбирам и искам да питам значи ще слагам Би ксенон на колата но имам музика доста мощна 2 говоритела с по 200вата единия и ми казаха че трябвало да сложа кондензатор аз незнам за какво е и за какво служи някои ако може да ми помогне и разясни за какво ги слагат тези кондензатори и за какво се използва мерси предварително и се извинявам за тъпия въпрос може би :Mr Green Fun :mrgreen:




Потребителски аватар
vaso18
T.N.T.
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: За кондензатор

Мнениеот vaso18 » Пон 17 яну 2011 11:14




Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: За кондензатор

Мнениеот dinkonikolaev » Пон 17 яну 2011 18:15


Накратко как се свързва кондензатора.


Потребителски аватар
Golf-TDI
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЕРНИК

Re: За кондензатор

Мнениеот Golf-TDI » Пон 17 яну 2011 18:29


dinkonikolaev написа:Накратко как се свързва кондензатора.

Доста опростена схема но сполучлива мерси за това но незнам дали ще ми трябва това се чуда 66 ампера ми е акомулатора мисла че е силен или от това няма значение не мога това да разбера щяло да ми дърпа токовете това ако някои ми разясни ще е добре :да:


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: За кондензатор

Мнениеот dinkonikolaev » Пон 17 яну 2011 18:48


Пробвай сложи си ксенона и пусни музиката докрай на запалена кола и виж дали ти мигат фаровете.Тогава или вземай по големи кабели за усилвателя или кондензатор или по голям акумулатор.

Офф:Аз също съм с кондензатор макар че кабелите м иса 25 квадрата,имам ксенон и акумулатора ми е 100аh


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: За кондензатор

Мнениеот radi_nrj » Сря 19 яну 2011 14:20


Пичове, не се връзвайте на глупостите, които ви приказва сульо и пульо. Ксенона има по-малка консумация от халогенните крушки!!! освен ако не е 55W ама тогава консумацията е същата. За да имаш нужфда наистина от кондензатор трава да имаш доста мощна музика и ефекта от кондензатора се усешта когато за кратко усилиш много.

Освен това електрическите консуматори при запален двигател не се захранват от акумулатора, а от алтернатора. Така, че ако си с изправен алтернатор и не слушаш музика на загасен двигател акумулатора не те касае (е хубаво е да е зареден и изправен акумулатора ама това е по принцип и без музика и ксенон).


Потребителски аватар
dinkonikolaev
Мнения: 1838
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:58
Автомобил: VW Golf 2 GTI Golf 3 Variant
Двигател: PF AAM
Местоположение: Нова Загора

Re: За кондензатор

Мнениеот dinkonikolaev » Сря 19 яну 2011 15:03


Че ксенона има по-малка консумация потвърждавам на 100% но я разясни че ми е интересно(ако искаш на лично да не пълним темата)кондензатора не помага ли при изгасен мотор и си слушаш примерно 4 часа музика и след това въртя и малко трудно пали но пали.Пробвал съм макар че 100ах акумулатор+кондензатор=4 часово свирене+ по трудно запалване.Едва ли ще повярвам че само акумулатор от 100аh ще издържи толкова и след това ще запали.Да кажа че колата е с изряден акумулатор и е бензин. :beer


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: За кондензатор

Мнениеот radi_nrj » Сря 19 яну 2011 15:12


Ще напиша тук, че на хората може да им е интересно ;)

Кондензатора играе ролята на нещо като буфер. Когато е зареден и имаш рязко покачване на консумацията (част от песента с много бас примерно) той се разрежда като по този начин подпомага другия източник - акумулатора и предотвратява падове на напрежението. Следователно после се зарежда пак ама вие сами ще се сетите от къде ще се зареди (познахте от акумулатора). Всичките тези моменти със зареждане и разреждане на кондензатора стават за части от секундата, но самата енергия съхраняваща се в кондензатора е много малко. Ако си извадите учебниците по физика от 8ми клас може да сметнете колко е 1фарад пък може да си го обърнете ако искате в Ампер часове или ват часове.


