VW Team е новият член на Първа Лига

Отборът на VW Team спечели баража във Форумната Лига и по този начин завоюва правото да участва в Първа Лига през сезон 2010-2011 на турнира. В приятния съботен следобед, пред близо 100 зрители в комплекс Спортна София, завършилият на трето място във Втора Лига състав на VW победи отборът на Club F1 с убедителното 4:1 и сложи успешен край на тригодишните си опити да се върне в групата на майсторите.

VW Team

Докато за подобни важни мачове често сме чували клишета как „напрежението скова двата отбора и на терена имаше повече битка, отколкото футбол”, VW и Club F1 направиха всичко възможно да докажат, че качествен футбол може да се играе и в напрегнати двубои. И... успяха! Още от първата минута съперниците нагледно показаха защо Форумната Лига претендира да бъде най-интересният аматьорски футболен шампионат и предложиха множество красиви голове, прецизни отигравания и драматични моменти.

Срещата започна вихрено и двата отбора се втурнаха в атаки още с първия сигнал на главния съдия Милен Шопов. Не бяха изминали и 15 минути, когато Симеон Дановски изстреля страхотен снаряд от близо 20 метра, топката се удари в страничната греда и влезе в мрежата зад Анатоли Лалчев – 1:0 за VW Team. Радостта на отбора от Втора Лига бе твърде кратка, защото само минута по-късно след отлично центриране, топката се озова на главата на централния нападател на Club F1 Васил Шопов, който с прецизно отиграване я насочи във вратата за 1:1!

Бързата размяна на тези две попадения, като че ли поохлади страстите на двата отбора и битката се пренесе в центъра на терена за около десетина минути. Към края на първото полувреме отборът на F1 се ориентираше по-добре на терена и осъществи натиск към вратата на съперника. Няколко добри положения бяха пропиляни, а оттегляйки се на почивка при 1:1, представителите на Първа Лига все още нямаха  представа колко много ще съжаляват за тези пропуски.

Втората част на двубоя започна подобно на първата и двата състава не пестяха сили в атаките си. В крайна сметка първи до попадение достигнаха VW Team чрез  голмайстора си Дани Илиев, който реализира гол, идентичен на този на F1. Това се случи 25 минути преди края на срещата, интригата беше жива, а зрителите доволно предвкусваха драматична развръзка на двубоя. Третият гол на VW разби тези очаквания в 55-тата минута, когато Мариян Венев принуди вратаря на Club F1 – Анатоли Лалчев – да извади за трети път топката от своята мрежа.

При това развитие на срещата, нервите на отбора от Първа Лига не издържаха и след грубо нарушение Васил Шопов получи червен картон в 58-ата минута. Така до края всичко беше ясно и макар момчетата от Club F1 да дадоха всичко от себе си, останали с човек по-малко на терена, крайният победител вече бе известен. След като F1 пропуснаха няколко добри положения, дойде и логичното четвърто попадение в тяхната врата, дело на Иво Генов – 4:1 за VW Team и отборът на Борислав Димитров ликуваше!

Въпреки че бяха показани общо 4 жълти и 1 червен картон, двубоят беше изключително мъжки и коректен, с което двата отбора заслужиха поздравленията на публиката.

Така само два часа, след като отборът на Втора Лига спечели в демонстративния Мач на Звездите, представителите на втория ешалон имаха нови поводи за радост – VW Team ще играе в Първа Лига, от която изпадна през първия сезон на Форум Лигата. По този начин момчетата от VW сложиха край на най-успешния си сезон, в който завоюваха трето място в турнира за Купата на Лигата и завършиха на същата позиция във Втора Лига. Победата в баража им донесе участието в Първа Лига, което им се изплъзваше през последните три сезона.

От своя страна, отборът на Club F1 не успя да преодолее отсъствието на най-добрия си играч - Цветелин Недев - и изпада за втори път от Първа Лига, като догодина ще се състезава във втората група, която спечели убедително през сезон 2007-2008 на Форум Лигата.

Club F1 - VW Team 1:4
0:1 - 13 мин. Симеон Дановски
1:1 - 14 мин. Васил Шопов
1:2 - 45 мин. Дани Илиев
1:3 - 55 мин.  Мариян Венев
1:4 - 61 мин. Иво Генов

Жълти Картони: 17 мин. Момчил Коритаров (F1) ; 54 мин. Кръстьо Паланков (F1) ;  64 мин. Виктор Трендафилов (VW) ; 68 мин. Момчил Ковачев (VW)
Червени Картони: 58 мин. Васил Шопов (F1)