Потребителски аватар
kav4o
Мнения: 921
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 23:27
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: ABF 1988
Местоположение: Разград/Русе,club ProStreet

Re: За кондензатор

Мнениеот kav4o » Сря 19 яну 2011 15:39


radi_nrj написа:Ще напиша тук, че на хората може да им е интересно ;)

Кондензатора играе ролята на нещо като буфер. Когато е зареден и имаш рязко покачване на консумацията (част от песента с много бас примерно) той се разрежда като по този начин подпомага другия източник - акумулатора и предотвратява падове на напрежението. Следователно после се зарежда пак ама вие сами ще се сетите от къде ще се зареди (познахте от акумулатора). Всичките тези моменти със зареждане и разреждане на кондензатора стават за части от секундата, но самата енергия съхраняваща се в кондензатора е много малко. Ако си извадите учебниците по физика от 8ми клас може да сметнете колко е 1фарад пък може да си го обърнете ако искате в Ампер часове или ват часове.

много точно казано :mrgreen: достатъчно е да е влизал човек в часовете по електротехника (ако изобщо е учил)за да може да си отговори на тия въпроси :mrgreen: но в 8ми клас на нас ни тъпчеха главите че ако се направи кондензатор с големина 1 фарад ще бъде голям колкото земното кълбо mhihi имам чувството, че съм израстнал в праисторията mhihi


Потребителски аватар
Golf-TDI
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 23 юни 2010 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЕРНИК

Re: За кондензатор

Мнениеот Golf-TDI » Сря 19 яну 2011 21:16


Благодаря много на отзовалите се колеги до сега почвам да разбирам че ми е ИЗЛИШЕН :bowdown


metalqgata
Мнения: 77
Регистриран на: Съб 21 юли 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: За кондензатор

Мнениеот metalqgata » Сря 19 яну 2011 21:37


Не е излишен. Ако е за усилвател, той филтрира тока и имаш доста по-малко шумове. А и така си пазиш доста акумулатора. На един приятел с 2 такива кондензатора (1 фарад) можеше да превирти двигателя и ако му палеше от оборота, щеше да запали. Т.е. направете си извода, колко ефективен може да е един кондензатор.


Потребителски аватар
off_road
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: За кондензатор

Мнениеот off_road » Чет 20 яну 2011 21:17


kav4o написа: но в 8ми клас на нас ни тъпчеха главите че ако се направи кондензатор с големина 1 фарад ще бъде голям колкото земното кълбо mhihi имам чувството, че съм израстнал в праисторията mhihi

В 8-ми клас сме учили и мерни единици 1литър 1милилитър 1микролитър
Замисли се един фарад колко много ток е?????? :beer
Кондензаторите се мерят във микрофаради


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: За кондензатор

Мнениеот Koksan » Пет 21 яну 2011 20:04


А по въпроса с ксенона - аз малко не съм съгласен! Не знам дали някой му е мерил консумацията - ама то като при Луминисцентната лампа - Всички викат че е "само" 15W, ама той дросела, за да я запали си консумира едно 80-90W и то ... като обикновенна крушка, та и при ксенона е така, дефакто .... 35W ама загубите във самия трансформатор (balast) никой не ги брои!

Ще ми е интересно, някой дали наистина е мерил точна консумация на веригата със ксенон и с халогенна крушка!

Поздрави!


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: За кондензатор

Мнениеот fox_vt » Пет 21 яну 2011 22:02


Като я запали да но после ампеража пада,все пак дросела е последователно вързан.


Потребителски аватар
kav4o
Мнения: 921
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 23:27
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: ABF 1988
Местоположение: Разград/Русе,club ProStreet

Re: За кондензатор

Мнениеот kav4o » Съб 22 яну 2011 8:59


off_road написа:
kav4o написа: но в 8ми клас на нас ни тъпчеха главите че ако се направи кондензатор с големина 1 фарад ще бъде голям колкото земното кълбо mhihi имам чувството, че съм израстнал в праисторията mhihi

В 8-ми клас сме учили и мерни единици 1литър 1милилитър 1микролитър
Замисли се един фарад колко много ток е?????? :beer
Кондензаторите се мерят във микрофаради

Изпозваха микро и нанофарад за мерна единица, когато нямаше кондензатори с толкова голям капацитет :) А сега нахората из багажниците се търкалят някакви скромни по 2,5,20 фарада mhihi



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта